Diziler nerelerde çekiliyor Merak ediyorsanız buyrun

Konu, 'Reytingli Diziler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

 1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye  ezel çekim mekanları diziler yaprak dökümü çekim mekanları yaprak dökümünün çekildiği yerler gırgıriye nerede çekildi
  Her hafta ekranların başında sabırsızlıkla beklediğiniz dizileriniz var.Benim de var:D Özellikle yaprak dökümü,ezel ve kalp yarası adlı dizileri hiç kaçırmadan izliyorum.Gerçi yaprak dökümü tam 5 senedir ekranlar da ve ben hiç bir bölümünü kaçırmadım:DDizi neredeyse benim oğlanla yaşıt:DEzel dizisi de yeni başladı sayılar ama baya ilgi gördü gerçekten de her izlediğim de şaşkınlıkla izliyorum dizi değil labirent mübarek:DKalp ağrısına gelince.Halide edip adıvarın ''aynı'' adlı eserinden alıntı yapılan kalp ağrısı adlı dizi başladğı ilk bölümden beri beni bayağı bir etkiledi.Sevdiğim oyuncular ve sevdiği bir roman olduğu için kendimi izlemekten alamadım.İşte bu saydığım ve öyle denk geldikçe izleidğim bir çok dizi çeşitli mekanlar da çekiliyor.Ama nerde???İşte....

  [​IMG]
  İstanbul’un Boğaz hattı şu sıralar dizi setine dönüşmüş durumda. Çünkü ekranda izlenme rekorları kıran birçok dizi bu hattaki tarihi köşk ve yalılarda çekiliyor. Bu mekanları kiralamanın aylık bedeli 15 bin YTL’den başlıyor, 35 bin YTL’ye kadar çıkıyor.
  Beylerbeyi’nin arnavutkaldırımlı yokuşlarında dolaşıyoruz. Neredeyse her sokakta ufak tefek de olsa bir çekim var. Özellikle de köşkler çok hareketli. Örneğin, “Yaprak Dökümü” (Kanal D) dizisinin çekildiği “Lazın Köşkü” turizm sektörüne de hizmet eder olmuş. Öyle ki Almanya, Hollanda, Kanada ve İran gibi ülkelerden bile insanlar bu köşkü görmek için Beylerbeyi’nin yolunu tutuyor.
  “Hatırla Sevgili” (atv) dizisi bir süre önce ekranlara veda etti ancak dizinin çekildiği Merih Konak yenisine hazırlanıyor.
  Yeniköy’deki Ferik Ahmet Afif Paşa Yalısı ise bu sıralar “Binbir Gece”nin (Kanal D) çekimlerine ev sahipliği yapıyor. TMSF’nin el koyduğu ve Şehrazat (Bergüzar Korel) ile Onur’un (Halit Ergenç) oturacağı bu yalıya her ay 30 bin YTL ödeneceği basında yer almıştı.
  Sarıyer hattında “Dudaktan Kalbe”nin (Show TV) çekimleri dikkat çekiyor. Sariyer’deki tarihi yalının önünde sadece çekim ekibi değil; çeşitli şehirlerden gelen, belki bir “ünlüyle” karşılaşırım diye yalının önünde fotoğraf çekmek için saatlerce bekleyen, sevdikleri oyuncuyu göremeyince de yalının fotoğrafını çekmekle yetinip oradan ayrılanlar da var.
  Sarıyer’de çekilen başka bir dizi de “Aşk-ı Memnu” (Kanal D). Bu dizinin çekimleri Rahmi Koç’a ait bir villada yapılıyor. Yani İstanbul’un Boğaz şeridi bu sıralar koca bir sete dönüşmüş durumda… İstanbul’un Boğaz hattında yalı ve köşk kiralamak isteyen dizi yapımcılarının sayısı her geçen gün artıyor. Retürk Alize Acentesi’nden emlakçı Ayşem Dalman ise Beylerbeyi hattındaki hemen hemen bütün yalı ve köşklerden sorumlu. Yani dizi için köşk kiralamak isteyen yapımcıların neredeyse hepsi ona başvuruyor.
  Dalman “Köşk kiralamanın aylık bedeli 15 bin YTL’den başlıyor. Şu sıralar 25 bin, hatta 35 bin YTL’ye bile çıkmış durumda. İnsanlar sürekli bana gelip ‘Benim evimi de dizilere kirala’ diyor. Beylerbeyi halkı bu işe soyundu. Günlüğüne 1000 YTL’ye razı olanlar bile var.
  “Binbir Gece”nin kahramanları Şehrazat ile Onur artık bu yalıda oturacak
  Ferik Ahmet Afif Paşa Yalısı (“Binbir Gece”)
  Ferik Ahmet Afif Paşa Yalısı 95 yaşında. İstinye-Yeniköy yolu üzerinde. İlk sahibi Koca Reşit Paşa’nın kızı Ferendiz Hanım. Yalıya adını veren ikinci sahibi ise Refia Sultan’ın kocası Ferik Ahmet Afif Paşa. Afif Paşa yalıyı yıktırarak mimar Alexandre Valluary’ye bugünkü binayı yaptırınca yalı onun adıyla anılmaya başladı. Sonraki sahiplerinin elinde harabeye dönen yalıyı 1986’da Kemal Uzan aldı. Ciddi bir restorasyon geçirdi. TMSF yalıya dört yıl önce el koydu.


