gebe
  1. yarennnnnnn

yarennnnnnn Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

doğum için ihtiyaç listesi

Konu, 'Hoşgeldin Bebeğim ( HAMİŞLERE ÖZEL BÖLÜM )' kısmında yarennnnnnn tarafından paylaşıldı.

kıslarrr azkaldı doğuma hazırladım ben çantamı sizede yardımcı olması için paylaştım umarım beğenirsiniz.... heycanlanıyorum yaaaaa korkuyorum hemdee....tatlı bir telaşş Allahım isteyenlere nasip etsin :asigim: [​IMG]
    BEBEK İÇİN GEREKENLER:

- Bebeğinizin içinde uyuyabileceği bebek beşiği

- Yatak takımları

- Yumuşak bir battaniye

- Bebek arabası veya ana kucağı

- Varsa arabanız için bebek oturağı

- Bebeğin yıkanması için küvet

- Bebeğin banyosu için havlu, özel sabun ve şampuan

- Altını değiştirirken sereceğiniz kalınca örtü yada ince bir minder

- Bebek bezleri ve altını temizlemek için kremli mendiller, pudra

- Bebeği biberonla beslayecekseniz şişe, emzik gibi malzemeler

Bebeğiniz için gereken giysiler:

- 6-8 adet geniş yakalı fanila, 8 tulum, en az 2 hırka, 2 pijama, 3-4 çift yumuşak çorap, bebek başlığı yada şapka, bebek eldiveni, hava soğuk ise yünlü dış giysi

- Bebeğinize masaj yapmak için bebek yağları, temizleyici mendil, nemlendirici ve pudra

ANNE İÇİN GEREKENLER:

- Hijyenik kadın pedi (emici özelliği yüksek olmalı)

- 3-4 adet lohusa sutyeni; başlıca iki tür lohusa sutyeni vardır. Birinde açıldığında yalnızca meme başını ortaya çıkaran pencereler bulunur. Diğeri ise önden kopcalı olduğundan emzireceğiniz zaman kolayca bütünü ile açılabilir. İkinci tip daha iyidir, çünkü bunda bütünü ile açıkta kaldığından bebek memeye dokunma olanağı da bulur. Saf pamuklu ve alttan destekli sutyenler yeğlenmelidir. Göğsünüzün en şişkin yerinden alacağınız ölçü size lohusa sutyeninin ölçüsünü verir. Bolca pamuklu ve tercihan tek kullanımlık iç çamaşırı

- Acıyan meme uçları için krem

- Sutyen tamponları; sızan sütün sutyene geçmesini önler.

- Önden açılan gecelik ve pijamalar

- Alçak topuklu terlik

HASTANE İÇİN GEREKENLER

- Öncelikle hamilelik ve doğum çizelgeniz ve doktor kontrollerinizin bulunduğu dosyanız

- Bol fanila ve gecelik, pamuklu ve ter emen cinsten olmasına dikkat edin.

- Kalın çoraplar, doğumun ileri evresinde üşüyebilirsiniz.

- Küçük bir sünger parçası yada bez,dudaklarınızı ıslatmak için.

- Temiz havlular ve sabun

- Kişisel temizlik malzemeleriniz; deodorant, pudra, diş macunu ve fırçası, tarak, şampuan, kağıt peçete ve havlu, nemlendirici ruj, temizleme mendilleri

- Sabahlık ve alçak topuklu terlik

- Sırt masajınız için bir masaj topu ve masaj yağı

- Sizi dinlendirip rahatlatacak kitap, dergi, teyp ve kasetler

- Fotoğraf makinası ve kamera

- Eşiniz için yiyecek ve içecek gıdalar

- Yakınlarınızın telefon numaraları.....

2. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    aminnn canımm hamişimmm hamilş olduğumda bende hazırlarım böyle hahaha

3. yarennnnnnn

yarennnnnnn Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

amin canımmmmmmmm inşallah :hamileyim:

4. caylak

caylak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim.
    çok saol bende neeler konulacagı hakkında araştırma yapıyordum kendimce tecrübeli biri tarafından bunları bilmem iyi oldu tşk tatlım :)

5. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    daha ne kadar çok alıncak varmış

6. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

hamile kalınca mutlaka dikkat etcem bunlara

7. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Eğer bebeğiniz için alışveriş yapacaksanız ve bunuda özellikle toplu yapmayı düşünüyorsanız şimdiki bebe mağazaları bu konuda ailelere kolaylıklar sağlıyor.Gittiğiniz zaman onların elinde mevcut bulunan ihtiyaç listesiylede kolaylıkla bebeğinizin ihtiyaçlarını giderebiliyorsunuz kızlar:)

8. berfin...

berfin... Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iki ayim var doguma ve daha almadigim cok sey varmis....tesekkurler liste icin

9. melek derya

melek derya Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    28
    Ödül Puanları:
    0
doğum için ihtiyaç listesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uyumak için yatağa ihtiyaç duymayanlar

Uyumak için yatağa ihtiyaç duymayanlar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Garanti (Bireysel) İhtiyaç Kredisi Tüm İhtiyaçlar İçin Kredi Sağlıyor

Garanti (Bireysel) İhtiyaç Kredisi Tüm İhtiyaçlar İçin Kredi Sağlıyor

arabasını gösterene kredi garanti tek hesap nedir garanti tek hesap öğrenciye ihtiyaç kredisi Garanti (Bireysel) İhtiyaç Kredisi Tüm İhtiyaçlar İçin Kredi Sağlıyor: Bireysel İhtiyaç Kredisi Evlenecek çiftlere, evinde tadilat yapmak isteyenlere, eşyalarını yenileyeceklere, bebek bekleyenlere, çocuğunu okutmak isteyenlere, otomobilini bakıma sokmak isteyenlere, ben yoruldum, biraz dinlenmek...
  3. kepekten kurtulmak için şampuana ihtiyacınız yok

kepekten kurtulmak için şampuana ihtiyacınız yok

Eğer kepek sorununuza tek çözümün kepek şampuanları olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşte ev yapımı kepek ilaçları…:dil: Reader's Digest dergisinde yer alan haberde, kepekten kurtulmanıza yardımcı olacak ev yapımı ilaçları deneyebilirsiniz: 1. Aspirin: Kepek probleminiz moralinizi mi bozuyor? 2 aspirini toz haline getirin ve saçınızı yıkarken her seferinde kullandığınız...
  4. Bebeğinizin İhtiyaç Listesi

Bebeğinizin İhtiyaç Listesi

bebek ihtiyaçları bebek ihtiyaç listesi bebek ihtiyaç malzemeleri Bebeğiniz doğduktan sonra pek çok malzemeye ihtiyacınız olacak melekler :) Ve de eğer bu ihtiyaçları doğumdan önce tedarik etmezseniz, bir hayli telaşlı ve acemi olacağınız ilk günlerde tedarik etmekte zorlanacaksınız. Bu sebeple gün evvelinden belli başlı malzemeleri elinizin altında bulundurursanız, ilk günlerinizin daha...
  5. Doğuma hazırlık bebek için alışveriş listesi

Doğuma hazırlık bebek için alışveriş listesi

bu konu;doğuma hazırlık ve bebek alışverişi hakkında bilgiler vermektedir Dünyanın en güzel,en kutsal görevidir anne olmak..Bebeklerinin olacağını öğrenen çift ilk heyecanı yaşayarak ,bebek için ufak tefek gereksinimleri almaya başlarlar.Doğum yaklaştıkça bebek alış verişinde alınması gerekenler aşağı yukarı belli olur.Heleki cinsiyeti de öğrenmişseniz alışverişe başlamanın tam da...

Sayfayı Paylaş