gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Dİşçi

Konu, 'C-D' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Bir arkadaşınızın dişçi olduğunu ve sizi muayene ettiğini gördüyseniz o arkadaşınıza güvenmemeniz gerekir demektir. Bir arkadaşınızın dişçi olduğunu ve sizi muayene ettiğini gördüyseniz o arkadaşınıza güvenmemeniz gerekir demektir. Bir arkadaşınızın dişçilik yaptığını ve sizin dişlerinize baktığını gördüyseniz, o arkadaşınıza güvenmemeniz gerekir. Dedikodulara dikkat.Rüyada dis doktoru görmek, para bakimindan çok sikintili bir durumda bulundugunuza, buna bir çare aramaniz gerektigine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada dis doktoru görmek sikinti ve zorluga isarettir.Bir arkadaşınızın dişçilik yaptığını ve dişlerinize baktığını gördüyseniz, o arkadaşınıza güvenmemelisiniz. Başka birinin dişlerine bakıyorsa, birtakım çirkin dedikodularla karşı karşıya kalacaksınız.Bir arkadaşınızın dişçilik yaptığını ve dişlerinize baktığını gördüyseniz, o arkadaşınıza güvenmemelisiniz. Başka birinin dişlerine bakıyorsa, birtakım çirkin dedikodularla karşı karşıya kalacaksınız.

Dİşçi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dişçiden korkan çocuklar

Dişçiden korkan çocuklar

dişçiden korkan çocuk dişçiden korkanlar Çocukların çoğu diş doktoruna gitmekten korkar, peki ama neden? Çocuklar diş hekiminden niye korkar? Başka bir sağlık sorunu nedeniyle hastane şartlarıyla tanışmış çocuk, karşısında beyaz önlük giymiş dişhekimi bulduğunda korku geliştirebilir. Telkinlere eğilimi olan küçük çocuklar yakınlarındaki büyüklerden duydukları diş tedavilerinin zor ve ağrılı...
  2. dişçi korkusu nasıl aşılır ?

dişçi korkusu nasıl aşılır ?

Dişçi korkusu, psikolojik olarak dişçiye gitmekten korkma veya hoşlanmama ile dişçiye gitmeyi iğrenç bulma gibi mantıkdışı korkuları içerir. Bu korkular, dişçi koltuğunda geriye doğru yatırılma, ellerin veya diğer diş aletlerinin ağzın içine sokulması, (özellikle de dişçilikte sıkça kullanılan delici aletin), iğne korkusu ve kullanılan aletlerin steril olmayacağı düşüncesiyle, HIV ve hepatit...
  3. dişçi koltugunda...:))

dişçi koltugunda...:))

diş hekimi arkadaştır ve aslında bir diş hekimi adayıdır yani stajerdir -şş -ne var gene ? -bu iyne den banada vuracan mı ? -e heralde yani olm anestezi olmadan olmaz,bi kere iyne değil iğne o biraz bakılır iyneye -ya bunun başka yolu yokmu -ne gibi? -ne biliyim hab mab atsakta öyle uyuşsa ,ben tırsarım iyneden -allah'ım ne günah işledim de bende bunu sardın başıma ya -ne var ya! en doğal...
  4. Çocuğum dişçiye gitmekten korkuyor...

Çocuğum dişçiye gitmekten korkuyor...

iğneden korkan video Çocuğunuzun dişi ağrıyor ve dişçiye gitmesi gerekiyor ama dişçiden o kadar korkuyorki bir türlü onu ikna edip doktora götüremiyorsunuz... Çocuklarda görüler bu dişçi fobisini yenmenin peki yolları nelerdir çocukları nasıl ikna edip doktora götürmeli işte sorularınızın cevabı: Yapılan araştırmalar, Türk toplumundaki çocukların %80-90’ının diş hekiminden korktuğunu...
  5. Eski model dişçi aletleri

Eski model dişçi aletleri

dişci aletleri dişçilerin kullandığı aletler dişçinin kullandığı aletler dişçi aletlerinin isimleri diş hekimi aletleri isimleri İçinizde benim gibi dişçi fobisi olan varmı bilmiyorum ama şu aletleri gördükten sonra geçmişte yaşamadığıma birkez daha şükür ettim:D Dişçi aletlerinden daha çok işkence aletlerine benzeyen aletler karşısında ürkmemek eldemi arkadaşlar? Modern aletlerle donatılmış...

Sayfayı Paylaş