gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

doğum kontrol hapları sonradan gebe kalmayı engeller mi acaba?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Ben 3 senedir doğum kontrol hapıyla kornuyorum ve artık çocuk istiyoruz ancak etraftan doğum kontrol haplarıyle korunanların gebe kalmakta zorlandıklarını duydum bu doğru mu ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Doğum kontrol hapları kısırlık yapmaz. Ancak bu hapları kullanmayı bıraktıktan sonra gebeliğin gerçekleşebilmesi için bir kaç ay geçebilir. Özellikle ileri yaş kadınlarda bu durum daha belirgin olup bu etki geçicidir.

doğum kontrol hapları sonradan gebe kalmayı engeller mi acaba? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğumdan sonra doğum kontrol hapı

Doğumdan sonra doğum kontrol hapı

Meleklerim hamilelik döneminiz sonlanıp bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra şimdi sıra korunmakta.Bebeğiniz büyüyünceye kadar ve vücudunuz doğumun etkisini atana kadar yeni bir gebelik oluşmaması için. DOĞUMDAN SONRA DOĞUM KONTROL HAPI Doğum kontrol hapları bebeklerini emziren kadınların sütlerinin gelmesini başlangıçta miktar ve kalite yönünden olumsuz etkiler. Günümüzde kullanılan düşük...
  2. doğum kontrol hapı kullanıyorum acaba hamilemiyim ?

doğum kontrol hapı kullanıyorum acaba hamilemiyim ?

doğum kontrol hapı kullanıyorum ilaç ile adet oluyorum ve bugün adet olmam gerekiyordu ama olmadım. acaba hamile olaabilirmiyim. lütfen yardımcı olurmusunuz. teşekkürler.
  3. Doğum kontrol hapı kullanmıştım bıraktım gebe kalmama engelmi diyenler burayaa

Doğum kontrol hapı kullanmıştım bıraktım gebe kalmama engelmi diyenler burayaa

Doğum kontrol hapı,doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalınır mı Doğum kontrol hapları kullanarak ta bildiğimiz üzere gebe kalabilen bir çok kişi olmuştur hatta bazıları gebelikten korunmak için kullansada gebe kaldığı çok duyulmuştur.O yüzden ki doğum kontrol hapı kullandım ben hamile kalamam diye endişeleriz olmasın diyorum ben.. Östrojen ve progesteron içeren doğum kontrol hap...
  4. Doğumdan sonra doğum kontrol hapına başlanabilirmi?

Doğumdan sonra doğum kontrol hapına başlanabilirmi?

Emzirmek doğum kontrol Selam kızlar Her doğum yapan annenin bence korkusudur .Elimizdekini büyütmeye çalışırken ya tekrar hamile kalırsam diye ve bu yüzden ilişkiden bile kaçan insanlar çok gördüm sizler için araştırdım arkadaşlaremziren anneler doğum kontrol haplarını 6 aya kadar kullanmamalılar. Doğum kontrol hapları süt miktarını azaltır.Doğumdan sonra bebek emzirmeyen anneler doğum...
  5. Kilo ve şişmanlık Hamile (gebe) kalmayı engeller mi

Kilo ve şişmanlık Hamile (gebe) kalmayı engeller mi

şişmanlık hamile kalmaya engelmidir,şişmanlık kısırlık yaparmı,şişmanlık gebe kalmaya engelmidir,şişmanlık hamile kalmayı zorlaştırırmı, şişmanlık ve hamile kalma hakkında bilgiler Anne adaylarının vücutlarında gebelik boyunca değişiklik olacağı için gebe kalmadan önce dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunlardan biri de kilolu olmaktır. Kilolu olmak gebe kalma riskini azaltmaktadır....

Sayfayı Paylaş