gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

DNA modelini nasıl yaparım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım DNA modeli yapmak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum bilgi verir misiniz nasıl yapabilirim ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Aşağıda izleyeceğiniz videoyu izleyerek kurdele ve ataçlar sayesinde bir dna modeli yapabilirsiniz :)

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ama bızım öğretmenımız 3d istedi bunu nasıl yapabilirim.

4. kayıtsız üye

kayıtsız üye Forum Okuru

ama ben kartondan yapmak istiyorum

DNA modelini nasıl yaparım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dna nasıl çoğalır ?

Dna nasıl çoğalır ?

DNA’NIN ÇOĞALTILMASI Şekil 101: DNA'nın kolları birbirlerinden ayrılırken tekrar dolanmalarını engellemek için heliks stabilizasyon enzimleri (HSE) her iki kolu sabit tutarlar. Ortada, bir DNA'nın kollarının birbirinden ayrılmasını gösteren resim. Şekil 102: DNA ikiye ayrıldıktan sonra, polimeraz enzimleri her iki kolun eksik olan yarılarını, ortamda hazır bulunan malzemelerle tamamlarlar....
  2. DNA modelinin icadı

DNA modelinin icadı

dna modeli yapılışı dna modelinin yapılışı modeli nasıl yapılır yapma nasıl yapılır video Içinde bulundugumuz yüzyilin en önemli biyolojik bulusu beklendigi üzere bir bilim adami ekibi tarafindan tertemiz bir labaratuarda degil, Cambridge Üniversitesi'ndeki mütevazi odasinda atak genç, Amerikali arastirmaci 26 yasindaki James Dewey Watson tarafindan gerçeklestirildi. Watson ve 37 yasindaki...
  3. DNA şifrelemeyi nasıl yapıyor?

DNA şifrelemeyi nasıl yapıyor?

DNA zinciri hücrenin içerisinde bulunan ve nukleus(çekirdek) adı verilen bir organelin içerisinde bulunur.Bir insanda ise yaklaşık 70-100 trilyon tane hücre vardır ve her bir hücrenin içerisinde DNA molekülü ayrı ayrı mevcuttur.Fakat dikkat ederseniz her hücre birbirinden farklı fonksiyonlara sahiptir. Mesela gözünüzdeki hücreyle elinizin deri hücreleri birbirinden farklıdır.Peki DNA ları...
  4. DNA Replikasyon Mekanizması Nasıl Çalışır?

DNA Replikasyon Mekanizması Nasıl Çalışır?

1.) Topoizomeraz DNA'nın süper sarmal yapısını çözer. 2.) Helikaz, DNA'nın heliks yapısını düzgün vaziyete getirir ve iki iplik arasındaki hidrojen bağlarını koparır.Bu arada DNA'ya bağlı proteinler molekülü düzgün vaziyette tutar ve tek zincirli iplikleri eksonukleazların etkisinden korur. 3.)Hidrojen bağlarının kopmasıyla, kalıp olarak görev yapabilecek duruma gelen ipliklere, primozom...
  5. Babalık testi ( DNA ) nasıl yapılır?

Babalık testi ( DNA ) nasıl yapılır?

Bu çocuk bana benzemiyor” Beyinlerini kemiren bu şüpheyle, Adli Tıp’a başvurup babalık testi yaptıranların sayısı çığ gibi büyüyor. Ankara Üniversitesi Adli Tıp Bölümü’ne başvuran her 4 babadan biri gerçek baba değil. 2003 yılından beri babalık testi yapan A.Ü. Adli Tıp Bölümü’ne, bugüne kadar 2500 erkek aynı şüpheyle başvurdu. Sadece geçen yıl 450 başvuru olduğunu belirten yetkililer, 2008...

Sayfayı Paylaş