gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

''Doğru Söyleyenin Bir Ayağı Üzengide Gerek'' Atasözünün Anlamı Açıklaması

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

doğru söyleyenin bir ayağı üzengide gerek atasözü açıklaması anlamı manası ile ilgili bilgiler burada melekler Çocuklarımızın yalan söylememesi için hep nasihatler veririz.Yalan söylediklerinde uyarırız,örnekler veririz.Ama şunu da biliriz ki hep de doğruyu söylemek ne yazık ki bu zamanda prim yaptırmıyor insana melekler :) Hani derler ya doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye,işte bu atasözünün bir benzeri de benim daha önce hiç duymamış olduğum doğru söyleyenin bir ayağı üzengide gerek atasözü...

Doğru söyleyenin bir ayağı üzengide gerek atasözü ;doğru söyleyen insanı herkes sevmez,bulundukları yerde istemezler,onları safdışı etmeye çalışırlar,bu sebeple doğru sözlü kişi her zaman bulunduğu ortamdan kovulmaya ,yollanmaya ,oradan ayrılmaya hazır olmalıdır demektir. :)

''Doğru Söyleyenin Bir Ayağı Üzengide Gerek'' Atasözünün Anlamı Açıklaması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğru Söyleyenin Bir Ayağı Üzengide Gerek Atasözünün Anlamı

Doğru Söyleyenin Bir Ayağı Üzengide Gerek Atasözünün Anlamı

Doğru Söyleyenin Bir Ayağı Üzengide Gerek Anlamı Doğru Söyleyenin Bir Ayağı Üzengide Gerek Atasözünün Anlamı nedir ?
  2. her zamanı bir sayma atasözünün anlamı

her zamanı bir sayma atasözünün anlamı

her zamanı bir sayma atasözünde anlatılmak istenen şey nedir anlamı nedir.
  3. İstediğini Söyleyen, İstemediğini İşitir Atasözünün Anlamı

İstediğini Söyleyen, İstemediğini İşitir Atasözünün Anlamı

İstediğini Söyleyen, İstemediğini İşitir Atasözünün Anlamı hakkında kısa bilgiye ihtiyacım var tşk.
  4. Yol Yürümeyle Borç Ödemeyle Biter Atasözünün Anlamı ve Açıklaması

Yol Yürümeyle Borç Ödemeyle Biter Atasözünün Anlamı ve Açıklaması

Yol Yürümeyle Borç Ödemeyle Biter Atasözünün Anlamı ve Açıklaması hakkında yardım bekliyorum teşekkürler.
  5. Bin Bir Ayak Bir Ayak Üstüne Deyiminin Anlamı

Bin Bir Ayak Bir Ayak Üstüne Deyiminin Anlamı

Bin Bir Ayak Bir Ayak Üstüne Deyiminin Anlamı nedir lütfen bu deyimin açıklamasını yazın!

Sayfayı Paylaş