doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?

Konu, 'Doğum Kontrolü & Aile Planlaması' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

1. handanca

handanca Daimi Üye

doğum kontrol hapıyla hamile kalınırmı doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalınırmı hapı kullanırken kalınır mı kullanan kalırmı hap [​IMG]

arkadaşlar yanımda çalışan arkadaşa doktor doğum kontrol hap yazmış.
    hamile kalmaması için değil hamile kalması için. bu iş kafama yatmadı. duyan bilen bu konuda bilgisi olan varmı?
    eşinin spermleri yeterli değilmiş. tedavide gördü aşılama yapılıyor tutmuyor.
    şimdide bunu söyledi. fikriniz varsa paylaşımlarınızı bekliyorum.

2. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye

Cevap: doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?
    walla balcım bende ılkez duydum.ben 8 senelık ewlıyım.bıtane oglum war 7 yaşında ben 7 yıldır hep dogum kontrol ılacıyla korunuyorum.ve hıç hamıle kalmadımm.bu ılacı gerçekten merakettım..ablammm.adını bı ögrensen bızımle paylaşırdın..walla çok şaşırdımmm..

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek

hmm yanlis anlamis olmayasin, düsük yapanlara vs. 3 ay hamile kalmamalari icin dogum kontrol hapi verildigini biliyorum.
    Ama hamile kalabilmek icin dogum kontrol hapi....:hmm:
    Hayir duymadim

4. handanca

handanca Daimi Üye

yok yok yanlış değil. aynen hamile kalması için vermiş. paramı koparmak istiyor yoksa ya.

5. sky35

sky35 Yeni Üye

sanıyorum arkadaşının yumurtalıkları düzenli şekilde çalışmıyor.yumurtlama dönemlerini düzene sokmak için vermiş olabilir doktor.

6. handanca

handanca Daimi Üye

doktordan geldi yine. kistmi ne varmış. onu tedavi etmek amacı ile vermişler dedi.
    dediğin gibi düzene girsin diyede olabilir.

7. *jellibon*

*jellibon* Yeni Üye

evet düzene girmesi için vermiştir bende hiç duymadım böle iş ama dikkat etsin yinede ortalık para koparmaya çalışan doktorlar dolu allah yardımcısı olsun

8. final

final Yeni Üye

dayımın eşi için doktor vermişti hiç adet görmediği için doğum kontrol hapı veripte hormonlarını düzene soktuktan sonra kalabileceğini söylemişti:(:( ama sonrasımı hiç bir işe yaramadı tüp bebek yaptılar

9. vet.hekim

vet.hekim Forum Okuru

cevap

para koparmak falan değil arkadaşlar amaç.evet doğum kontrol hapları sadece istenmeyen gebelikleri önlemek için değil aynı zamanda adet düzenlemek ve yumurtalıkların doğru çalışmasını sağlamak içinde kullanılır bunun yanında bir sürü faydalı yan etkileride vardır.
    hapları kullandıktan yani kutu bitiminden sonraki 2 gün içinde ovaryumlardan oosit salınımı olur yani yumurta dediğimiz şey:) işte bu iki gün içerisinde cinsel birleşme olursa gebe kalma olasılığı yüksektir.birleşme olmazsada kanama olarak oosit atılır.
    geçmiş olsun...:)

handanca bunu beğendi.
  10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aşk meleği nickli kardeşim acaba 7 yıl hangi hapı kullandın ismini öğrenebilirmiyim bende kullanacamda hangisi iyi merak ediyorum

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

saglık ocakları verıyo arkadaslar o hapları ordan temın edebılırsınız

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

canım benim ben hemşireyim düzene girsin diye verilemez o hap eğer kızsa tamam verilir ama kadınsa başka haplar var bunun için doktor saçmalamış

13. düşünceli

düşünceli Forum Okuru

merhaba kızlar 26 günlük evliyim ve yasmin kullanıyorum korunmak için ama bu aralar halsizlik bel arısı ve göğüslerde şişkinlik var yasmini kullanırken hamile kalabilirmiyim

14. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Ben yasmin kullandım ilk evlendiğimde kullandım ikinci ay bıraktım hamile kaldım şimdide 4 yıldır kullanıyordum bıraktım 6 aydır hamile kalamıyorum ikinciye

15. Çiğdem-esma

Çiğdem-esma Forum Okuru

Sizin dediğiniz doğum kontrol hapına benzeyen adet dūzenleyicisidir. Bu da bir nevi hamile kalınması için tedavidir. Bende kullandım o tabletten. Ve hamile kalmıştım.

doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. doğum yaptıktan ne zaman sonra tekrar hamile kalabilirim? doğum sonrası doğum kontrol

doğumdan sonra hamile kalınır mı doğumdan ne kadar sonra hamile kalınır ne zaman kalabilirim zaman doğum yaptıktan Doğum sonrasında üreme organlarının eski fonksiyonlarını kazanmasıyla birlikte yeni anne yeniden hamile kalabilir. Bebeklerini ek gıda vermeden yalnız anne sütüyle besleyen ve aynı zamanda hiç adet görmeyen...
  2. doğum kontrol hapı kullanıyordum bırakalı bir ay oldu acaba ne zman hamile kalabilirim

hamilemiyim ?? gecen aya kadar doğum kontrol hapı kullanıyordum bırakalı bir ay oldu acaba ne zman hamile kalabilirim adetime 2 gün var daha ??
  3. doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalanlarrrr

slm.doğum kontrol hapı kullNIP nekadar sürede hamile kaldınız ?
  4. Doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?

Doğum kontrol hapı doğum kontrol hapı yan etkileri Merhaba kızlar hap kullandığı halde hamile kalan varmı ? Haplar düzenli alındığında, unutulmadığında ve yeni kutuya vaktinde başlandığında başarı oranı yüzde 99'u bulur. Fakat haplar unutulursa, düzensiz kullanılırsa bu oran %90'lara kadar düşebilir.
  5. doğum kontrol hapı tedavisi ile hamile kalan var mı

merhaba bende adet düzensizliği var doktora gittim rahim duvarı kalınlaşmış dedi adet söktürücü verdi tarlusal adında ve üç ay kullanmam için yasmin doğum kontrol hapı verdi adetim sökmedi hamile kalabilirmiyim acaba lütfen cvp
  6. Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Hamile Kalınabilinirmi?

doğum kontrol hapıyla hamile kalma doğum kontrol hapıyla hamilelik mümkünmü Son günlerde etrafımda sıkça duymaya başladığım,ayrıca beni çokta şaşırtan bir durum.Doğum kontrol hapıyla gebe kalmak.Doğruluk derecesi nedir,doğum kontrol hapını düzenli kullananlar acaba gerçekten gebelik yaşıyormu?Sizde benim gibi merak ediyorsanız ozaman konumuzu dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum Doğum...
  7. doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalan var mı?

acilllll lutfenn dogum kntrol hapi ile hamile kalan varmi haplarin saatini gecikerek atipta yani lutfen bilgilendirirseniz cok sevinirm
  8. Hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı yutmak

hamileyken doğum kontrol hapı kullanma,gebeyken doğum kontrol hapı kullanma,hamilelikte doğum kontrol hapının zararları,gebelikte doğum kontrol hapının sakıncaları,hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı kullananlar,hamilelikte doğum kontrol hapı kullanımının zararları hakkında bilgiler Soru: Doğum kontrol hapı kullanırken hamile kaldım.Hamile kaldığımın farkında olmadığım için...
  9. Doğum kontrol hapı kullananlar hamile kalırmı?

doğum kontrol hapıyla hamilelik olurmu,doğum kontrolhapıyla hamile kalmak mümkünmü,doğum kontrol hapıyla gebelik belirtileri,doğum kontrol hapı ve hamilelik hakkında bilgiler Doğum kontrol hapları, kadınların vücudunda bulunan strojen ve progesteron yani bu iki hormonunda içeriği olan, gebeliğinizin gerçekleşmemesini sağlayan bir hap çeşitidir. Yumurtalıkların yumurta üretimini, rahim...
  10. Hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı kullanma

Çoğu kadın hamile oldukları anda doğum kontrol hapı kullanımını bırakmaları gerektiğini duymuştur. Bunun en önemli sebebi bu ilaçların içerdiği hormonlar ve bebeğe verebileceği zararlardır. Çoğu kadın için bu durum oldukça endişe verici bir durumdur ve bebeklerinin bu hormonlar yüzünden her hangi bir problemle karşılaşmalarından korkarlar. Aşağıda gebelik sırasında doğum kontrol hapı...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. dogum kontrol hapiyla hamile kalinirmi

,
  2. dogum kontrol hapi kullanirken hamile kalinirmi

,
  3. hapla korunurken hamile kalınırmı

,
  4. dogum kontrol hapı kullanan hamile kalırmı,
  5. doğum kontrol hapıyla hamile kalanlar,
  6. yasmin kullanırken hamile kalınırmı,
  7. dogum kontrol hapi icince hamile kalinirmi,