gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Doğum Sırasında Kordon Sıkışması Nasıl Olur?

Konu, 'Doğum ve Doğum Çeşitleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

doğumda kordon sıkışması, kordon sıkışması nedir, kordon dolanması

Sevgili melekler, elbetteki her gebe sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde doğum olayını atlatmak ister. Her operasyonda olduğu gibi doğumda da bazı komplikasyonlar gelişebilir, bu doğaldır. Bunlardan biri de doğum esnasında kordon sıkışması ya da kordon dolanmasıdır.

kordon-dolanması.jpg

Doğum Sırasında Kordon Sıkışması Nasıl Olur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kordon Sıkışması

Kordon Sıkışması

Eğer doğum eylemi sırasında göbek kordonu çok fazla sıkışır ya da gerilirse içinden geçen kan akımı azalacaktır. Bu durumda bebeğe giden oksijen de azalır. Bebeğin buna ilk tepkisi kalp atım hızında bir azalmadır. Kasılma geçip de rahim gevşediğinde kordon üzerindeki baskı da kalkacağından kalp atım hızı normale döner. Bu duruma deseleresyon adı verilir. Kordon sıkışması normal doğumlarda çok...
  2. Doğumda kordon sıkışması

Doğumda kordon sıkışması

Eğer doğum eylemi sırasında göbek kordonu çok fazla sıkışır ya da gerilirse içinden geçen kan akımı azalacaktır. Bu durumda bebeğe giden oksijen de azalır. Bebeğin buna ilk tepkisi kalp atım hızında bir azalmadır. Kasılma geçip de rahim gevşediğinde kordon üzerindeki baskı da kalkacağından kalp atım hızı normale döner. Bu duruma deseleresyon adı verilir. Kordon sıkışması normal doğumlarda çok...
  3. Doğum sancısı nasıl olur?

Doğum sancısı nasıl olur?

Doğum sancısı nasıl olur? Selam kızlar hamileyim ve sizden Doğum sancısı nasıl olur bu konuda bilgi istiyorum doğumumu çok merak ediyorumda
  4. Doğum Sırasında Nasıl Ikınmak Gerekir ?

Doğum Sırasında Nasıl Ikınmak Gerekir ?

Doğumda ıkınma nasıl olmalı,doğumda ıkınma nasıl olur,doğru ıkınma nedir,doğumun rahat geçmesi için ıkınma ,ıkınma hakkında bilgiler Rutin bir şekilde doğum masası üstünde, ayaklar yukarda, doktorların nefesini tut ve ıkın sözlerini en kötü televizyondaki film sahnelerinden duymuşsunuzdur. Bu aslında doğru bir taktik mi, değil mi konusu tartışılır. Ikınma olağan doğum sırasında annemizin...
  5. Doğum ağrısı nasıldır?

Doğum ağrısı nasıldır?

Doğum ağrısı kadından değişiklik gösterebilir. Hafif dereceden orta dereceye kadar değişiklik gösterebileceği gibi bazı kadınlarda görülmeyebilir de. Doğum ağrısı, gebe kalmayı düşünen kadınlar için ciddi bir caydırıcılık sebebidir. Televizyonda konu edinilen doğumun zor sahneleri, bağırışlar, haykırışlar gibi sahneler özellikle doğumun negatifliği yönünde psikolojinin gelişimine katkıda...

Sayfayı Paylaş