  [​IMG]
  Yalı “Binbir Gece” dizisinde Onur ile Şehrazat’ın evi olarak kullanılacak. Bunun için TMSF’ye her ay 30 bin YTL ödeneceği söyleniyor. 21 odası ve dört seyir kulesi var.
  “Hatırla Sevgili” ve “Berivan” da burada çekilmişti
  Tekstil sektöründe dış ticaretle uğraşan Sabahattin Varan da eşiyle birlikte yaşadığı konağı yıllardır dizilere kiralıyor. Geçen sezon “Hatırla Sevgili”nin çekildiği Beylerbeyi’ndeki bu konakta 20 yıldır oturduklarını anlatıyor: “Konağın adı Merih Konak. Bu ismi biz koyduk, tarihi bir anlamı yok. İlk dizi ‘Canım Kocacığım’dı. 2002’de çekildi. Yönetmen Erden Kıral, başrol oyuncuları da Memet Ali Alabora ve Sanem Çelik’ti. Bugüne kadar mesela ‘Hatırla Sevgili’, ‘Berivan’, Pınar Altuğ ve Oktay Kaynarca’nın birlikte rol aldığı ‘İlk Aşkım’ dizisi çekildi. Şu an yine yeni teklifler var. Kanal D bir avukatlar dizisi çekiyor. Orada yaşlı bir avukatın evi olacak büyük bir ihtimalle bizim ev. Bütün teklifleri kabul etmiyoruz. Kabul etsek burası Sinan Çetin’in Plato’su gibi çalışır.”
  Varan bazen hiç para almadıklarını, bazense günde 500-600 YTL aldıklarını söylüyor. Böylece evin ufak tefek masraflarının çıktığına da değiniyor. “Biz evimizde renk olsun diye ara sıra bu çekimleri kabul ediyoruz. Biraz da sanata katkımız olsun istiyoruz” diyor.
  Eşi Melahat hanım ise magazin programlarındaki olayları kendi evinde yaşamaktan ve sanatçılarla bir arada olmaktan çok memnun: “Emre Kınay, Aytaç Arman, Şükran Güngör gibi insanlarla bir arada olduk burada. Bu sayede entelektüel bir atmosfer tadıyoruz, sanatsal bir ortama giriyoruz. Biz de onları kameraya çekiyoruz. Hatıra oluyor.”
  Merih Konak
  Sahibi Sabahattin Varan adlı bir harita mühendisi. Emekli, şu an dış ticaretle uğraşıyor.
  Beylerbeyi’ndeki ahşap konak 1876 yılında yapılmış. Mimarı ve kimin inşa ettiği bilinmiyor. Şu an yeni bir dizi çekimi için görüşülüyor.
  Galata Köprüsü’nün tahsildarı Mehmet Efendi konağın ilk sahiplerinden. Daha sonra onun mahdumu Fatma hanım buraya yerleşmiş ve bugüne kadar çeşitli sahipleri olmuş.
  Bir diziye ilk kez kiralandı
  “Saip Paşa’nın Yalısı” (“Dudaktan Kalbe”)
  Sarıyer’deki dört katlı yalı yaklaşık 150 yaşında. Çevrede dizideki adıyla
  “Saip Paşa’nın Yalısı” olarak tanınıyor.
  Yaklaşık bir yıldır burada “Dudaktan Kalbe” çekiliyor. Bir diziye ilk kez kiralanıyor.
  “Aşk-ı Memnu”nun çekildiği üç katlı villanın 10 odası var
  Rahmi Koç’un villası (“Aşk-ı Memnu”)
  Halid Ziya Uşaklıgil’in “Aşk-ı Memnu” adlı romanı Rahmi Koç’a ait Sarıyer’deki bir villada çekiliyor.
  Üç katlı villanın 10 odası var. Koç ailesinin villanın çekim için aylığı 6 bin dolara kiraladığı söyleniyor.
  “İnsanlar bu iş için evinin dekorasyonunu bile değiştiriyor”
  Ayşem Dalman (Beylerbeyi Retürk Alize Acentesi)
  Beş yıldır Beylerbeyi’nde emlakçılık yapıyorum. Uzmanlık alanımız Boğaz hattındaki yalılar ve tarihi köşkler. Normal müşterilerin dışında film şirketleriyle de birlikte çalışıyoruz. Bugüne kadar pek çok diziye köşk ve yalı bulduk. “Yaprak Dökümü”, “Hatırla Sevgili”, “Pulsar”, “Arka Sokaklar” hep Beylerbeyi’ndeki köşklerde çekilen diziler.
  “Hatırla Sevgili”den sonra bir sektör oluştu. Türk edebiyatının eski kitapları dizi olmaya başladı. Biz de bunların çekilebileceği evlerin bulunduğu tarihi bir semtte yaşıyoruz.
  Dizi çekmek için köşk kiralayan film şirketlerinde neredeyse yüzde 100’lük bir artış var. Buradaki evlerin fiyatları da diziler sayesinde arttı. Satılık bir köşk 500 bin dolardan 4 milyon dolara kadar çıkıyor.
  Genellikle köşklerin sahipleri eski Beylerbeyi sakinleri, 20-30 yıldır burada yaşayan insanlar. Bu, Kuzguncuk ve Çengelköy için de geçerli. İnsanlar sadece bu iş için evinin dekorasyonunu bile değiştiriyor.
  “Gırgıriye” de burada çekilmişti
  Beylerbeyi’ndeki köşk turistlerin akınına uğruyor
  İzzet Tuzcuoğlu köşkünü 26 yıldır dizilere kiralıyor. Burada şu sıralar “Yaprak Dökümü” çekiliyor. Tuzcuoğlu bu evde 1967’den beri oturduğunu anlatıyor: “Rizeliyim. Bu nedenle evim ‘Lazın Köşkü’ olarak bilinir. Bugüne kadar burada onlarca dizi çekildi. Sayısını bilmiyorum. İlk başladığımda özel kanalların hiçbiri yoktu. Beni bu işe Osman Seden bulaştırdı.”
  Çaykur’dan emekli olan Tuzcuoğlu “Gece vardiyasında çalışırdım. Sabah saat 6’da eve gelir, ekibe kapıyı açardım. Akşama kadar onlarla çalışırdım” diyor büyük bir gururla. Perran Kutman, Müjdat Gezen, Adile Naşit, Kemal Sunal, Münir Özkul, Yılmaz Erdoğan, Kartal Tibet onun evine girip çıkan sanatçılardan birkaçı.
  Tuzcuoğlu’nun söylediklerine göre Lazın Köşkü yerli yabancı turistlerin de akınına uğruyor. Azerbaycan, Kanada, İran, Irak, Hollanda, Belçika, Yunanistan, Almanya, Kıbrıs gibi ülkelerden pek çok insan köşkü görmeye geliyor.


