gebe
  1. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Diş implant fiyatları ve genel bilgiler

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında DİŞ.HEKİMİ tarafından paylaşıldı.

implant fiyatları dis implant fiyatlari fiyatları forum istanbul adana Merhabalar Değerli Üyeler ve misafirler,
    Öncelikle sizlere diş implantı hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.
    Diş implantları doğal diş kökünü taklit eden titanyumdam yapılmış vidalardır. Dental implantlar diş kaybının olduğu bölgelerdeki diş eksikliğini gidermek amacıyla yapılmaktadır. Dişler çekildikten sonra o dişlerin etrafını saran kemik zamanla erimeye başlar, buna rezorpsiyon denir. Kemiğin bu şekilde kaybı sonucunda yüzün profili bozulur, dudak desteği ortadan kalkar, ağız çevresindeki kırışıklıklar artar ve burun ve çene ucu birbirine iyice yaklaşır. Bu nedenlerle, çekilmiş dişlerin köklerinin yerine implant yerleştirilmesi düşünülmelidir. Kemik, implant yüzeyleri ile sıkı bir bağ kurar, doğal dişler gibi fonksiyona girmelerini sağlar. Isırma ve çiğneme fonksiyonları kemiği stimüle ederek kemik erimesini önlemektedir
    Dental implantların kullanımı ile ağız doğal haline en yakın bir şekilde restore edilir. Bu sayede komşu dişlerin de kesilmelerine gerek kalmamaktadır. Eksik dişleriniz varsa ve implant yapımı için olumsuz bir durumunuz yoksa en doğru işlem implant uygulamasıdır.
    İmplant uygulaması genellikle muhayenehane koşullarında ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. İşlemlen 1 hafta sonra operasyon sonrası konulan dikişler alınır. Kemik kalitesine göre genellikle 2-3 aylık bir bekleme süresi sonrası implantların üstüne protez yapımına başlanabilir

İMPLANT NASIL YAPILIR
    İlk Cerrahi Operasyon; İmplantların yerleştirilmesi
    İkinci Cerrahi Operasyon;Abutmanların Yerleştirilmesi
    Restorasyon; Yeni Dişlerin Yapılması
    Diş hekiminiz implantları çene kemiğine yerleştirir. Osseointegrasyonun (kemik hücrelerinin implantın çevresinde büyüyerek implantı sabit tutması) tamamlanması 2 ila 4 ayı bulabilir
    Diş hekiminiz implantı proteze bağlayacak olan abutmanları (küçük metal parçalar) yerleştirir. Operasyon sonrası daimi dişler yapılmadan önce dişetlerinin iyileşmesi için bir kaç hafta geçmesi gerekmektedir.
    Diş hekiminiz protezinizi yaparak abutmanların üzerine yerleştirir. Bu aşamada birkaç düzeltme gerekebileceği için restorasyonun tamamlanması bir-iki ayı bulabilir.

BİR KAÇ ÖRNEK

ÖNCESİ

ÖNCESİ

ÖNCESİ

İmplant Fiyatları

Normal olarak yaptırılacak implant fiyatları yaklaşık olarak 1.000 EURO tutmaktadır. Melekler Mekanı sitesi üzerinden gelen kişilere bu fiyatı 600 EURO olarak yapacağız.

İmplantı yapılan dişin üzerine yapılacak 300 TL değerindeki Porselen de Melekler Mekanı sitesi üzerinden giden kişilere ücretsiz olarak yapılacaktır.

Murat TOPALOGLU

Agiz Ve Dis Sagligi Merkezi
    0216 368 90 51
    0506 885 01 59

NOT: Lütfen, gelmeden önce randevu alınız.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Kasım 2011
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mrb
    sayın ahmet bey öncelikle paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.. Ben bir konuda hem bilginize danışacağım hemde yardım talep edeceğim. Dişlerim ile ilgili problemlerim var aslında hepsi çürük... Dişlerimin komplesinin yapılması gerekiyormuş tabi öncelikle ilk sorum hangi şeçeneği seçmeliyim. Hem sağlıklı hemde uygun bişey olsun istiyorum sonuçta ömür boyu kullanacağım ne yapmamı tavsiye edersiniz ve tahmini maliyeti ne çıkar bana bunlar hakkında bilgi verirseniz müteşekkil olurum. Şİmdiden yardım ve bilgileriniz için tşk ederim.. [email protected] adresime de mail atabiirsiniz.

Diş implant fiyatları ve genel bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağız ve Dişler Hakkında Genel Bilgi

Ağız ve Dişler Hakkında Genel Bilgi

süt dişleri ne zaman dökülür süt dişleri kaç yaşında dökülür hangi dişler azı ne zaman köpek dişlerin yapı maddesi nedir? diş mine, dentin, sement ve pulpadan (diş özü) oluşur. mine: vücuttaki en sert maddedir. dişi en dıştan koruyucu bir katman olarak çevreler. içinde sinir hücreleri olmadığı için duyarlı değildir. % 97’si kalsiyum tuzlarından oluşur. Diş minesi altıgen “apatit”...
  2. İmplantlar (dİŞ Ekİmİ)

İmplantlar (dİŞ Ekİmİ)

İmplant (diş ekme) nedir? Kısaca implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş kökleridir. İmplant’ların çeşitleri var mıdır? Evet. Seri kullanıma girdikten sonra değişik implant tipleri üretilmiştir. Ancak günümüzde en popüler olan implant tipi ‘vida’ şekilli olanlardır. İmplantlar ile tedavi...
  3. Tüp Bebek Fiyatları hakkında genel bilgiler

Tüp Bebek Fiyatları hakkında genel bilgiler

memorial tüp bebek memorial tüp bebek merkezi hastanesi fiyatları hacettepe fiyatları tese ameliyatı fiyatı Emekli sandığına bağlı iseniz, kumrunuzun sağladığı haklardan yaralanabilmek için, Üniversite hastaneleri veya Sağlık Bakanlığı’na bağlı Eğitim ve Araştırma hastanelerinden “tüp bebek uygunluk “ raporu almanız...
  4. Genel Anlamda Diş, Eti ve Morarması, Bakımı Hakkında Bilgi

Genel Anlamda Diş, Eti ve Morarması, Bakımı Hakkında Bilgi

diş eti, hastalıkları nelerdir, bakımı nasıl olmalıdır, hekim kontrolü ne kadar önemlidir, diş eti morarması, nedir, sebebleri nelerdir, tedavi ve yöntemleri hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz Dişeti morarması diş hakkında tüm bilgileri siz değerli üyelerimiz ve misafirlerimize veriyorum. Mesela bir soru ile başlayalım; Soru : Merhaba dişetlerimin kırmızı ve mor renginde şiş bir...
  5. İmplant hakkında soru ve cevaplar

İmplant hakkında soru ve cevaplar

İmplant günümüzde doğal dişlere en yakın alternatiftir, İmplant yapılan diş, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar. İmplant yöntemi yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. Bugün implantın, 21. yüzyılda üzerinde en çok çalışılacak olan diş tedavi şekli olduğu anlaşılmaktadır. Doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe ve ekipmanla...

Sayfayı Paylaş