gebe
  1. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

Doğum kontrol haplarında zararlar

Konu, 'Gebelik' kısmında *Gizemli Kıs* tarafından paylaşıldı.

Meleklerim doğum kontrol haplarının zararlarını hepimiz biliyoruz ama bilmeyenler elbette vardır.Hadi bakalım ozaman doğum kontrol haplarının zararları nelermiş :tik:

Kadınların yanlış eş seçmesine yol açabiliyor!
    Bilim adamları, doğum kontrol haplarının, kadınların yanlış eş seçmelerine neden olabileceğini öne sürdü.
    Araştırmacılar yaklaşık 100 kadın üzerinde yapılan denemelerde, kadınların doğum kontrol hapını almaya başladıktan sonra eş tercihlerinin değiştiğini tespit etti.
    Uzmanlar kadınların doğal olarak, kendilerine benzemeyen bağışıklık sistemi genlerine sahip erkekleri tercih ettiğine inanıyor. Kadınlar, kendilerine uygun ancak farklı bağışıklık genlerine sahip erkeği bulmada koku duyusunu kullanıyor.
    Ancak Liverpool ve Newcastle Üniversiteleri tarafından yapılan ortak araştırma, doğum kontrol haplarının bu süreci etkilediğini ve kadınların kendilerine benzer eşler seçtiğini ortaya koydu.
    Kadınların farklı bağışıklık sistemi genlerine sahip erkekleri seçmesinin nedeniyse, enfeksiyonlara karşı kendini savunabilen sağlıklı çocuk sahibi olmaları şansını artırmak, üreme sorunlarını ya da düşük yapma ihtimallerini azaltmak.

Doğum kontrol haplarında zararlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. doğum kontrol haplarının zararı varmıdır

doğum kontrol haplarının zararı varmıdır

doğum kontrol hapının zararları doğum kontrol haplarının zararları hapı günlük hapın dogum haplarinin zararlari DOĞUM KONTROL HAPLARI Doğum kontrol hapları, normalde kadın vücudunda bulunan dişilik hormonlarını içeren ve kullanıldığı sürece gebeliği önleyen, etkili,...
  2. doğum kontrol hapı

doğum kontrol hapı

bilginize ihtiyacım var arkadaşlar ya ben suan oğlanı emziriyom ama ebeler doğum kontrol hapı kullanabilirsin dediler 6 aylık olduktan sonra ama ben 1 aydır kullamıyom sakıncası var mı ki biliyonuz mu yada kullanan var mı
  3. doğum kontrol hapı nedir?

doğum kontrol hapı nedir?

doğum kontrol yöntemler doğum kontrol hapları merhaba kızlar Doğum kontrol hapları günümüzde çok fazla kullanılmakta Östrojen ve progestoron hormonu içeren haplardır. Esas etki mekanizmaları yumurtlamayı engellemeleri sayesinde gerçekleşir Bu hapların hepsi hormon içerir, hormon içermeyeni yoktur bitkisel hap vardır gibi rivayetler dolassada bu mümkün değil
  4. doğum kontrol hapı içenler

doğum kontrol hapı içenler

merhaba hanımlar benim sorum şu şekilde olacak bir süredir doğum kontrol hapı kullanıyorum acaba hap kullanırken hamile kalırmıyım şu an bebek düşünmüyoruz yinede korkularım var sanki hamile kalacakmışım gibi hç hap kullanırken hamile kalan duydunuzmu
  5. Doğum kontrol hapı

Doğum kontrol hapı

Slm kızlar Türkiye CYPRODERM isimli Doğum kontrol hapı varmı? Bilgisi olan var mı? Veya o hapa yakın hangı hap kullanabilirim?? Cevaplarınız için teşekkür

Sayfayı Paylaş