gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Diyetin Rengi Var

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Amerikalı doktor David Heber�e göre, besinler 7 renk grubuna ayrılıyor ve her birinin ayrı işlevi var. Bu renk gruplarına göre yiyerek kanserden bile korunmak mümkün. Listeyi gözden geçirin, hayatınıza yeni bir yön verin. · Mor: Bu besinler çok güçlü antioksidan, yani sağlıklı dokuları ve hücreleri koruyucu maddeler içeriyor. Kalp hastalıklarına yakalanma ve kriz riskini azaltıyor. Patlıcan, böğürtlen, üzüm, şarap, kırmızı lahana, mürdüm eriği. · Kırmızı: Kansere karşı güçlü bir kalkan olan ve prostat kanserine karşı koruduğu ispatlanan likopen maddesi içeriyor. Domates, karpuz, kan portakalı.
    · Turuncu: Sağlıklı gözler ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan betakaroten maddesi bulunuyor. Hücreleri zararlı maddelerden koruyor. Kayısı, kavun, havuç, mango, balkabağı.
    · Sarı-turuncu: Beta - cryptoxanthin adındaki çok güçlü bir antioksidan madde içeriyor ve hücreyi yaşlanmaya karşı koruyor. Limon, portakal, armut, mandalina, greyfurt.
    · Sarı-yeşil: Lutein adlı antioksidan madde içeren bu sebzeler, katarakt gibi çeşitli göz hastalıklarına karşı savaşıyor. Kabak, salatalık, bezelye, kivi, kıvırcık salata, ıspanak, bakla, avokado.
    · Yeşil: Toksinlerden arındırıcı özelliği var. Karaciğerin salgıladığı faydalı enzimlerin miktarını artırıyor. İçerdikleri flavanoidler sayesinde kansere ve kalp hastalıklarına karşı koruyor. Brokoli, lahana, Brüksel lahanası.
    · Beyaz: Alisin ve flavanoidleri içeren beyaz renkli besinler, çeşitli hastalıklara ve tümörlere karşı bağışıklık sistemini güçlendiriyor, A vitamini içeriyor. Pırasa, turp, sarmısak, mantar, soğan, kereviz

Diyetin Rengi Var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diyet listenizde karpuz mu var?

Diyet listenizde karpuz mu var?

Diyet listenizde karpuz var mı? Karpuz, düşük kalori değerinin yanı sıra çeşitli kanser türlerine karşı etkili maddeler içermesiyle de doktorlarca tavsiye ediliyor. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Erkan Erdal, bol miktarda C vitamini barındıran karpuzun aynı zamanda antioksidan özelliği olduğunu ve çeşitli kanser türlerine karşı etkili olan betakaroten...
  2. özlemin rengi var mı?

özlemin rengi var mı?

Özlemin Rengi Var Mı ? Sana doğrultuyorum yönümü, yüreğimi… Saçlarımı okşayan rüzgarlara, dipteki acılara, çığ düşmüş yollara… Sensiz kalmayı kaldırmıyor yüreğim kar yüreklim, ölümüne özlüyorum seni. Hasretin yaktığı günlerle geçip gidiyor ömrüm. Seninle bir sokak başında buluşmak, sarılmak, saçlarının kokusundan öpmek, sarılmak, doyasıya kucaklamak istiyorum… Ama sevgim ihanetlere...
  3. Dukan Diyet Tarifleri var mı

Dukan Diyet Tarifleri var mı

Arkadaşlarım acil diyete gireceğim de bana dukan diyet tarifi lazım bu hususta yardım lütfen acilen 5 kilo vermem lazım
  4. Paleo Diyeti Yapanlar Var mı

Paleo Diyeti Yapanlar Var mı

Arkadaşlarım paleo diyeti ve beslenme tarzını benimsemek istiyorum başladım başlayacağım. İnanılmaz halsizlik vs durumum var bu diyet hakkında bana yapanlar bilgi veribilir mi teşekkürler.
  5. diyet aşure tarifiniz var mı

diyet aşure tarifiniz var mı

Aşure zamanı geçti mi bilmiyorum ama tatlı bu her zaman yenir diye düşünüyorum :D Sizden diyet aşure tarifi istiyorum.Şekerim var ama aşureyi de çok özledim, varsa tarifiniz çok memnun olacağım :D

Sayfayı Paylaş