gebe
  1. elvin berfin

elvin berfin Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    28

Disleri temizlemek kalbi koruyor..

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında elvin berfin tarafından paylaşıldı.

hastalıklarından da korunuyor Dişlerin düzenli olarak temizletilmesinin kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltabileceği belirlendi.

[​IMG]Dislerini temizletenler,kalp-damar hastaliklarindan da korunuyor. Dislerini düzenli olarak temizletilmisinin kalp-damar hastaliklarina yakalanma riskini azaltabilecegi belirlendi.

Tayvanlı bilim adamları, yaklaşık 7 yıl, kalp hastalıkları ve beyin damarları rahatsızlıkları geçmişi olmayan 100 binden fazla kişinin sağlık durumunu inceledi. Araştırma, yılda en az 2 kez diş hekimine giderek dişlerini ve diş taşlarını temizletenlerin kalp krizi geçirme riskinin, hiç diş hekimine gitmeyen ya da 2 yılda bir kez gidenlerden yüzde 24, beyin kanaması geçirme riski olanlardan ise yüzde 13 az olduğunu gösterdi.

Araştırma sonuçları, Amerikan Tıp Derneği’nin bu yıl ABD’nin Orlando kentinde düzenlenen toplantıda sunuldu. Bilim adamlarından Emily Çen, dişlerin hekime temizletilmesinin, kalp krizi ve beyin kanamasına yol açabilen bakterilerin çoğalmasını azaltabileceğini vurguladı.

Disleri temizlemek kalbi koruyor.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dis Curumesi

Dis Curumesi

Diş çürümesi, dişte bakterinin neden oldu u bir hastalıktır. Genel so uk algınlı ından sonra diş çürümesi, tüm insanlarda görünen en yaygın bozukluklardan biridir. Ço u kişi için ömür boyu kalıcı olan bir sorun olsa da diş çürümesi en sık çocuk ve gençleri etkiler. Tüm yaştaki kişiler için çürük, diş kaybının temel nedenidir. Diyet, flor kullanma ve do ru a ız hijyeni yoluyla diş çürümesini...
  2. Siyah üzümdeki resveratrol kalbi koruyor

Siyah üzümdeki resveratrol kalbi koruyor

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (OÜ) Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, daha önce kanseri önleyici, yağ mebolizmasını düzenleyici ve yaşlanmayı geciktirici antioksidan özelliği olduğu kanıtlanan siyah üzümdeki ‘Resveratrol’ maddesinin kalbi de koruduğu belirlendi. OÜ Tıp Fakültesi Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Tuğrul Kural, Prof. Dr. Behçet...
  3. çizilen lcd ekranları temizlemek

çizilen lcd ekranları temizlemek

ekran çizikleri lcd ekran çizik lcd çizikleri çizik giderme giderme Lcd ekranınızdaki çizikleri gidermenin çok kolay bir yolu var ekranı vazelin yada biryantinle silerek çiziklerden eser kalmadan kurtulabilirsiniz. ben denedim ve hayretler içinde kaldım kızımın çizmiş olduğu monitörü biryantinle sildim monitördeki çizik kayboldu.
  4. östrojen kalbi koruyor

östrojen kalbi koruyor

Östrojen, kalp-damar hastalıklarından koruyor İyi huylu kolesterol seviyelerini artırıp kötü huylu kolesterolu azaltan östrojen, damar sertliğinin başlamasına engel olur ve olayın ilerlemesini önler... Koroner arter hastalıklarının menopoz öncesi dönemde kadınlarda görülme sıklığı düşük... AA ANKARA - Sağlık Bakanlığı Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Klinik Şefi...
  5. Kalbi temizlemek için ne yapmak lazımdır?

Kalbi temizlemek için ne yapmak lazımdır?

Kalb ve yürek aynı şeyler midir? Kalbi temizlemek için ne yapmak lazımdır? CEVAP Kalb, göğsümüzün sol tarafındaki et parçası değildir. Buna, yürek denir. Yürek, hayvanlarda da bulunur. Kalb, yürekte bulunan bir kuvvettir. Görülmez. Ampulde bulunan elektrik cereyanı gibidir. Buna, kalb veya gönül diyoruz. Gönül, insanlarda bulunur. Hayvanlarda bulunmaz. Bedendeki bütün organlar, kalbin...

Sayfayı Paylaş