dış gebelikten sonra normal hamile kalanlar buraya

Ben geçen hafda persembe günü dış gebelikden apartopar ameliyata alındım iç kanama başlamış ve cok kan kaybetmişim 1saat daha gecikseymisim ölümle sonuclaniyomus kizimi sezeryanla doğum yaptigim için kapali amaliyat yaptilar sağ tupum harap oldugu için alindi pazartesi 5dikisim onu aldiricam bidaki pazartesiye konturol ve patoloji sonucuna gidicem bebeğim 1,5aylikmis çok uzuldum ama Rabbim verdi o aldı Allah kimseye yasatmasin kapalı ameliyat çok zormuş

Bende bir yili geciyor dis gebelikten acik ameliyat oldum tuplerim kapanmisti hsg filmiyle acildi klomen kullandim ve folik asit olmadim iki aydir adet gordum yoruldum allahim hepimizin yardimcisi olsun

merhabalar hanimlar
Ben gecen sene haziranda ilk dis gebeligimi gecirdim igneyle tedavi oldum sol tupumdeydi
6 ay bekledik rahim filmi cektirdim hersey normal dediler
O ay hamile kaldim hersey guzel gidiyordu sonra degerlerim dusuk cikti ve kanamalarim basladi megersem yine ayni tupte dis gebelik olusmus
Igne vuruldum yine
Cok uzgunum bedenen cok aci cektim ruhende bol dua ederek kurtuldum sayilir
Kafamda soru isaretleri var doktor birdahakine yine dis gebelik olma riskin artti tupbebek deneyelim dedi
Esim bir kez daha normal deneyelim oda dis gebelik olursa tup bebek deneriz diyor
Tuplerimdeki tuyler islevini yapmiyor yani hasar gormus olabilirmis teshis bir varsayimdan ibaret ama tuplerdeki tuycukleri calistiran onaran bir ilac varmis onu bilen var mi o ilaci kullanip deneyeyim bari birdahaki sefere olasiliklari ortadan elimizden geldigince kaldirmak icin soruyorum internette bir kez daha dis gebelik yasamamak icin herhangi bir tedavi sekli goremedim ilaci da yok bana ne yapmami onerirsiniz?

merhabalar hanimlar
Ben gecen sene haziranda ilk dis gebeligimi gecirdim igneyle tedavi oldum sol tupumdeydi
6 ay bekledik rahim filmi cektirdim hersey normal dediler
O ay hamile kaldim hersey guzel gidiyordu sonra degerlerim dusuk cikti ve kanamalarim basladi megersem yine ayni tupte dis gebelik olusmus
Igne vuruldum yine
Cok uzgunum bedenen cok aci cektim ruhende bol dua ederek kurtuldum sayilir
Kafamda soru isaretleri var doktor birdahakine yine dis gebelik olma riskin artti tupbebek deneyelim dedi
Esim bir kez daha normal deneyelim oda dis gebelik olursa tup bebek deneriz diyor
Tuplerimdeki tuyler islevini yapmiyor yani hasar gormus olabilirmis teshis bir varsayimdan ibaret ama tuplerdeki tuycukleri calistiran onaran bir ilac varmis onu bilen var mi o ilaci kullanip deneyeyim bari birdahaki sefere olasiliklari ortadan elimizden geldigince kaldirmak icin soruyorum internette bir kez daha dis gebelik yasamamak icin herhangi bir tedavi sekli goremedim ilaci da yok bana ne yapmami onerirsiniz?
Canm gecmis olsun dis gebelik cok kotu bi olay ben agustosta gecirdim kurtajla alindi 2 gebeligimdi cok aglamistim ama yapicak bisey yok bitane oglm var ona smsiki sarilyorum tek dilegimbi kardesi olmasi 8 aydir olmadi cocugum kurtajdan sonra ne yaptisam doktor sorun yok diyor ama agrasifim pisikoljm iyi deil duygusal cokuntudeyim ondan olabilir olmayisi cunki dis gebeligin en buyuk faktorude pisikoljk sorunlar ve iltihap allh yardm etsin bebek bekleyenlerin yuzunu guldursn merak ettim suan hamilemisin

Arkadaslar ben de 1hafta once dis gebelik gecirdim hicbi doktor anlamadi regl olduktan sonra kanamalarim gecmedi koyu kahverengi akintilarim kanamalarim ve de ozellikle cok siddetli gogus ve sirt agrilarim oluyordu bircok doktora gttik ama son ana kadar anlayamadilar en son vajinal ultrasonla anlasildi yogun ic kanamam oldugu icin acilen ameliyata aldilar acik ameliyat oldum henuz dikislerim bile alinmadi doktr tupumu almadigini soyledi henuz 2.5aylik evliyim ve de cocugum olmasini cok istiyorum ilk hamileligimde byle bisey yasamk beni cok uzdu bundan sonraki surecte ne yapmaliyim ya da normal yolla bi gebelik yasayabilirmiyim bilmiyorum
Canm bende senin gibi dış gebelik geçirdim açık ameliyat oldum bebeğim 7 haftalıktı sağ tüpüm alndı 2 ay oldu doktorum 2 veya 3 ay korun ddi ben bu ay tekrar bebek yapmaya karar verdim korkma sakın ümidini de hiç kesme

merhaba ben rahim filmi çektirdikten sonra aralık ayında dış gebelik geçirdim ve sol tüpüm alınmak zorunda kaldı şimdi ise hamileyim tek tüpüm olmasına rağmen yalnız ben gonal f diye yumurta geliştiren bi ilaç bi kullandım :)
Cnm ne kadar somra tekrar hamile kaldn ilacı doktorun mu önerdi kendin mi alp kullandn

Geri