gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Doğum kontrol hapı kullanmıştım bıraktım gebe kalmama engelmi diyenler burayaa

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

Doğum kontrol hapı,doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalınır mı Doğum kontrol hapları kullanarak ta bildiğimiz üzere gebe kalabilen bir çok kişi olmuştur hatta bazıları gebelikten korunmak için kullansada gebe kaldığı çok duyulmuştur.O yüzden ki doğum kontrol hapı kullandım ben hamile kalamam diye endişeleriz olmasın diyorum ben..

Östrojen ve progesteron içeren doğum kontrol hap bileşimi ovülasyonu önler. Tri Phasil de bu çeşit bir haptır.

Doğum kontrol hapı kullan kadınlar ovüle iken siklus haplarını ilk kez kullanılmasının gecikmesi, hapları düzensiz kullanma ya da diğer ilaçların sebep olduğu etkileşimler gibi genellikle düzensiz kompliyansların sonucudur. Nadiren de olsa ovülasyon etkin hale geçerek oluşabilir.
    Servikal mukusla ilgili diğer değişiklikler gebe kalmayı önleyebilir.
    Vajinal akışınız ya da servikal sıvınızdaki değişiklikler ovülasyonun sonucuyla örtüşmez. Ovüle olduğunuzu hissediyorsanız, hap kullanımınız yedi günden 4 ya da 5 güne kadar azaltmalısınız. Siklusun ilk birkaç hap kullanımı ovülasyon işlemini önlemede önemlidir.

Doğum kontrol hapı kullanmıştım bıraktım gebe kalmama engelmi diyenler burayaa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zayıflama haplarını gebe kalmadan 3 ay önce bırakın!

Zayıflama haplarını gebe kalmadan 3 ay önce bırakın!

Gebelik öncesindeki kilo anne adayları için önemli. Ancak kilo kontrolünü diyet ve egzersiz yerine zayıflama haplarıyla yapıyorsanız bu ilaçları hamile kalmadan en az üç ay önce bırakın! Çünkü bu tür ilaçlar geç gebe kalınmasına, düşüğe ya da çocukta herhangi bir anomaliye yol açabilir.. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezai...
  2. Doğum kontrol haplarında zararlar

Doğum kontrol haplarında zararlar

Meleklerim doğum kontrol haplarının zararlarını hepimiz biliyoruz ama bilmeyenler elbette vardır.Hadi bakalım ozaman doğum kontrol haplarının zararları nelermiş :tik: Kadınların yanlış eş seçmesine yol açabiliyor! Bilim adamları, doğum kontrol haplarının, kadınların yanlış eş seçmelerine neden olabileceğini öne sürdü. Araştırmacılar yaklaşık 100 kadın üzerinde yapılan denemelerde,...
  3. doğum kontrol hapları sonradan gebe kalmayı engeller mi acaba?

doğum kontrol hapları sonradan gebe kalmayı engeller mi acaba?

Merhaba.Ben 3 senedir doğum kontrol hapıyla kornuyorum ve artık çocuk istiyoruz ancak etraftan doğum kontrol haplarıyle korunanların gebe kalmakta zorlandıklarını duydum bu doğru mu ?
  4. doğum kontrol hapı içenler

doğum kontrol hapı içenler

merhaba hanımlar benim sorum şu şekilde olacak bir süredir doğum kontrol hapı kullanıyorum acaba hap kullanırken hamile kalırmıyım şu an bebek düşünmüyoruz yinede korkularım var sanki hamile kalacakmışım gibi hç hap kullanırken hamile kalan duydunuzmu
  5. doğum kontrol hapıyla gebelik

doğum kontrol hapıyla gebelik

Selam ben doğum kontrol hapı kulanıyorum 2 gün yutmayı unuttum sonrası hep lekelenme oldu kanama olmadı hamilemiyim ?

Sayfayı Paylaş