gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Doğruyu bulmak için güzel bir dua

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

doğruyu bulma duası [​IMG] Doğruyu bulmak için güzel bir duaSual: Akılla doğruyu bulamaz mıyız?
    CEVAP
    Aklımıza uyarsak doğruyu bulmamız çok güç olur. Her fırkadaki insan, “Bu fırka doğru yolda” diyerek ona girmiştir. Bu işte selim olmayan akıl ölçü olmaz. Ölçü olsaydı, 72 sapık fırka meydana çıkmazdı. Dini veya dinsiz fırkalara girenler de, aklına göre bu fırkaları tercih etmişlerdir. Akla uyulursa, insan sayısı kadar fırka meydana çıkar.

Allahü teâlâ, İslamiyet’i doğru olarak öğrenmek isteyene, bunu nasip edeceğini vâd buyurmuştur. Rabbimiz vâdinden dönmez. Bunun için, Ya Rabbi! Sana inanıyorum, seni ve Peygamberlerini seviyorum. İslam bilgilerini doğru olarak öğrenmek istiyorum. Bunu bana nasip et ve beni, din düşmanlarına aldanmaktan koru diye dua etmeli, istihare yapmalıdır. Cenab-ı Hak ona doğru yolu gösterir.

Bütün Müslümanların da, aynı şekilde dua etmekten çekinmemeleri gerekir. Ya Rabbi hangi fırkadaki Müslümanlar doğru yolda ise, senin rızan hangisinde ise, bana onu nasip eyle diye dua etmelidir. Dua ederken, duanın şartlarını gözetmelidir. Şartlarına uygun dua edilince, dua kabul olur. Dua kabul olunca da, doğru olan, hak olan bulunmuş olur.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Doğruyu bulmak için güzel bir dua
    emeğine sağlık

Doğruyu bulmak için güzel bir dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zor durumdakiler için güzel bir dua

zor durumdakiler için güzel bir dua

allahümme ya latif batılname aşerat duası batılname nedir duası forumdaki sıkıntılı kardeşlerim için inşallah faydalı olur sihri batıl(batılname) kitabının 138. sayfasında mevcuttur arapça vw türkçe metinlerde farklılıklar vardı inşallah elimden geldiğince düzelttim eğer bir yanlışlık olmuşsa bilen kardeşlerimiz düzeltsin formül şudur Sıkıntılı olduğun zaman ve kurtulamadığın zaman bu duayı...
  2. eşler için güzel bir dua

eşler için güzel bir dua

eşinizin sizi sevmesi için dua eşimin beni sevmesi için dua eşlerin birbirini kocamın beni kocama kendimi nasıl sevdiririm Rabbim! Kalpleri birbirine ısındıran Sensin... İzzetinle, ancak kendi muhabbetine sakladığım kalbimi; Hikmetinle, eşimin kalbine de ısındırıyorsun. Senden emanet aldığımız kalplerimizi, yine Sana teslim ediyoruz. Kalplerimizi karartmamıza izin verme, Kalplerimizden Seni...
  3. Güzel Bir Yüz İçin Yediklerinizi Doğru Şekilde Çiğnemek Önemli...

Güzel Bir Yüz İçin Yediklerinizi Doğru Şekilde Çiğnemek Önemli...

Yedikerimizi Doğru Çiğnemek Güzel Yüz İçin Doğru Çiğnemek Biz kadınlar genelde dışarda olsun evde olsun yemek ya da herhangi bişey yerken özen gösteririz..Erkeklere oranla daha az lokma alır bunu özenle çiğneriz...Bu da biz kadınlar için çok önemlidir...Hem yemek adabı açısından hemde yüz güzelliği için doğru çiğnemek önemlidir...Yani bir kadının yemekte erkeklere oranla daha fazla dikkat...
  4. Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Edebileceğiniz Dualar

Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Edebileceğiniz Dualar

Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Dualar Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Okunacak Dua Eskilerin deyimiyle yer gök dua üzerine durur sevgili melekler. Bir iş yapmaya başlamadan önce besmele çekmek, her türlü isteğimiz için Allah'a dua etmek, şükretmek alışkanlıklarımızdan biri olmalıdır. Bu sayfamızda da Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Okunacak Dua örneğini sizlerle paylaşıyoruz... İş bulmak ve...
  5. Kaybolan eşyayı bulmak için dualar

Kaybolan eşyayı bulmak için dualar

Sual: Kaybettiğimiz bir şeyi bulmak için dua var mı? CEVAP Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, [her gün 25 kere] (Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne ......) duasını okumalı. Buluncaya kadar okumaya devam etmeli. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin) Bir başka dua: Bir şeyi kaybolan, çalınan kimse, her...

Sayfayı Paylaş