gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Diyarbakır'da Kürtçe mevlit

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Diyarbakır'daki tarihi Ulu Cami'de, TRT-6'da yayımlanmak üzere, ilk kez Kürtçe mevlit okutuldu.

Mevlidi, Diyarbakır Müftüsü Ali Melek'in yanı sıra çok sayıda vatandaş da dinledi.

Mevlit öncesinde cami görevlisinin Kürtçe yaptığı vaazda, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Bölgede eğitimin öneminin de anlatıldığı vaazda, kız çocuklarının eğitimden yoksun bırakılmamaları istendi. Cami görevlisinin okuduğu Kuran-ı Kerim'in ardından Kürtçe mevlit de müftülük personelince okundu.

Kimi vatandaşların okunan Kürtçe mevlide eşlik etmeleri ve cep telefonlarıyla kayıt yapmaları da dikkati çekti.

Okunan mevlidin, yarın saat 21.00'de TRT-6'da banttan yayımlanacağı bildirildi.

Diyarbakır'da Kürtçe mevlit konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mevlit

Mevlit

Dinlemek, düşkün insanlara yardımda bulunacağınızı işaret eder. Rüyada mevlit okumak ise çevrenizdeki insanların saygısını kazanacaksınız anlamındadır. Dinlemek, düşkün insanlara yardımda bulunacağınızı işaret eder. Rüyada mevlit okumak ise çevrenizdeki insanların saygısını kazanacaksınız anlamındadır.
  2. Diyarbakır'da kemik parçaları

Diyarbakır'da kemik parçaları

Diyarbakır'da yapılan kazı çalışmalarının ikinci gününde bazı kemik parçalarına rastlandı. İtirafçı Abdülkadir Aygan'ın itirafları sonucu 1996 yılında kaçırıldıktan sonra öldürülüp gömüldüğü iddia edilen Hakkı Kaya'nın bulunması için Diyarbakır Hani Karayolu'nun Deveboylu mevkiinde bugün sabah saatlerinde kazı çalışmaları başladı. Bugün yapılan kazılarda bazı kemik parçaları bulundu.
  3. Kürtçe Çeviri Proğramı

Kürtçe Çeviri Proğramı

Kürçtçeden türkçeye çeviri yapan online bir site yada çeviri proğramı tavsiyeleriniz var mı arkadaşlarım ? Bu dili merak ediyorum bir kaç bişeyine bakmak istiyorum. Teşekkürler
  4. Mevlit Kandili Mesajları 2012

Mevlit Kandili Mesajları 2012

Mevlid Kandili sözleri kısa Mevlid Kandili Mesajları facebook mevlit kandili mesajları Öncelikle tüm meleklerimizin geçmiş Mevlüt Kandillerini kutluyoruz. Eğer dün sevdiklerinize ulaşamadıysanız bugün bir mesajla gönüllerini alabilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz Mevlüt Kandili mesajlarını ister mesajla, ister msn ya da facebooktan paylaşabilirsiniz :) Borçlarimizdan, ceza ve...
  5. 2013 Mevlit Kandili Mesajları

2013 Mevlit Kandili Mesajları

2013 Mevlit Kandili Mesajları arıyorum ve sizden paylaşmanız için rica ediyorum şimdiden çok tşkler

Sayfayı Paylaş