gebe
  1. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Dişimi beyazlatmak istiyorum

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında DİŞ.HEKİMİ tarafından paylaşıldı.

Diş beyazlatma [​IMG] Diş Beyazlatma [​IMG]Mine ve dentin yapısı nedeni ile normalden daha koyu renkli dişlerin ve çeşitli nedenlerle üzerinde meydana gelen renklenmelerin giderilmesi için, yapılan işlemlere DİŞ BEYAZLATMA - BLEACHİNG denir. Dış etkenlere yıllar boyu maruz kalmaları nedeni ile dişlerin renklerinde koyulaşmalar meydana gelir. Bunun giderilmesi için evde ya da Diş Hekimi muayenehanesinde uygulanacak işlemler ile dişlerin renklerinde tatmin edici bir beyazlama elde edilebilmektedir.
    Diş beyazlatma işlemi ile 9–10 tona (3m skalasında) kadar beyazlatma zararsız bir şekilde sağlanabilmektedir. Diş beyazlatma sırasında kullanılan materyaller profesyonel kullanım içindir ve mutlaka diş hekimi muayenesi sonrasında kişiye özel hazırlanan ilaçlarla yapılmaktadır. Diş hekimi kontrolü altında yapılmayan kozmetiklerde satılan ajanlar çok etkisizdir ve diş yapılarına zarar verebilmektedir.
    Dişlerin üzerine biriken gıda artıkları, çay - kahve - sigara kullanımı ve fırçalama alışkanlığına bağlı olarak meydana gelen lekelenmeler, muayenehanede yapılacak diştaşı ve plak temizliği ile ve sonrasında yapılacak cilalama işlemi ile temizlenir. Bu işlemlerden sonra dişler diş beyazlatma işlemi için hazır hale gelmiştir.
    İlaçlara bağlı olarak gelişen, dişin yapısı nedeni ile dişlerde olan renklenmeler ise bu temizleme işlemi ile giderilemez. Bunların giderilmesinde Bleaching işlemi başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. .
    Bleaching işlemi 2 yolla uygulanabilir.
    1. Home Bleaching: Diş Hekiminizin yönlendirmesi ve talimatları ile evde kendinizin uygulayacağı yöntemdir. Hasta ağzından alınan ölçü ile kişiye özel bir beyazlatma plağı hazırlanır. Gece yatarken bu plağın içinesu esaslı beyazlatıcı ilaç konup gece boyu ağızda kalan plak ve ilaç ile dişlerde beyazlatma elde edilir. Bu işlem dişlerin beyazlama miktarına göre ve istenen sonuca ulaşmaya göre 7 - 10 gün süre ile uygulanır.
    2. Office Bleaching: Beyazlatmanın hızlı olması istenildiği durumlarda Diş Hekimi tarafından uygulanan Beyazlatma işlemidir. Diş etleri izole edilip dişlerin üzerine ilaç sürülür ve ilacın etkinliğinin arttırılması için üzerlerine ışınlı dolgularda kullanılan mavi ışık uygulanır. Tekrarlayan seanslar sonrasında istenen beyazlık elde edildiğinde işleme son verilir. Ancak son araştırmalar, ofis tipi diş beyazlatma ertesinde, ev tipi diş beyazlatma yöntemininde destek olarak devam ettirilmesini tavsiye etmektedir

2. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    Sitemize hoşgeldiniz yeni gördüm daha önce hiç farketmemiştim bilgi için tşkler...

3. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim ağız ve diş sağlığınız ile iligli her türlü sorularınızı bekliyorum

4. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    Sitemize Hoşgeldiniz Doktor Bey:)
    Bu süper oldu ya ben dişe çok önem verenlerdenim sizi soracağım çok soru olabilir bu konuda hatta ilk sorumla başlayabilirim.
    Her yemek sonrası dişlerimi fırçalama gibi bi huyum var benim ,daha önce birisi bana çok fırçalıyorsun diş macununda zararı var dişlere demişti öylemi peki?

5. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhabalar hoşbulduk.. Diş fırçalama alışknalığınızın sürekli olması çok iyi, diş macunları dişlere zarar vermezler.. eğer dişlerinizi çok sert, yanlış fırçalama tekniği, veya sert bir fırça ile fırçalıyorsanız asıl zararları diş etleriniz görebilir ki, diş eti çekilmesi çok daha büyük sorunlara sebep olabilir. eğer yumuşak bir şekilde diş etlerinizede masaj yaparak günde 3 defayı geçmeyecek şekilde fırçalarsanız ağız sağlığınızı korursunuz.

6. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    diş sağlığına çok önm veririm.günde çok fazla diş fırçalıyorum bazen mide bulantısı yapıyor

7. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    söylediklerinizi dikkate alacağım teşekkürler.yukarıdan aşağı doğru fırçalıyoruz öyle değilmi ?

8. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ağız sağlığı tüm vücudu etkiler.. ağızda sadece sandığımı zçürükler malesef kalp ve böbrekler başta olmak üzere tüm organlarımızı olumsuz yönde etkiliyor.. diş etlerinize çok zarar vermeden fırçalamanızda sakınca yok.. mide bulantısı için malesef sadece küçük diş fırçaları önerebiliyoruz..

9. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    alt çenenizi fırçanızı diş etlerinizin üzerine koyarak aşağıdan yukarı doğru nazikçe.. aynı şekilde üst çenenizide yukarıdan aşağı diş etlerinden başlayarak fırçalamanız en sağlıklı yoldur.. dilinizi ve damağınızı fırçalamayı unutmayın.

10. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    teşekkürler:)

11. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
  12. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    benim diş etlerimde sorun var diş etlerim sanki diş agrısı gibi agrı yapıyo bana dişçim tuzlu su ile garara yap dedi bende her akşam yapıyorum hatta deniz tuzu kullanıyorum acaba başka ne yapabilirim

13. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    diş ağrısına genelde diş taşı, aralara yiyecek dolması karşılı iltihaplanma sebep olabilmekte.. diş eti ağrısı çeken hastalarıma önerim öncelikle diş etleri kendisini toplaması için ağrı etkenini ortadan kaldırmak ,diş etlerini temizleyip onları hafifletmektir.. eğer iltihaplanma çok ise antibiyotik desteği verip tuzlu su gargarası önerebilirim.. etkeni ortadan kaldırmadan tuzlu su tek başına maalesef işe yaramayabiliyor

14. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    murat bey çok teşekkür ederim iyiki burda bizimlesiniz evet antibiyotikte kullandım demekki dogru tedavi tşkelr

15. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

rica ederim.. Geçmiş olsun

Dişimi beyazlatmak istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diş hekimleri 'tam gün'e düzenleme istiyor

Diş hekimleri 'tam gün'e düzenleme istiyor

Bence pek haklı değiller.... Türk Diş Hekimleri Birliği (TBD), Tam Gün Yasası’na ilişkin mağduriyetlerinin giderilmesi ve eşitlik ilkesi doğrultusunda yasada ek düzenlemeler yapılmasını istedi. TDB’ den yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışmayan, üniversitelerin medikososyal bölümleri, bakanlıklar, belediyeler ve diğer bütün resmi...
  2. tırnak beyazlatmak

tırnak beyazlatmak

tırnak beyazlatma tırnak beyazlatmak için nasıl beyazlatılır tırnakları beyazlatmak için içi beyazlatma Yarım limonun içine parmaklarınızı, tırnaklarınız içinde kalacak şekilde yerleştirin. Birkaç dakika bekleyin. Limondaki doğal asit tırnaklarınızı beyazlaştırır. Yarı yarıya oksijenli su ile su konulmuş bir kapta, tırnaklarınızı sabunla yıkayın. Tüm tırnaklarınızı yıkadıktan sonra durulayın...
  3. Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi yöntemleri istiyorum

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi yöntemleri istiyorum

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi yöntemleri nelerdir bu konuda bilgisi olan varsa bana da tedavi yöntemleri hakkında bilgi versin.
  4. Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri istiyorum sizden

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri istiyorum sizden

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri nelerdir lütfen bu konuda yardımcı olun dişlerim sarardı ve kesinlikle doğal yöntemlerle beyazlatmak istiyorum var mı bir öneriniz kızlar?
  5. Diş teli taktırmayı düşünenler buraya

Diş teli taktırmayı düşünenler buraya

Diş telinin takılması Önce çürükler temizleniyor, çekilmesi gereken diş varsa çekiliyor. Sonrası kolay dişçi koltuğuna oturuyorsunuz ve ağzınıza elips'e benzer birşey takıyorlar, acıtmıyor sadece dudaklarınızı açık tutmak için. Sonra üst tarafını biraz zımparalıyorlar, değişik bir duygu ağzınıza minnacık kum kadar diş parçaları geliyor ve üzerine yapıştırıcı sürüyorlar. (tadı biraz değişik)...

Sayfayı Paylaş