gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Diyet yapıyorumda kilo veremiyorum diyenler buraya!!!

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

yemiyorum ama kilo veremiyorum diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum diyet yapıyorum yaptığım halde protein diyeti yaptım Sürekli diyet yapıyorum, aç kalıyorum, spor yapıyorum, fakat nafile bir türlü kilo veremiyorum diyenler müjde!!!
    Zayıflamak isteyipte başarısız olan melek'ler, işte sizler için çok önemli detaylı bilgiler.

Vücudumuz sağlığını korumak için günlük ihtiyaç duyacağı enerji miktarını depolar. Yetişkin bir kadın için günlük kalori miktarı 2200-2400 seviyesindedir. Kilo vermek için aniden düşük kalorili bir diyet yapmaya başladığınız vücut alarma geçer. Enerjisini korumak için bazal metabolizmaya uyarı gönderir. Böylece metabolizma hızı yavaşlar ve kilo verme hızı düşer. Siz ne kadar az yemek yeseniz de vücut kendini korumaya çalıştığı için kilo vermenize engel olur. Bu nedenle diyet yaparken ani geçişler değil yavaşça kalori alımını düşürmeniz gerekir.
    Kilo vermenin altın anahtarı hareket etmektedir. Yediklerinizi azaltsanız bile spor yapmadan, hareket etmeden sağlıklı kilo vermek mümkün olmaz. Bulabildiğiniz her fırsatta yürüyüş yapmaya, kaslarınızı çalıştıracak sporlara vakit ayırmaya özen gösterin. Bu sayede kilo vermeye başlayacak, yağ depolanmasını durduracaksınız.

Günde tek öğün beslenerek kilo vereceğinizi düşünüyorsanız hemen bu düşünceden kurtulun. Sadece akşam yemeği sadece öğle yemeği gibi tek öğünle beslenmek kilo vermenizi sağlamaz, sağlığınızın bozulmasına neden olur. Kilo vermek istiyorsanız sabah kahvaltılarınızı kesinlikle atlamayın. Vitamin, protein, mineral açısından zengin bir kahvaltıyla güne başlayın. Böylece günün diğer öğünlerinde daha az yemek yiyecek ve daha kolay kalori yapacaksınız. Kahvaltı yapmak istemediğinizde şu sözü hatırlayın; “Kahvaltını kral gibi, öğle yemeğini prens, akşam yemeğini fakir gibi yap”.
    Meyve ve sebzelerin kalorisi düşüktür. İçeriğinde bol miktarda vitamin ve mineral barındırır, vücut sağlığını korur. Kilo vermek istediğinizde sadece meyve ve sebze ile beslenmek size başarılı sonuç getirmez. Vücudunuzun et, balık, peynir, yumurta, süt, yoğurt gibi protein kaynaklarına da ihtiyacı vardır. Aşırıya kaçmamak şartıyla protein almak kalori yakma hızını yükseltir, kilo vermenizi kolaylaştırır. En ideal protein miktarı günlük 15-20 seviyesinde olmalıdır.
    Spor yapıyorsunuz, sağlıklı besleniyorsunuz ancak yine de kilo veremiyorsunuz. Peki, düzenli uyuyor musunuz? Uykusuzluk ve yorgunluk halsizliğe neden olur, hareketleriniz yavaşlar. Buna bağlı olarak metabolizma hızınız da düşer. Sağlıklı kilo vermek için günde 6 saat uyumaya özen gösterin.

Diyet yapıyorumda kilo veremiyorum diyenler buraya!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neden Kilo Veremiyorsunuz?

Neden Kilo Veremiyorsunuz?

vücudun su tutmasının sebepleri Kilo verememenin ve verdiklerini sürekli geri alıyor olmanın önemli nedenleri.... 1- Kullandığınız ilaçlar Bazı ilaçlar hem kilolarınıza kilo katar, hem de vücudunuzun bir yağ torbasına dönüşmesinden sorumludurlar. Doktorunuz, size bu ilaçları önerirken, en önemli yan etkilerinin şişmanlatmak olduğunu belirtmelidir. Eğer önceden uyarılmazsanız, sonuç...
  2. Kilo veremiyorum ne yapmalıyım?

Kilo veremiyorum ne yapmalıyım?

kilo veremiyorum ne yapmalıyım Birçok kişinin ortak derdidir şu kilo sorunu..Bazen ne yapsanızda kilo veremediğinizi düşünüp hatta dahası psikolojinizin olumsuz bozulmalarına bile yol açan berbat bir moral bozukluğu yaşatır hele şu giysilerin içine sığamamak derdi o zaten başlı başına bir facia:) İşte sizler için kilo verme yöntemleriyle ilgili uzmanların önermiş olduğu önemli tüyoları ve...
  3. Ramazanda Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır diyenler buraya

Ramazanda Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır diyenler buraya

Ramazan Ayında Kilo Kontrolü Ramazan Ayında Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır Az önce sizlere tok kalmak için sahurda nasıl beslenmeli diye bir takım bilgilerde bulunmuştuk. Şimdi ise Ramazan ayında kilo vermek isteyenler için ve ayrıca oruç tutarken kilosunu da kontrol etmek isteyenler için Ramazanda kilo kontrolü hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri paylaşıyoruz. Ramazan ayında öğün...
  4. Makarna Diyeti nasıl yapılır diyenler buraya!

Makarna Diyeti nasıl yapılır diyenler buraya!

Makarna Diyeti Makarna Diyeti Nasıl Yapılır Makarna sever misiniz bilmiyorum ama ben makarnanın her çeşidini çıok severim afiyetle de yerim:) Lakin kilo sorunu olan arkadaşalrımız makarna yemekten kendini alı koyuyor. Oysaki o arkadaşlarımızda makarna yiyebilir. Nasıl mı; ünlülerin diyeti arasında makarna diyeti de yer alıyor Melek'lerim. Biz de bu yazımızda makarna diyeti nasıl yapılır...
  5. Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verebilirim Diyenlere!

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verebilirim Diyenlere!

diyet yapmadan kilo vermek, diyet yapmadan zayıflamak, diyet yapmadan zayıflama Sevgili melekler, Diyetisyen&Yaşam Koçu Gizem Şeber'in aşağıda verdiği tavsiyeler sayesinde her öğün 100 kalori azaltabilecek ve böylece diyet yapmadan kilo vermiş olacaksınız. Şimdi geçelim bu önemli tavsiyelere... Günde 300 kalori azaltmak; haftada 2100 kalori azaltmak demektir. Bu da fark etmeden...

Sayfayı Paylaş