gebe
  1. Seda Başaran

Seda Başaran Forum Okuru

dış gebelik ve boş gebelik bu kadar da üst üste olur mu?

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında Seda Başaran tarafından paylaşıldı.

Merhabalar.. 38 yaşındayim ve kasim ayinda dış gebelik yaşadım...4. haftada erken teşhis edilmiş olmasına rağmen hastane beni acil bir salpenjoktomi (tüpün alınması) için hazirlamak istedi. Bu saate kadar Dış gebelik hakkında hiçbir fikrim yoktu ve hemen hastaneden yanına gitmemin imkani olmadigi asıl jinelologumu aradim.. Methotrexate diye bir kemoterapi ile düşük yapabilecegimi söyledi..Beta-hgc ve bebenin buyuklugu buna cok uygun dedi...hastaneye bu tedavinin neden yapilmak istenmedigi soruldugunda ise hekimler fikir degistirip bu kemoterapiye basladılar..(başka bir hastaneye gitmek varken kalmaya karar verdik salak gibi) 1 hafta hastanede yattim bu surecte bir doz methotrexate uyguladiler ve iki gunde bir beta-hcg degerlerini kontrol ettiler.. haa sonuclarhic soylenmedi bu arada bize..5 gunun sonunda nihayet ultrason taakibi yapildi ve bebenin tuba'ya yapıstıgı ve ameliyatin kacınılmaz oldugu soylendi..3 saat icinde acil ameliyat ile sol tubam alınmıştı..burada bitmis olsaydi keske cunki hastane kayitlarini baska doktorlara gosterdigimde ne kan degerlerimde yukselme vardi nede yapisma! kısaca beni bosu bosuna ameliyat ettiler...kendimi kandirilmis ,bosalmis , yaralanmış hissettim.. 3 ay sonra tekrar hamile kaldim, bu defa anebrionik gebelik yani biş gebelik yaşadım. Hekim bu tür gebelikte küretaj yapilmadiğini ve zaten vücudun bunu kendi kendine düşürecegini soyledi. bunun uzerine 3 hafta caresizce bekledim..hamileydim ama degildim...rabbim beni sınıyor dedim..yılmayacagım dedim. ama yuıregim cok yaralandı..içim yandı, ruhum yandı...nihayetinde düşük başladı 1 hafta yoğun kanama ile ..kendimi kapatmak istedim dunyaya..uyumak uyumak ve uyumak...rabbim kızar aglamak yok dedim. ama yuregim aciyor.. nasil birsey ki bu? bebek yoktu kesede , belki de hic olmadi... ama neden bu kadar yaraladı ki? uzerinden 1 ay gecti.. canim kimseyi gormek kimseyi duymak istemiyor..deliriyormuyum acaba, bir bilen var mı?

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın seda Yaşadığınız musibetler Allahın ilmi ezelisinde veya Levhi mahfuzda yazılmış bir takdiridir.Bunu neden niye diye sorgulayamayız.Peygamber Efendimiz (s.a.v) Dünya dar-ül meşakkattır buyurarak, dünyada rahat, huzur ve gerçek saadetin olmadığını vurgulamışlardır.Ağır bela ve musibetlerin insanların üzerine yağmur gibi dökülmesinin nice hikmetleri vardır ki, onu Allahtan başka kimse bilemez...Derdinizi kula değil rabbe arze edin dua edin hayırlısını isteyin.Her kesin acısı kendine lakin soma faciasında 232 can kaybettik bilmem farkındamısınız ? Yaşadığınız olumsuzluk sizce delirmek için nedenmi?

Son düzenleme: 14 Mayıs 2014
  3. seda basaran

seda basaran Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sevgili Beyza21.."bu neden basima geldi" degil di sorum eger farkindaysaniz..Madencilerimiz hakkında düşüncelerimi rabbim biliyor size acıklamak zorunda degilim..amacım ne işçilerin ruhuna saygısızlık etmek nede ailelerine..rabbim biliyor.. Dunyada daha nice olaylar oluyor her gün bebekler ölüyor insanlar işsizlikten çaresiz..madenciler goçük altinda kaliyor.insanlar kanser oluyor..kazalar oluyor ailerlerimizi kayıp ediyoruz.. hayatta daha neler yaşadığımı bilmiyorsunuz bu güne kadar tepkilerimi gözlemlemediniz ve yargılıyorsunuz...
    Rabbime haşa karşı gelmek istemem dedim ve devam ediyorum gelmem de..bunu bilerek bilincinde olarak allahim neden ben demeden...neden boyle hissediyorum diyorum...o kadar.. bu arda maden işcilerimiz icin yuregim buruk..ama bir Muhendis olarak bu elektrik trafosu hakkında da detayli bilgi vermek de ne yeri nede zamani..allah rahmet eylesin....

4. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın seda emin olun yaşadığınız olumsuzluğu çok iyi anlıyorum.Ayrıca amacım sizi yargılamak değil ,size sabırlı olmanız yolunda telkin vermek.Her hayat kendi içinde bir hikaye barındırır tıpkı sizinki gibi . Hiç biri diğerine uymaz. Verdiğim örneklemeyi beterin beteri var anlamında kullandım. İnsan bir başkasının yaşadığı bir beteri gördüğünde o zaman beterin beteri olduğunu anlıyor. Ocaklar sönüyor evlerde kiminin ardında düğün dernek kiminde feryat figan,Demem o ki ; Allah unutturacak acı vermesin ...

dış gebelik ve boş gebelik bu kadar da üst üste olur mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dış gebelik neden olur

dış gebelik neden olur

dış gebelik sebepleri dış gebelik neden olur Merhaba Sevgili Melek'ler, günümüzde sıkça rastlanılan ve bir çok bebek bekleyen ailenin hayallerini hüsrana uğratan dış gebelik sebeplerini, bu yazımızda konu alıyor ve dış gebelik neden oluyor, diyenleri bu sayfamıza davet ediyoruz. Dış gebelik sebepleri nelerdir Dış gebelik, gebelik ürününün uterus içine ulaşım yolunun tıkanmasıyla...
  2. Boş gebelik dış gebelik demekmi?

Boş gebelik dış gebelik demekmi?

boş gebelik nedir,boş gebeliğin belirtileri,dış gebelik nedir,dış gebeliğin belirtileri,boş gebelik nasıl anlaşılır,dış gebelik nasıl anlaşılır,boş gebelik ve dış gebelik hakkında bilgiler Boş gebelik, gebelik kesesi içinde embriyonun (yani bebeğin) olması gereken haftada görülmemesi demektir. Halk arasında su gebeliği, tıp dilinde de anembriyonik gebelik denmektedir. Son adet tarihine...
  3. Boş Gebelik  Neden Olur ?

Boş Gebelik Neden Olur ?

boş gebelik nedir,boş gebelik nedenleri,boş gebelik sebepleri,boş gebelik belirtisi,boş gebelik tedavisi hakkında bilgiler Boş gebelik , Normal gebelik ile aynı seyir göstermesinden dolayı normal hamilelikten ayırt edilmesi oldukça zor olmaktadır. Boş Gebelik ancak şüpheli Hamilelik yaşayan kişinin ultrasona girmesi ile anlaşılabilmektedir. Diğer tüm belirtiler normal gebelik ile...
  4. Spiral dış gebeliğe neden olur mu?

Spiral dış gebeliğe neden olur mu?

sprail kimlere takılmaz,spirail dış gebeliğe sebebiyet verirmi,spirailin yan etkisi varmı,spirail yan etkileri hakkında bilgiler Spiral genel olarak yan etkileri az ve nadiren şikayete nedn olan bir yöntemdir. Bu nedenle en çok kullanılani tavsiye edilen yöntemelerden birisidir. Yan etki olarak özellikle ilk takıldığı ay hafif kasık ağrısı görülebilir, 1-2 ay içerisinde bu şikayet...
  5. Dış gebelik neden olur?

Dış gebelik neden olur?

Dış gebeliğin normal gebeliğe dönüşme ihtimali yoktur. Döllenmiş yumurtanın fallop tüpü içinde büyümesi tüpün patlamasına ve ölümle sonuçlanabilecek kadar ciddi kanamalara neden olabilir. Göğüslerde şişlik, mide bulantısı, adet gecikmesi gibi hamilelik belirtilerinin yanı sıra anormal kanamalar ve ağrılar da dış gebeliğin belirtileri arasındadır. Dış Gebelik Nedenleri Dış gebelik genel...

Sayfayı Paylaş