gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Diş Eti Çekilmesi Nasıl Önlenir lütfen yardım!

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Diş Eti Çekilmesi Nasıl Önlenir kızlar lütfen bu konuda bana bir çare öneri verin bıktım artık hep hastalık hep hastalık:(

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Nasıl Önlenir Diş Eti Çekilmesi Diş Eti Çekilmesinin Önlenmesi Nasıl Olur

İlk aşama, diş fırçanız. Bu konuda ilk olarak uzmana danışmanızda fayda var. Çünkü farklı tipteki diş fırçaları diş etlerinize yararda bulanacağı gibi zararda da bulunabiliyor. Diş eti kanamasına yol açabiliyor.

İkinci olarak diş macununuz ve özellikleri,

Diş macununuzu alırken arkasında yazan özellikleri mutlaka okuyun. Bazı diş mancunları sadece beyazlatırken bazıları ise dişe bakım yapıyor neredeyse bir doktor gibi. Televizyonda gördüklerine aldanmayın. Kendiniz okuyun. Böylelikle hem daha detaylı bilgi almış olacaksınız hemde dişlerinize daha iyi bakmış olacaksınız.

Son olarak, mutlaka bir dişçinize başvurun. Gerekli şekilde ilaçlar yazıp yada, dişlerinizi birikmiş pisliklerden yada tartarlardan temizleyecektir. Bence ilk olarak bunu yaptırmanız maddi durumunuz el veriyor ise. Çünkü temizlenmemiş bir dişler üzerinde kendi tedavinizi uygulamanız çok daha zor olur. Böylece hem dişlerinize daha iyi temizlik yaptırıp daha iyi bakım sağlayabilme olanağınızda var.

Birde diş eti çekilme hastalığını erken safhalarda fark etmek sizin için daha yararlı olacak ve tedavisi konusunda size kolaylık sağlayacaktır.

Bu verdiğimiz tedaviler işe yarabilirliği %90 civarında. %100 lük bir başarıdan söz edemeyiz. Doktora tavisyesine uyup doğru tedavi şeklinizi izlemektir.

Diş Eti Çekilmesi Nasıl Önlenir lütfen yardım! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diş eti çekilmesi ve Küretaj ile tedavi

Diş eti çekilmesi ve Küretaj ile tedavi

diş eti çekilmesi tedavisi küretaj diş tedavisi küretaj Sevgili melekler diş eti çekilmesi ciddi bir sıkıntı; bende diş eti çekilmesinden muzdarip olanlardanım ve sitemizdeki dişçimizden yeni bir yöntem duydumbenim gibi sorunu olanlar içinde bu bilgiyi paylaşmak istedim . Diş eti çekilmesinin tedavisi için KÜRETAJ(derin temizlik) yapılmalı.Küretaj işlemi dişeti ve kök yüzeyindeki diş...
  2. Diş çürümeleri nasıl önlenir ??

Diş çürümeleri nasıl önlenir ??

Biz kadınların en çok önem verdiklerinin arasında dişlerimiz gelir.Peki biz korkuyoruz ama önlem alıyormuyuz bir gün fırçalayıp birdaha fırçalamıyorsak ozaman dişlerimizi çürümesi an meselesi meleklerim bunlar başlamadan dikkat etmemizde yarar var :tik: Diş çürükleri önemlilikle bizim toplumumuzda çok yaygın ve şikayet edilen bir rahatsızlıktır. Bir dişe ne yapılacaksa çürüme...
  3. diş eti kanaması nasıl önlenir

diş eti kanaması nasıl önlenir

diş eti kanaması nasıl önlenir diş eti kanamasını durdurmak için hangi yöntemi kullanmamız gerekiyor işyerindeyim doktora ancak yarın gidebilirim tavsiye verin lütfen ?
  4. Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi yöntemleri istiyorum

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi yöntemleri istiyorum

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi yöntemleri nelerdir bu konuda bilgisi olan varsa bana da tedavi yöntemleri hakkında bilgi versin.
  5. İşte size Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Önerileri

İşte size Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Önerileri

Diş Eti Çekilmesi İçin Bitkisel Tedavi Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Önerileri Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda ağız ve diş hastalıkları arasında başı çeken diş eti çekilmesi için bitkisel tedavi yöntemleri sunuyor ve diş eti çekilmesi sorunu yaşayan tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Diş Eti çekilmesi Toplumda oldukça yaygın bir ağız içi hastalığı olan diş eti...

Sayfayı Paylaş