gebe
  1. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Diyet Yapanlar İçin Dİkkat!

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

Diyet yapmış birisi olarak sizinle bazı konularda bilgilendirmek istedim arkadaşlar.Şuanda 16 yaşındayım ama gecen yaz tam tamına 70 kilo civarında vardım bu yüzden artık zayıflamam gerektigi kanaitine geldim.Kendi kafama göre diyet uyguladım.Etkili oldumu derseniz istedigimden de fazla .5 ayda 30 kilo verdim.ama artık kendi kafama göre yaptıgımdan dolayı midem küçülmüş .Bu yüzden fazla yemek yiyemez hale geldim.Sonra tekrar alırsın dediler ama ,ben almak yerine kilo vermeye basladım. Şimdi ise tam bir tahta kurusu gibiyim cok zayıfım.Memmun degilim aslında ama artık yapıcak birseyim yok .Eminimki bircok bayan da benim gibi kafasına göre diyet uyguluyordur.Bu uygulama kesinlikle YANLIŞ.Sizlere tavsiyem önce bir diyetisyene başvurup daha sonra verdigi diyete uyarak kilo vermeniz,çünkü böyle hem daha saglıklı kilo vermiş olursunuz ,hemde acaba yine kilo alırmıyım gibi bir derdiniz olmaz. Sonunda da çesitli hastalık sahibi olmadan dirençli bir vücuda kavuşursunuz.Sakın kafanıza göre diyet yapmayın yoksa sonunda benim gibi pişman olabilirsiniz.

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Diyet Yapanlar İçin Dİkkat!
    Çok doğru bir konuya değinmişsin kar_tanesi bilinçsizce yapılan diyetlerde istenilmeyen sonuçlar alınabiliyor. Kilo verseniz bile diyetin sonunda verdiğiniz kiloların çok daha fazlasını çok kısa sürede geri alıyorsunuz. En sağlıklı kilo verme yöntemi diyetisyenin sizin metobalizma yapınıza göre hazırladığı diyetlerdir. Sakın kilo vericez diye sağlığınızda olmayın :)

Diyet Yapanlar İçin Dİkkat! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kışın diyet yapanlar dikkat

Kışın diyet yapanlar dikkat

Vitamin yorgunluğu atar Kendimizi yorgun hissettiğimiz mevsim dönümlerinde, yaptığımız diyetle daha da bitkin olacağımıza dikkat çeken diyetisyen Yekbu Köseoğlu, "Uzun süren diyetlerde vitamin-mineral eksiklikleri olabilir" diyor Diyetisyen Yekbu Köseoğlu, kışın diyet yaparken vücudu yorgun düşenler için sorularımızı yanıtladı. Diyet yapmak yorgunluğa neden midir? Diyet...
  2. Diyet yapanlar için iştahı kesen yiyecekler

Diyet yapanlar için iştahı kesen yiyecekler

Eğer formda kalmak ve kilo vermek için diyet yapıyorsanız birazdan sizler için vereceğim yemekler iştahı kesiyor bu besinleri tükettiğiniz takdirde iştah sorunu daha çok ortadan kalkacağı gibi hızla kilo verebileceksiniz Diyet yapmanın en zor tarafı, sevdiğimiz birçok yiyecekten vazgeçmek zorunda kaldığımız gibi üstüne bir de iştahımızla baş etmek zorunda kalmamız. Bu gibi durumlar için iştah...
  3. Paleo Diyeti Yapanlar Var mı

Paleo Diyeti Yapanlar Var mı

Arkadaşlarım paleo diyeti ve beslenme tarzını benimsemek istiyorum başladım başlayacağım. İnanılmaz halsizlik vs durumum var bu diyet hakkında bana yapanlar bilgi veribilir mi teşekkürler.
  4. Diyet yapanlar için Etli Diyet Yemek Tarifleri

Diyet yapanlar için Etli Diyet Yemek Tarifleri

Etli Diyet Yemekleri Etli Diyet Yemek Tarifleri Yaz mevsiminenihayet girdik ve geç olsada girişimiz ve yanmamız çabuk oldu :) Siz de bu yaz plajlarda mayo ve bikinlerinizin içinde fit görünmek ister misiniz? Yani fazla kilolarınızdan kurtulmak ister misiniz? "Evet!" dediğinizi duyar gibiyim:) Diyet yapmak isteyenlere ve diyet yaparken de et yemek isteyenlere etli diyet yemeği...
  5. isveç diyeti yapanlar

isveç diyeti yapanlar

selam aranızda isveç diyeti yaparak kilo veren varmı varsa diyetin nasıl yapıldığını etkisini ve diyette neler olduğu hakkında bilgi verebilirmi acaba hakkaten isveç diyeti kilo vermede etkilimi

Sayfayı Paylaş