gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Diyarbakır'da 'kayıp' kazısı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Faili meçhul cinayetler iddiası üzerine savcı talimatıyla Diyarbakır'da kayıp iki kişi için kazı başlatıldı. Diyarbakır'da özel yetkili 2 savcı dün, itirafçı Abdulkadir Aygan'ın 1990'lı yıllarda 2 kişinin ölümü ile ilgili iddiaları nedeniyle keşif yaptı.
    İtirafçı Abdulkadir Aygan bir süre önce, 1994 yılından Fethi Yıldırım ile 1996 yılında Hakkı Kaya'nın öldürüldükten sonra Karaçalı köyü yakınlarında toprağa gömüldüğünü öne sürmüş, bunun üzerine İHD Diyarbakır Şubesi Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunmuştu.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde, BOTAŞ kuyularında yapılan çalışmalarda da; kafatası, kemikler ve yanmış giysi parçaları çıkartılmıştı.

Diyarbakır'da 'kayıp' kazısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

. yazamıyorum artık…cümlelerimin devamı gelmiyor ve sen gelmiyorsun ! ! cümleler kayıp ! … konuşamıyorum artık.. dilim lal olmuş.. sus pus duygularım… ! kalemim kırık kalbim kayıp ! … söyleyemiyorum şarkıları bağıra bağıra..! Sesim çıkmıyor.. sen giderken çok çıktı.. –dön- dedim ve sen duymadın ! ! dönüşler yasak ! …uyuyamıyorum artık.. yatağım sensiz buz gibi bu...
  2. Diyarbakır'da petrol bulundu

Diyarbakır'da petrol bulundu

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi'nde Türkiye'nin en yüksek graviteli petrolü bulundu. Bismil'in Tepe beldesi Arpatepe köyünde Alaaddin Midilli Güney Yıldızı petrol şirketi, yaklaşık 6 ay önce 1 no'lu kuyuda günlük 400 varil petrol elde edince sahayı genişletti. Firma, köylülerden Sadık Turgay'a ait 16 dönümlük araziyi satın alarak üç ay önce Arpatepe-2 kuyusunu açarak petrol aramayı sürdürdü....
  3. Diyarbakır'da kemik parçaları

Diyarbakır'da kemik parçaları

Diyarbakır'da yapılan kazı çalışmalarının ikinci gününde bazı kemik parçalarına rastlandı. İtirafçı Abdülkadir Aygan'ın itirafları sonucu 1996 yılında kaçırıldıktan sonra öldürülüp gömüldüğü iddia edilen Hakkı Kaya'nın bulunması için Diyarbakır Hani Karayolu'nun Deveboylu mevkiinde bugün sabah saatlerinde kazı çalışmaları başladı. Bugün yapılan kazılarda bazı kemik parçaları bulundu.
  4. ŞANLIURFA- kayıp

ŞANLIURFA- kayıp

Alinan bilgiye göre, bir seramik fabrikasinda işçi olarak çalişan Kemal Şihanli'nin tek çocuğu 2 yaşindaki Uğur Samet, 5 gün önce Bağlarbaşi Mahallesi'ndeki evlerine misafirliğe gelen komşularinin çocuklariyla oynamak için kapinin önüne çikti. Bir süre sonra çocuğunun evin önünde olmadiğini fark eden anne, eşine haber verdi. Uğur Samet'i bulmak için mahallede ve çevrede araştirma...
  5. Sınav mesajları Diyarbakır'dan

Sınav mesajları Diyarbakır'dan

Sınav mesajları Diyarbakır'dan KPSS'den sonra Yükseköğretime Geçiş Sınavı da mercek altında. Bazı matematik sorularının cevaplarının telefon mesajıyla 108 kişiye gönderildiği ortaya çıkarıldı. Güncelleme:07 Eylül 2010 12:00 Mesajların...

Sayfayı Paylaş