gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Dişlerine Bleaching yaptıran varmı?

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

sararmış dişlere bleaching tedavisi,bleaching nedir,bleaching dişlerde iyi sonuç veriyormu,bleaching hakkında bilgiler 21. yüzyılda, insan fotoğraflarında, ilk tanışmalarda gülümsemenin öneminin daha belirgin olarak öne çıktığını belirten Akçalı, "Kişiye doğru uygulamalar ile diş beyazlatmak mümkün, diş beyazlatma yani bleaching kimyasal bir karışım sayesinde oluyor. Bu kimyasal karışım içerisinde belirli oranlarda beyazlatıcı ajanlar var bunlar belirli periyotlarla uygulanarak kişide etkin bir sonuca ulaşıyoruz" dedi.

5-6 yıl kalıcılık sağlıyor
    Antibiyotik kullanımına bağlı olan renkleşmelerde, beyazlatma işleminin etkisinin sınırlı olduğunu ifade eden Akçalı, "Bu gibi durumlarda işlem 2-3 seans sürdürülebilir. Beyazlatma işlemi bittikten sonra, dişlerin tekrar eski haline dönmemesi için 1 hafta boyunca sigara, çay ve renkli içecekler tüketilmemeli. Bunlara dikkat edilirse ve sonrasında da dişlere gerekli hassasiyeti gösterirsek beyazlatma işlemi 2-3 tona kadar ve 5-6 yıl kalıcılık sağlayacaktır" diye konuştu.

s.gif

Sigara kullanan kişilere uygulanmamalı
    Sigara kullanan kişilere diş beyazlatma "bleaching" uygulamasının yapılmaması gerektiğini belirten Akçalı, "Sigara kullanan kişilere bleaching uygulamasını önermiyoruz. Çünkü tedaviyle beyazlatılmış dişler kısa bir süre sonra nikotin ve katranın etkisiyle daha koyu bir tona ulaşıyor. Onun yerine yaprak porselen tedavisi ile kişiye daha uzun süreli beyazlık sağlayabiliyoruz. Bunun en büyük avantajı hem güzel homojen bir renk sağlarsınız, hem de dişin formuyla şekliyle oynayabilirsiniz. Diş aralıkları, diş boşlukları bunların hepsini bu yöntemle düzeltebiliriz" dedi.

Lamina veneer dediğimiz bu restorasyonlara, renk problemine bleeching yetersiz kaldığı durumlarda başvuruyoruz. Ayrıca dişlerin hoş olmayan formlarında aralıklı veya çapraşık dişlerin düzeltilmesinde kullanıyoruz. Bu teknikte diş dokusu kaybı çok az veya hemen hemen hiç yoktur ve güzel bir gülümsemeyi garanti eder.

Dişlerine Bleaching yaptıran varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Diş Beyazlatma(Home Bleaching) nasıl yapılır

Evde Diş Beyazlatma(Home Bleaching) nasıl yapılır

home bleaching fiyatı home bleaching göz beyazlatma fiyatları evde diş beyazlatma nasıl yapılır Evde Diş Beyazlatma(Home Bleaching) Evde yapılan diş beyazlatma, göz alıcı beyaz bir gülüş yaratmanın kolay yoludur. Şimdi bunun nasıl yapıldığına bakalım. Mineraller zaman içinde diş minesinin içine yerleştikçe dişler koyulaşır. Beyazlatıcılar diş minesine oksijen uygulamak sureti ile çalışır....
  2. Su dalgası yaptıran varmı

Su dalgası yaptıran varmı

merhaba arkadaşlar benim saçlarım çok düz ama ben dalgalı saç seviyorum ve saçlarıma su dalgası yaptırmak istiyorum. Çevremde yaptıran arkadaşların çoğu memnun kalmadı benimde çekindiğim yerler oldu böyle olunca... Ben su dalgasının saçlarımda doğal durmasını istiyorum acaba aranızda saçına su dalgası yaptıran oldumu memnunmusunuz yorumları bekliyorum kararsızım
  3. burun estetiği yaptıran varmı

burun estetiği yaptıran varmı

selam hanımlar benim burnumda kemik eğriliği var doktor amileyit olmam gerektiğini söyledi rahat nefes alamıyorum hazır bu ameliyatı yaptırmışken burnumda da ufak tefek değişiklik yaptırmak istiyorum ama korkularım da var burun estetiği ameliyatı çok zormu acaba ne kadar sürede ayağa kalkarım ameliyat sonrası ağrı çok oluyormu beni aydınlatırsanız sevinirim
  4. implant yaptıran varmı

implant yaptıran varmı

aranızda implant yaptıran varmı acaba fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorum birde yaptıran varsa memnun kaldınızmı yaptırmaya ve parasına değermi
  5. Organik botox yaptıran varmı?

Organik botox yaptıran varmı?

organik botox nedir,organik botox nasıl yapılır,organik botox kalıcı bir yöntemmi,organik botox kimlere uygulanır,organik botox hakkında bilgiler Son yıllarda kadınların en çok başvurduğu estetik müdahalelerden biri olan botox, artık çok daha kolay uygulanabiliniyor. Yüzeysel olarak uygulanan organik botox, uygulandığı andan itibaren cilde nüfuz ederek, cildin gergin, canlı ve ışıltılı...

Sayfayı Paylaş