gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

Dis Fircasi Secimi ...

Konu, 'Diş Tedavisi' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

Dişlerinizin ve diş etlerinizin temizliği için en iyi diş fırçası yumuşak, ucu yuvarlatılmış ya da parlatılmış kılları olanlardır. Sıkı ya da sert diş fırçaları diş eti dokularınızı zedeleyebilir. Diş fırçasının büyüklüğü ve biçimi, her dişe ulaşabilecek şekilde olmalıdır. Çocuklar ve erişkenler için çeşitli büyüklükte diş fırçaları olduğu gibi, çeşitli kıl şekilleri olan diş fırçaları da bulunmaktadır. Unutmayın, diş fırçasındaki kılların yalnızca uç kısımları temizlik işlemi yapar, bu nedenle diş fırçasını büyük bir kuvvetle bastırmaya gerek yoktur.
    Diş fırçanızı her 3-4 ayda bir ya da fırçanın kılları büküldüyse daha önce yenileyin. Böylece, her zaman, dişlerinizin ve diş etlerinizin yüzeyinden plağı (bakteri ve şeker) daha iyi temizleyen kılları olan bir diş fırçası kullanıyor olursunuz. Dışa doğru eğilen kıllar, diş fırçanızı yenileme zamanının çoktan geçtiğine işaret eder. Sizin ve aileniz için en uygun diş fırçasının hangisi olduğu konusunda şüpheleriniz varsa, diş hekiminizden size uygun diş fırçasını önermesini rica edin.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Dis Fircasi Secimi ...
    paylaşımın için teşekkürler canım...
    emeğine sağlık

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Dis Fircasi Secimi ...

emegine saglik canim,paylasim icin tskler

Dis Fircasi Secimi ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dis Curumesi

Dis Curumesi

Diş çürümesi, dişte bakterinin neden oldu u bir hastalıktır. Genel so uk algınlı ından sonra diş çürümesi, tüm insanlarda görünen en yaygın bozukluklardan biridir. Ço u kişi için ömür boyu kalıcı olan bir sorun olsa da diş çürümesi en sık çocuk ve gençleri etkiler. Tüm yaştaki kişiler için çürük, diş kaybının temel nedenidir. Diyet, flor kullanma ve do ru a ız hijyeni yoluyla diş çürümesini...
  2. Dis Fircasi Secimi

Dis Fircasi Secimi

Dişlerinizin ve diş etlerinizin temizli i için en iyi diş fırçası yumuşak, ucu yuvarlatılmış ya da parlatılmış kılları olanlardır. Sıkı ya da sert diş fırçaları diş eti dokularınızı zedeleyebilir. Diş fırçasının büyüklü ü ve biçimi, her dişe ulaşabilecek şekilde olmalıdır. Çocuklar ve erişkenler için çeşitli büyüklükte diş fırçaları oldu u gibi, çeşitli kıl şekilleri olan diş fırçaları da...
  3. Dislerinizi koruyun

Dislerinizi koruyun

•Turp diş etlerini güçlendirir. •Adacayi toz haline getirilip diş temizliğinde kullanılır. Dişleri sağlamlaştırır, bembeyaz yapar. •Ahududu çiçeği kaynatılıp ılık su ile yapılan ağız banyosu, diş eti iltihaplarına iyi gelir. • Ayçiçek yağı içilmez ama gargara olarak kullanıldığı zaman ağızdaki zararlı bakteri ve molekülleri giderir. Vücudun zehirlerden temizlenmesine yardımcı olur....
  4. seçim

seçim

eski erkek arkadaşımla 4 yıl çıktık fakat değerimi bilmediği için ayrılma kararı aldık ben bi şeyleri zorlasamda ayrılığımız dahi birbirimizden habersiz oldu. Şimdi yeni bir ilişkim var 5 aydır çok mutluyum bir kez bile kavga etmedik ve erkek arkadaşımın beni sevdiğine inanıyorum. ancak eski sevgilim mesaj attı ailesinin bana değer verdiğini söyledi ve sanırsam benim değerimide anladı bu...
  5. dis teli

dis teli

17 yasindayim ve tel taktirmak istiyorum ama SSK ve BAG-KUR yok acaba devlet karsiliyormu?

Sayfayı Paylaş