gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

diş fırçası seçimi

Konu, 'Diş Tedavisi' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

Dişlerinizin ve diş etlerinizin temizliği için en iyi diş fırçası yumuşak, ucu yuvarlatılmış ya da parlatılmış kılları olanlardır. Sıkı ya da sert diş fırçaları diş eti dokularınızı zedeleyebilir. Diş fırçasının büyüklüğü ve biçimi, her dişe ulaşabilecek şekilde olmalıdır. Çocuklar ve erişkenler için çeşitli büyüklükte diş fırçaları olduğu gibi, çeşitli kıl şekilleri olan diş fırçaları da bulunmaktadır. Unutmayın, diş fırçasındaki kılların yalnızca uç kısımları temizlik işlemi yapar, bu nedenle diş fırçasını büyük bir kuvvetle bastırmaya gerek yoktur. Diş fırçanızı her 3-4 ayda bir ya da fırçanın kılları büküldüyse daha önce yenileyin. Böylece, her zaman, dişlerinizin ve diş etlerinizin yüzeyinden plağı (bakteri ve şeker) daha iyi temizleyen kılları olan bir diş fırçası kullanıyor olursunuz. Dışa doğru eğilen kıllar, diş fırçanızı yenileme zamanının çoktan geçtiğine işaret eder. Sizin ve aileniz için en uygun diş fırçasının hangisi olduğu konusunda şüpheleriniz varsa, diş hekiminizden size uygun diş fırçasını önermesini rica edin.

diş fırçası seçimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ideal bir diş fırçası nasıl olmalıdır?

Ideal bir diş fırçası nasıl olmalıdır?

İdeal bir diş fırçası orta yumuşaklıkta en az 3 sıra, yuvarlatılmış naylon kıllardan yapılmış olmalıdır. Küçük başlı fırçalarla daha detaylı ve iyi bir fırçalama yapmak mümkündür. Fırçanızın kılları paralelliğini kaybedince değiştirilmesi gereklidir (ortalama 3 ay). Bu paralellik 1 ay içerisinde bozuluyorsa gereğinden fazla bastırarak fırçalıyorsunuz demektir. Diş fırçaları kısa sürede...
  2. Rüyada Diş Fırçası Aldığını Görmek

Rüyada Diş Fırçası Aldığını Görmek

rüyada diş fırçası almak, tabiri, anlamı, açıklaması, ne demektir, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Rüyada diş fırçası görmek ; özel yaşamınızda unutmak istediğiniz bir şeyi, üzerinizden atmak istediğiniz bir yükü, bir sırrı işaret eder.
  3. seçim

seçim

eski erkek arkadaşımla 4 yıl çıktık fakat değerimi bilmediği için ayrılma kararı aldık ben bi şeyleri zorlasamda ayrılığımız dahi birbirimizden habersiz oldu. Şimdi yeni bir ilişkim var 5 aydır çok mutluyum bir kez bile kavga etmedik ve erkek arkadaşımın beni sevdiğine inanıyorum. ancak eski sevgilim mesaj attı ailesinin bana değer verdiğini söyledi ve sanırsam benim değerimide anladı bu...
  4. Diş Fırçası Seçimi ve Fırçalama Teknikleri

Diş Fırçası Seçimi ve Fırçalama Teknikleri

diş fırçası seçimi, dişler nasıl fırçalanır, diş fırçası seçimi nasıl olmalı Ağız ve diş sağlığı için düzenli olarak dişleri fırçalamak gerekiyor. Eğer erken yaşlar da dişlerinizi kaybetmek ve sorunlar yaşamak istemiyorsanız diş fırçanızı en doğru şekil de seçmeli ve doğru diş fırçalama tekniklerini uygulamalısınız. Bu yazımız da sizlere doğru diş fırçalama nasıl olmalı ve diş fırçası seçimi...
  5. Diş Fırçası mı Misvak mı?

Diş Fırçası mı Misvak mı?

Diş bakımı gerek sağlık gerekse estetik bakımdan önemlidir.Biriyle konuşurken yüzüne baksakta gözlerimiz arada ağıza doğru kayar.Dolaysı ile karşımızdakinin dişleri dikkatimizi çeker.Ya çok güzel ve bakımlıdır yada iğrenti oluşturacak kadar bakımsızdır.Diş bakımı estetik açıdan bu yönden önemlidir.Sağlık açısından ise dişlerin düzenli fırçalanması erken diş kayıplarını ,çürümeyi...

Sayfayı Paylaş