gebe
?

Doğum kontrolü yönteminiz hangisi?

1. Spiral

oy sayısı 2
    50,0%
  2. Hormon implant veya enjeksiyonu

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Prezervatif

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Hap

oy sayısı 1
    25,0%
  5. Geri çekme

oy sayısı 1
    25,0%
  6. Doğal metotlar

oy sayısı 0
    0,0%
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Doğum kontrolü yönteminiz hangisi?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Evet bayanlar hangi yöntem daha sık kullanılıyor bi bakalım...

2. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: Doğum kontrolü yönteminiz hangisi?
    ilk yanıt benden olsun... Ben spiral kullanıyordum ailemize minik bir misafir istediğimiz için çıkardım

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Doğum kontrolü yönteminiz hangisi?

Bende dogum kontrol hapi kullaniyordum, ayni sebepten artik korunmuyorum :)

Doğum kontrolü yönteminiz hangisi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. emzirme döneminde doğum kontrolü

emzirme döneminde doğum kontrolü

Anne sütü bebek için doğal ve oldukça değerli bir besindir. Emzirme sırasında hastalıklara karşı koruyucu olan protein yapılı maddeler (antikorlar) bebeğe geçer ve ishal, solunum yolu enfeksiyonu, orta kulak iltihabı, idrar yolu enfeksiyonu ve zehirlenmelerden bebeği korur. Emzirme sırasında salgılanan hormonlar annenin rahim adelesinin kasılmasını rahimin küçülmesini ve kanamanın...
  2. doğum kontrolü yöntemleri arasında geri çekme yöntemi ne kadar güvenlidir

doğum kontrolü yöntemleri arasında geri çekme yöntemi ne kadar güvenlidir

meniden hamile kalınır mı geri çekme yöntemi ile hamile kalınırmı meniyle kalınırmı geri çekilme yöntemiyle erkek menisinden GERİ ÇEKME YÖNTEMİ Halk arasında bu yöntem “çekilme, “dikkatli olma”, dışarı boşama” gibi pek çok isim verilmiştir. Cinsel ilişki sırasında, erkeğin cinsel organının...
  3. Doğum Kontrolü  Kimin Sorumluluğu?

Doğum Kontrolü Kimin Sorumluluğu?

Çiftlerin çoğu doğum kontrolü hakkında gerektiği kadar bilgiye sahip olduğunu düşür ama sonuç zaten ortada.. sex sonrası yapılan banyonun hamileleği önlemediği gibi bunu bilenlerin sayısı oldukça az bence.. Bayer Schering Pharma tarafından 25 ülkede ve 15-24 yaş arası 5.000 genç üzerinde gerçekleştirilen ‘Doğum Kontrolü: Kimin Sorumluluğu? Bayer Schering Pharma tarafından 25 ülkede ve...
  4. Doğum kontrolü yapmak caizmidir?

Doğum kontrolü yapmak caizmidir?

Hz. Ali Efendimizin "batıl için söylenmiş hak bir söz" diye bir ifadesi vardır. Yani doğru olan bir hüküm, bâtılı ve yanlışı desteklemek için de söylenmiş olabilir. Batı, kendi doğal kaynaklarını bitirmek üzere. Yüzyıllardır .sömürmekte olduğu doğuya uzanan hortumları, çogalan nüfus sebebiyle kesilme tehlikesiyle karşı karşıya gelince, doğudaki nüfus artışını önlemek istiyor....
  5. İslamda prezervatif doğum kontrol hapı kullanmak caizmidir?

İslamda prezervatif doğum kontrol hapı kullanmak caizmidir?

İslam'da esas olan doğacak çocuklara mani olmamak, Resulüllah (asm)'ın çokluğuyla iftihar edeceği inançlı bir nesil yetiştirmektir. Bu bakımdan çok çocuktan kaçınılmamalıdır. Ancak günün şartları çok çocuğun bakımını, besleyip büyütmeyi, ayrıca da İslam ahlakıyla hayata hazırlayıp Resulüllah (asm)'ın ümmet olarak iftihar edeceği nesil haline getirmeyi zorlaştırıyor, aile ciddi sıkıntı içinde...

Sayfayı Paylaş