gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

doğum kontrol bantları iyi bir yöntemmidir

Konu, 'Doğum Kontrolü & Aile Planlaması' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

DOĞUM KONTROL BANTLARI
    [​IMG]Cilt bantları sentetik hormonlar içerip doğal doğum kontrol hapları gibi etki göstererek gebeliği engellemektedirler.Doğum kontrol hapları ile aynı etkidedirler.Doğum kontrol bantları haplarından daha risklidir.Bazı marka doğum kontrol bantları, kan pıhtılaşmasına yol açarak ölüm riskini artırıyor. Bu bantların yan etkileri doğum kontrol haplarından üç kat fazla , bunun sebebide bant kullanımı sırasında doğum kontrol haplarına oranla yüzde 60 oranında daha fazla östrojenin kana karışması . Doğum kontrol hapları ve bantların aynı oranda östrojen içermesine rağmen bantların hormonu emme kapasitesi yüzde 50 fazla . Bu da kadında kan pıhtılaşması riskini artırıyor .
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

doğum kontrol bantları iyi bir yöntemmidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En İyi Doğum Kontrol Hapı Hangisi Önerir misiniz ?

En İyi Doğum Kontrol Hapı Hangisi Önerir misiniz ?

en iyi doğum kontrol hapı en iyi doğum kontrol hapları hapı hangisi markası hangisidir bana önerebilceginiz iyi bir dogum kontrol hapııı var mıı ?yardımca olursanızz sevinirmm... generaa diyee bir dogum hapınıı önerdilerr sizcee nasılll?
  2. Yaz doğum kontrol hapı kullananlar bana bir bakın

Yaz doğum kontrol hapı kullananlar bana bir bakın

Selam kızlar ben Yaz doğum kontrol hapı kullanıyorum ama adetim kullandığımdan günden beri düzensiz iki güne bir leke görüyorum ve normal adet görmedim yani lekeler haricinde adet yok. Acaba bu yaz doğum kontrol hapını nasıl kullanacam, kullanan varsa bana bilgi versin!
  3. yumurta büyütmeyle kist oluşanlar doğum kontrol hapıyla bir ayda geçirebildinizmi?

yumurta büyütmeyle kist oluşanlar doğum kontrol hapıyla bir ayda geçirebildinizmi?

yumurta büyütme iğnelerinden dolayı kist oluştu ve doktor bu nedenle 21 günlük kullanım için doğum kontrol hapı verdi.peki bu kist bir ayda hemen geçermi geçmeyen arkadaşlar varmı?
  4. Tüplerin bağlanması nasıl bir doğum kontrol yöntemidir

Tüplerin bağlanması nasıl bir doğum kontrol yöntemidir

tüp bağlatma nedir,tüp bağlatma kimler için uygundur,tüp bağlatma zararlımıdır,tüp bağlatma nasıl yapılır,gebelikten korunma yöntemi tüp bağlatma hakkında bilgiler Tüplerin bağlanması kapalı ameliyat yöntemi ile gerçekleştirilir. Bu ameliyatta spermi yumurtaya ulaştıran tüpler dışarıdan tıkanır. Normal şartlarda bu konudan uzman bir doktor Laparoskopi yöntemi ile 15-20 dakikada...
  5. Doğum kontrol haplı şampuanlar  saç dökülmesine iyi gelirmi?

Doğum kontrol haplı şampuanlar saç dökülmesine iyi gelirmi?

Saç temizliğinde genelde şampuan kullanırız aslında sabunda kullanılabilir. Fakat şampuan özellikleri daha fazla olması nedeniyle tercih edilmektedir. Fakat bu özellikle bazen okadar abartılıyor ki, insanları yanıltmakla kalmayıp, aynı zamanda umutları ilede oynanaktadır. Şampuanlar daha çok temizlik ve içerisinde climbazol ve ketokonazol gibi bazı aktifler sayesinde de kafa derisi...

Sayfayı Paylaş