gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

diş fırçalama eğitimi ne zaman verilmeli?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba ben diş konusundan çok çektiğim için kızımı küçüklükten dişlerine iyi bakmasını istiyorum tabi öncelikle diş fırçalama alışkanlığını tam güzelce kazansın istiyorum ne zaman eğitime başlarsam doğru olur?

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Sevgili ziyaretçimiz, çocuğunuza diş fırçalama eğitimini zamanında vererek daha sağlıklı dişlere sahip olmasını sağlayacağınız kesin. Bunun için diş fırçalama eğitimlerine bebek 6-8 aylıkken, (yani ilk dişler ağızda göründüğünde) temizleme işlemi başlamalıdır. Sabah kahvaltısı sonrası ve gece yatmadan önce dişleri (en azından çiğneme yüzeylerini) temiz bir tülbent ya da gazlı bezi ıslatarak silmek, temizlemek yerinde olur. Diş fırçası kullanımına ise çocuğun arka dişlerinin çıkmasından sonra (ortalama 2,5 - 3 yaşında ) başlanması uygundur.

diş fırçalama eğitimi ne zaman verilmeli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diş fırçalama savaşı

Diş fırçalama savaşı

Diş fırçalama savaşı Çocuğunuzun dişleri çıktıktan sonra, yani 1.5 yaşından itibaren dişlerinin temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Erken yaşta başlanacak ağız ve diş bakımı ile ileri yaşlarda oluşabilecek çürükleri ve diğer problemleri önleyebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz herşeye hayır demeye başlamadan bu alışkanlığı edinirse işiniz kolay olur. Yutma ihtimaline karşılık iki – üç yaşına...
  2. doğru diş fırçalama

doğru diş fırçalama

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. diş çıkartan bebeklere ne yapılmalı neler verilmeli

diş çıkartan bebeklere ne yapılmalı neler verilmeli

az önce sormuştum ama yeni geldi aklıma kızlar, diş çıkartan bebeklerde kusma, ateş ishal gibi belirtiler var ise, ve bebek yemekte yemiyorsa. Bebeğin iştahını arttıracak ve dişini daha rahat çıkartmasını sağlayacak ne gibi yöntemler var çok mağdurum lütfen yardımcı olun bana :S
  4. Diş fırçalama yöntemi

Diş fırçalama yöntemi

Hemen hemen tüm çocuklarınızda diş fırçalama sorununu bilirsiniz. Bir türlü öğrenemezler anne böylemi baba böylemi deyip dururlar. İlk önce diş fırçalama azimleri sizi hayrete düşürür. Daha sonra söyleyeceğiniz bin cümlenin ardından bir kere bile fırçalamazlar. Oğlum kızım büyüyünce bak çürük olcak dişleriniz, efenim bakın çirkin görüneceksiniz. Diş ağrısı bişeye benzemez... Tarzındaki...
  5. Çocuklarda diş fırçalama eğitimine ne zaman başlanmalı?

Çocuklarda diş fırçalama eğitimine ne zaman başlanmalı?

çocuğum diş fırçalamaya ne zaman başlamalı,çocuklar diş fırçalamaya ne zaman başlamalı,çocuğuma diş fırçalamayı nasıl öğretmeliyim,çocuklara diş fırçalama eğitimi hakkında bilgiler Çocuklara diş fırçalama alışkanlığı, süt dişlerinin tamamlandığı 2 yaşlarında kazandırılmalı Çocuklara ilk fırçalama alışkanlığının süt dişlerinin hemen hemen tamamlandığı 2-2,5 yaş aralığında kazandırılması...

Sayfayı Paylaş