gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Diyet yapanlar için Etli Diyet Yemek Tarifleri

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Etli Diyet Yemekleri Etli Diyet Yemek Tarifleri

Yaz mevsiminenihayet girdik ve geç olsada girişimiz ve yanmamız çabuk oldu :) Siz de bu yaz plajlarda mayo ve bikinlerinizin içinde fit görünmek ister misiniz? Yani fazla kilolarınızdan kurtulmak ister misiniz? "Evet!" dediğinizi duyar gibiyim:) Diyet yapmak isteyenlere ve diyet yaparken de et yemek isteyenlere etli diyet yemeği tarifleri sunuyoruz bu yazımızda.

Havuçlu Dana Eti Diyet Yemeği

Malzemeler:
    # 600 gr dana kuşbaşı
    # 3 havuç
    # 1 soğan
    # 2 çorba kaşığı un
    # 1 defneyaprağı
    # 1 su bardağı su
    # 1 çorba kaşığı limon suyu
    # 2 çorba kaşığı zeytinyağı
    # 2-3 dal maydanoz
    # Tuz

Hazırlanışı:
    * Havuçları temizleyip ince uzun çubuklar halinde doğrayın. Soğanı soyup kıyın. Maydanozu temizleyip yaprak yaprak ayırın. Eti unlayıp fazlasını silkeleyin.

* Yağı tencereye alıp ısıtın. Soğan ve etleri ekleyip soteleyin.

* Su, limon suyu ve defneyaprağını ilave edip su kaynayıncaya kadar kapağı kapalı olarak orta ateşte pişirin. Ocağı kısın ve etler hafif yumuşayınca havucu ekleyip 10 dakika daha pişirin. Ocaktan alıp tuzunu ekleyin ve harmanlayın. Maydanozla süsleyip sıcak olarak servis yapın.

Bu yemeğin 1 porsiyonu 220 kaloridir.

Bademli Tavuk

Malzemeler

600 gram ( 2 adet) tavuk göğüs eti

50 gram soyulmuş çiğ badem

10 gram (1 yemek kaşığı) sızma zeytinyağı

2 diş sarımsak

3-4 tane karabiber

Tuz

Hazırlanışı

Zeytinyağı ile bademleri sararana kadar kavurun. Küçük parmak boyunca ince uzun kestiğiniz tavuk etini ekleyin. Yaklaşık 10 dakika ağzı kapalı ve ocağı kısık bırakarak pişmeye bırakın.
    Tavuklar sulandığında karabiber ve tuzu ilave edip ocağın altını açın. Tavukların piştiğinden emin olduğunuzda ocağı kapayın ve sıcak servis yapın.

Mantarlı et sote

Malzemeler

Dana eti 250 gr

Kuru soğan 1 orta boy

Çarliston biber 2 orta boy

Domates 4 adet

Mantar 400 gr ( 1 paket)

Zeytinyağı 2 çorba kaşığı

Tuz, karabiber, kekik

Hazırlanışı

Dana etini ılık suyla yıkadıktan sonra küçük kuşbaşı şeklinde kesin. Teflon tavaya yağ ile beraber etleri koyup kısık ateşte yaklaşık 15 dakika pişirin.
    Bu sırada kapak kapalı olursa daha iyi pişer. Et sulanıp suyunu çekmeye başladığı sırada ince doğranmış soğan, biber ve domatesleri ekleyip yaklaşık 15–20 dakika daha pişirin.
    Etleri kontrol edin, piştiyse tuz, baharat ve kekiğini ilave edip 2 dakika sonra ocağı kapayın ve sıcak servis yapın.
    Dilerseniz mantarlı et soteyi küçük güveçlere paylaştırıp üzerine az miktar light kaşar rendesi ilave edip fırınlayabilirsiniz
    . Kaşar rendesi eklediğinizde 100 kalori fazla alacağınızı önceden lütfen hesap edin.

Diyet yapanlar için Etli Diyet Yemek Tarifleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diyet Yapanlar İçin Dİkkat!

Diyet Yapanlar İçin Dİkkat!

Diyet yapmış birisi olarak sizinle bazı konularda bilgilendirmek istedim arkadaşlar.Şuanda 16 yaşındayım ama gecen yaz tam tamına 70 kilo civarında vardım bu yüzden artık zayıflamam gerektigi kanaitine geldim.Kendi kafama göre diyet uyguladım.Etkili oldumu derseniz istedigimden de fazla .5 ayda 30 kilo verdim.ama artık kendi kafama göre yaptıgımdan dolayı midem küçülmüş .Bu yüzden fazla yemek...
  2. Diyet tavuklu iskender yemek tarifi

Diyet tavuklu iskender yemek tarifi

Sağlıklı bir diyet tarifi kızlar:) Malzemeler 2 parça ince avuç içi büyüklüğünde tavuk gögüsü 2 dilim çavdar veya kepek ekmeği 3 sivri biber 2 domates 2 diş sarımsak 1 kase yoğurt Tuz,karabiber,zencefil 1 yemek kaşığı sıvıyağ veya zeytinyağ Hazırlanışı Bir tavaya domates,biber,sarımsak,tuz,baharatları ve sıvıyağı çiğden koyun.Kapağı kapalı menemen kıvamında pişirin. Ayrı bir tavada...
  3. Diyet yapanlar için iştahı kesen yiyecekler

Diyet yapanlar için iştahı kesen yiyecekler

Eğer formda kalmak ve kilo vermek için diyet yapıyorsanız birazdan sizler için vereceğim yemekler iştahı kesiyor bu besinleri tükettiğiniz takdirde iştah sorunu daha çok ortadan kalkacağı gibi hızla kilo verebileceksiniz Diyet yapmanın en zor tarafı, sevdiğimiz birçok yiyecekten vazgeçmek zorunda kaldığımız gibi üstüne bir de iştahımızla baş etmek zorunda kalmamız. Bu gibi durumlar için iştah...
  4. Diyet Yemek tarifleri resimleri

Diyet Yemek tarifleri resimleri

Diyet Yemek tarifleri Diyet Yemekleri Resimli Merthaba Sevgili Melek'ler, yaklaşmakta olan yaz mevsimine diyet yaparak fit girmek ister misiniz? O halde size bu yazımızda bir sürü diyet yemeği tarifleri sunuyoruz arkadaşlar :) Zayıflamak için kabak çorbası tarifi MALZEMELER 2 Adet kabak 2 Adet kurusoğan 2 Adet domates Yarım demet maydanoz 1 Tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı sıvıyağ...
  5. Etli Diyet Yemekleri tarifleri bilen var mı

Etli Diyet Yemekleri tarifleri bilen var mı

Merhaba arkadaşlar ben etçil biriyim ve diyet yapması gereken biriyimde:) Sizden etli diyet yemekleri tarifi istiyorum aranızda Etli Diyet Yemekleri yapılışını bilen varsa lütfen bana yazsın.

Sayfayı Paylaş