dizilere bakıp evlenenler boşanıyor

renesme

Aktif Üye
Üye
evlenenler haberleri evlenenler
dizilere

dizilerin hayatımızdaki gerçek etkilerini bilenler olduğu gibi bunun farkında olmayanlarda vardır.şöyle bir örnek vermem gerekirse önceliklle aşkı memnu dizisini yayınladığı dönemlerde amcasının eşiyle beraber olması ve fatmagülün suçu ne dizisiyle tecavüz vakalarının arttığını duymuştum.bu tür dizlerin aile içini zedelediğini düşünüyorum.ama şöyle bir gerçek varki böyle diziler yayınlandıkları gün izlenme rekoru kırıyor .gerçek hayatta böyle şeylerin yaşanmaması ve etkilenmemesi.
4819-2a1.jpg

Evlilik okulu açan ERREM, vereceği 20 saatlik eğitimde, evlilik öncesi hazırlık, eş seçme, evlilikteki iletişim ve sorunları çözme, anne baba olmaya hazırlık, evlilikte mutluluk konularında eğitim verecek.

ERREM Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa Atak, toplumda evlilik öncesinde gençlerin evlilikle ilgili yeterince bilgi sahibi olamadığına dikkat çekti. Atak, fısıltı gazetesi yoluyla edindiği duyumlardan ve medyadaki dizilerde gördüğü örneklerden yola çıkan evliliklerin kısa süre sonra çatırdamakta olduğuna işaret etti.

Atak, evliliğin anlık bir birliktelik olmadığına vurgu yaparak, “Bir ömür boyu sürecek yaşantının başlangıcıdır. Bilinçsizce yapılan evliliklerin birçoğu aşırı geçimsizlik ve boşanma ile noktalanmaktadır. Yeni evliler çocuk eğitimi ile ilgili bilgileri sadece yaşantı içerisinde deneme-yanılma yolu ile öğrenmektedir. İlk çocuk bu durumda bilinçsizce yetiştirilmektedir.” dedi.

Mustafa Atak, yaptıkları programda evlenecek olan gençleri evliliğe hazırlamanın amaçlandığını ve belediyeden evlilik cüzdanı alan çift adaylarına evliliğe hazırlık eğitiminin zorunlu tutulabileceğine işaret etti. Evlilik okulu ile yaşanabilecek sorunlar düşünülerek bunların çözümü için bireylerin bilgi sahibi olması ve evliliğe zihnen hazırlıklı olmasının önemine dikkat çeken Ata, düzenlenen eğitim programının hafta sonları toplam 20 saatlik bir eğitim olduğunu ifade etti.

Atak, verilecek eğitim konularının başlıklarını ise şöyle sıraladı: İnsan niçin evlenir? Evliliğe hazırlık, evlilikte eş seçme, evlilik psikolojisi, evlilikte iletişim ve sorun çözme, evlilikte mutluluk, ana-baba olmaya hazırlık, evlilik ve cinsellik." Eğitim sonrası kursiyerlere sertifika verilecek.

Sayın Renesme, Kadın ve Hukuk bölümünde sadece hukuki konular yer almakta olup; başka bir siteden kaynakta göstermeden kopyala/yapıştır şeklinde eklediğiniz yazı hukuki bilgi içeren bir yazı değildir. Bu sebeple lütfen yazınızı kaldırınız.

Geri