   
 2. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye  askı memnu yalısı mükemmel :D
   
Diziler nerelerde çekiliyor Merak ediyorsanız buyrun konusuna benzer içeriklerimiz
 1. hamile kalma doğurma olasılığınız % kaç merak ediyorsanız buyrun test

  hamile kalma testi kaç günlük hamileyim adetin son günü hamile kalınırmı adete yakın kalınırmı tek yumurtalıkla kalınır mı Henüz çocuk istemiyor ama anne ya da baba olup olmayacağınızı da illaki merak ediyorsanız yaptırabileceğiniz testler var. Erkekte spermiyogram, kadında ise adetin 2’nci veya 3’üncü gününde PSH hormonuna baktırmak en temel doğurganlık testleri olarak kabul ediliyor...
 2. En Gİzemli Burç hangisidir merak ediyorsanız gelin

  En Gİzemli Burç Yengeç'ler Siz Yengeç'ler Zodyak'ın dördüncü burcusunuz ve Ay tarafından yönetilirsiniz. Değişken ruh haliniz ile her saat değişen Ay modunda hareket edebilirsiniz. Hayatınızdaki en büyük başarıyı kendinizi tam olarak çözdüğünüzde ve isteklerinizi dengelediğinizde elde edersiniz. Hırslı ve yüksek potansiyelli olmanıza karşın fikirlerinizin, duygusal okyanusunuz tarafından...
 3. Aşk hayatında nasıl birisi olduğunuzu merak ediyorsanız bu araştırmaya iyi bakın !!!!

