gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113

Doğru söylemek

Konu, 'C-D' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Rüyada dogru söz söyledigini gör-mek, iman kuvveti ile tabir olunur. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; dogru söz, iman ile iman da sidk ile tabir olunur. Rüyasinda dogru söz söyledigini görmek, dininin kuvvetine isarettir.Bu rüyayi kafir görse Müslüman olur. Fasik bir kimse görse, halini düzeltir. Fakire zenginlik, zengine daha fazla mal, herkese dünya ve ahirette hayra delalet eder.

Doğru söylemek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. BaŞka DÜnyada Şarki SÖylemek

BaŞka DÜnyada Şarki SÖylemek

Ben henüz çok küçükken eve bir telefon almıştıkTelefonun bağlı olduğu cilalı çerçeveyi ve parlak ahizeyi asla unutamam. Saatlerce onun karşısına geçer ve seyrederdim. Hatta o derece ki, telefon numaramız olan 105'i bir an bile aklımdan çıkaramıyordum, telefonla konuşacak yaşta değildim, zaten boyum da telefonun bulunduğu yere yetişemezdi. Fakat annem konuştuğu zaman, onun karşısına geçip...
  2. Yeni Kardeşini Söylemek

Yeni Kardeşini Söylemek

kardeşi olacağını söylemek rüyada kardeşinin olması rüyada kardeşini emzirmek hamile olduğunu söylemek Yeni bir kardeşin geleceğini büyük çocuğunuza anlatırken doğru kelimeleri seçmek çok önemli. Çocuğunuza onu çok sevdiğiniz, bir kardeşin varlığının ona duyulan sevgiyi azaltmayacağını ifade edin. Kardeş sahibi olmanın olumlu yönlerini anlatın. Mazeret göstermeyin Bebeğin odasını...
  3. Emrah - söylemek kolay

Emrah - söylemek kolay

Nasıl seviyorum, bir bilsen seni Hadi gel yeniden, tut elerimi Kalbimde yaşayan bitmez sevgili Unutursun diye, söylemek kolay Silinir diyorlar en açı izler Bitermiş kişlar, gelirmiş yazlar Bilmezler şu gönlüm derinden sizlar Unutursun diye, söylemek kolay Gözlerim benziyor, taşkın bir sene Vazgeçmek istedim, senden kaç kere Sonunda anladım, çabam bos yere Unutursun diye, söylemek kolay...
  4. Eğitim doğruları söylemek değil..

Eğitim doğruları söylemek değil..

EGİTİM DOGRULARI SÖYLEMEK DEGIL DOGRULARI YAPMAKTIR MELEKLERIM... BUYRUN... - Çocuklar öğütten daha çok, iyi örneğe ihtiyaç duyarlar. - Çocuklara "ne" düşünecekleri değil, "nasıl" düşünecekleri öğretilmelidir. - Çocuklarımızı "kişilik sahibi" yapabilmek için düşündüklerini, isteklerini ve inandıklarını keşfetmelerine izin verin. - Çocuğunuza vereceğiniz en...
  5. Söylemek istedikleriniz!!

Söylemek istedikleriniz!!

Eşinize / sevgilinize sinirliyken,bunalım halindeyken veya sizi sevmediğiniz şekilde yorumlarken (telefon benim özelim sanamı kaldı peh) gibi laflara karşı en cok ne demek isteyipte demekten vazgeçiyorsunuz? illaki tam söyleyecekken sizi birşey tutuyodur 'kırılır dahada çıkmaza gitmesin iş' diye 'bişey sölicektimde kalsın neyse' dersiniz.Evet içinizde kalan ve hala söylemek isteyip ama...

Sayfayı Paylaş