gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Divane Gönlüm İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

arz ilahisi şu benım dıvane gonlum yine huptan huba düştü
    mah cemalin şulesinden
    calkalanip gole düstü
    ah ben nidem mevlam nidem.
    yaraliyam kıme gidem
    yar halim kıme
    arz idem arz idem
    felek bırgun cana kıyar
    bizi kaptan kaba koyar
    kımı atlas libas giyer
    sukur bize abas dustu
    ah ben nidem mevlam nidem.
    yaraliyam kıme gidem
    yar halim kıme
    arz idem arz idem

Divane Gönlüm İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaşar - Divane

Yaşar - Divane

Hele bir anla aşkı zamanla Kışlar bahara döner gibidir Var mi dünyada askından başka Yandı derken söner gibidir Her derdime yar ortağım olda Gökten melekler iner gibidir o zaman Kar mı dünyada bin yıl yaşansa Yokluğunda cehennem gibidir Sana yine muhtacım Gel benim baştacım yar Bana yine sen lazımsın Gel benim sultanım yar Ay aman yar sana Söylemeliyim içimde tutamam yar Tutamam yar unutamam...
  2. Dayan Gönlüm

Dayan Gönlüm

Söylenmeyen sözlerin ağırlığı, demir balyalar gibi çöktü yüreğime...Bir yanardağ misali gönül dağım!Hani bazen diyorum ki patlasa bu yanardağ!...Dökse içindeki her şeyi dışarı!...Boşalsa!...Rahatlasa artık!... Sonra duruyorum...Sonra susuyorum...İçimden çıkan lavların etrafı yangın yerine çevireceğini düşününce kilit vuruyorum dilime...."Yan!" diyorum içime!..."Sadece sen...
  3. Ey gönlüm

Ey gönlüm

askkupasi.com
  4. Divan Edebiyatı

Divan Edebiyatı

divan edebiyatı,divan edebiyatı konu anlatımı,divan edebiyatı ders notları,divan edebiyatı özellikleri,divan edebiyatı genel özellikleri,divan edebiyatı hakkında bilgiler Arap ve Fars edebiyatlarının tesirinde gelişen bu edebiyatın ilk ürünlerinin daha Ortaasya’da iken verildiğini (Kutadgu Bilig, Atabet’ül Hakayık) anlatmıştık. Onun devamı olarak Türkler Anadolu’ya göçtüklerinde, yeni...

Sayfayı Paylaş