  Amerikalı araştırmacılardan ilginç bir tez daha. Araştırmaya göre insanlar isimlerinin baş harflerine bakarak ilişkileri hakkında bilgi alabiliyorlar. İşte isminizin baş harfine göre aşk yaşantınız.... A İlla da ilişkilerinizde romantizm diye tutturduğunuz söylenemez! Daha çok aksiyonla ilgilisiniz. Hareket lazım size hareket. Üstelik uğraştığınız her şeyde. Flört edecek kadar sabırlı...
 4. şehirlerin isimleri nasıl konuldu merak ediyorsanız (buyrun)

  Van Van’ı Asur kraliçesi Semiramis kurdu. Bundan dolayı şehre “Şahmirankent” adı verildi. Daha sonra Persler döneminde buraya Van adında bir vali geldi ve şehri bayındır hale getirdiğinden şehre onun adı verildi. Uşak Çocuk veya genç adının halk dilinden söylenişidir. Bazı rivayetlere göre ise uşak (ayınla söylenişi) kelimesinin aşık kelimesinden geldiği söylenmiştir. Urfa Eski adı “Orhoe...
 5. bicirik kimdir merak ediyorsanız buraya

  aydın babaoğlu üçüncü adam aydın babaoğlu keloğlanın biciriği aydın babaoğlu hayatını kaybetti aydın babaoğlu kimdir meraklıları için araştırdım ve sizlerle paylaşmak istedim.kendisi keloğlanın biciriği olarak tanıdık ve hepimizin gönlünde taht kurdu .çocukken bizi en çok güldüren küçük ve sevimli olmasıydı.bir süre kanser tedavisi gördükten sonra 31 mart 2009 da hayatını kaybetti....
 6. Öyle Bir Geçer Zaman Ki Aylin Ölüyor Mu merak ediyorsanız buraya!

  Öyle Bir Geçer Zaman Ki Aylinin Ölümü Öyle Bir Geçer Zaman Ki Aylinin Ölüm Sebebi Ekranların sevilen dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin yeni sezonun da Muhammet Uzuner de rol alıyor Melek'lerim. Lakin dizi sezon finaline girdiğinden bu yana izleyicinin merak konusu olan Öyle Bir Geçer Zaman ki Aylin ölüyor mu sorusu oldu. Biz de bu yazımızda Öyle Bir Geçer Zaman ki Aylinin ölümü...
 7. Bilgisayar Klavyesinde Dalga İşareti Nasıl Yapılır Merak Ediyorsanız Buyrun...

  Klavyede Dalga İşareti Klavyede Dalga İşareti Yapma Sevgili melekler, bilgisayarınızda yapabileceğiniz özel ifadelerden birisi olan bölme işareti nasıl yapılır daha önce ki konumuzda sizlerle paylaşmıştık. Bu kez de Klavyede Dalga İşareti Yapma konusunda bilgi vermek istiyor ve Klavyede Dalga İşareti nasıl yapılır sizlerle paylaşıyoruz... :) ~ (ALT GR Tuşuna Basılı Tutarak İki Defa...
 8. 25 Ağustos 2012 Burç Yorumlarınız...Yıldızınız Bugün Neler Söylüyor Merak Ediyorsanız

  Burç Günlük Burç Burcunuz bugün size ne söylüyor bilmek istemezmisiniz? Hadi gelin beraber bakalım bugün neler gelişecek hayatınızda...Peki ya 2013 te burçlar size neler getirecek bilmek istemezmisiniz .... Hadi buyrun meleklerim beraber burçlarınızın yorumlarını inceleyelim.... 21 Mart -20 Nisan Çalışma isteğinizin artması ile olaylara...
 9. 2013 Yılında Altın Fiyatları Nasıl Olacak Merak Ediyorsanız Buyrun !

  Altın Fiyatları Nasıl Olacak 2013 Yılı 2013 Yılı Altın Fiyatları Ne Olur Sevgili melekler, 2012 yılının sonuna doğru yavaş yavaş yaklaşırken bazı ünlü finans kurumları ve finans grupları 2013 yılı altın fiyatları konusunda tahminler ileri sürmeye başladılar. 2013 Yılı Altın Fiyatları Ne Olur diye merak edenlerdenseniz makalemizi mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz..... Yıl sonu...
 10. Yabancı Ünlülerin Makyajsız Doğal Hallerini Merak Ediyorsanız Buyrun !

  Bu konu; makyajsız yabancı ünlüler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ekranlardan ya da sinemadan onları hep bakımlı ve nakyajlı halleriyle görüp beğeniyoruz. Ne kadar güzeller, bakımlılar diye içimizden geçiriyoruz ama aslında onlar da makyajsız doğal hallerindeyken bizlerden bir farkları yok. Yapılan profesyonel makyajlar ve çekim esnasında kullanılan ışık hileleri her türlü...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. ezel cekim yerleri

  ,
 2. ilk aşk filmi kaç yılında çekildi

  ,
 3. ezelin cekildigi mahalle

  ,
 4. istanbul ezel cekilen yerler,
 5. hatirla sevgili nerede hangi mekanda cekildi