gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Doğum Sonrası Estetik Cerrahi

Konu, 'Estetik Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Doğum Sonrası Estetik Cerrahi [​IMG] [​IMG] Doğum sonrası kişinin vücudunda olan değişiklikler nelerdir? Gebelik sırasında karın ve göğüslerde meydana gelen genişleme, doğumu takiben geriler ve derinin buna uyum sağlayamaması nedeniyle gevşeklik ve sarkmalar olur. Eğer gebelik sırasında normalden fazla kilo alınmışsa, sarkma daha azdır, ama bu durumda fazla kilolar sorun oluşturur.
    Doğum sonrası meydana gelen sarkmalara yönelik ne yapılabilir?
    Karın için sarkmanın derecesi değerlendirildikten sonra karın germe veya liposuction ameliyatı ile düzeltme yapılabilir. Göğüslerde ise sarkma göğüs dikleştirme ameliyatı ile düzeltilebilir.

Bu ameliyatlar doğumdan sonra ne zaman yapılabilir?
    Doğumu takiben 6 ay sonra karına yönelik müdahale yapılabilir. Göğüsler için emzirmenin tamamlanması gerekmektedir.

Doğum sonrası vücutta başka değişiklikler oluşur mu?
    Eğer gebelik sırasında aşırı kilo alınmışsa buna bağlı olarak bacaklarda, kollarda değişiklikler olabilir. Bunlar da ayrıca değerlendirilerek gerekli ameliyatlar yapılabilir.
    Bacaklarda meydana gelen kılcal damar genişlemeleri için ise problemin derecesine göre laser veya enjeksiyon yöntemleri uygulanabilir.

Doğum sonrası yapılan estetik cerrahi ameliyatlarının, bir sonraki doğuma etkisi nasıl olur?
    Göğüs ameliyatlarının emzirme üzerine herhangi bir etkisi yoktur. Karın germe ameliyatı ise (abdominoplasti) sonraki doğumlara engel değildir.

Doğum Sonrası Estetik Cerrahi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Estetik cerrahi ameliyatı nedir

Estetik cerrahi ameliyatı nedir

Yenilenmek, gençleşmek, daha güzel olmak! Nedeni ne olursa olsun, estetik ameliyatlar pek çok kadının hayatına girmiş durumda. Uygulandığı bölgeler ve kullanılan yöntemler açısından pek çok çeşitlilik gösteren estetik müdahaleler arasından en çok uygulananları seçtik. Böyle bir niyetiniz varsa, öncelikle bilgilenmenizi ve uzman hekimlerden yardım almanızı öneririz.
  2. Estetik Cerrahi -SAÇ EKİMİ

Estetik Cerrahi -SAÇ EKİMİ

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Estetİk Cerrahİ

Estetİk Cerrahİ

ESTETİK CERRAHİ Estetik cerrahi hızla gelişiyor. Özellikle son 10 senede bir çok yenilik oldu ve artık eskiden hayal bile edilemeyen şeyleri yapmak mümkün. Estetik cerrahi çok hızlı gelişen çok dinamik bir alan. Ben bu siteyi hazırlarken bir estetik cerrah olarak yaptığım işe bakış açımı yansıtmaya çalıştım. Amacım sizin dışarıdan göremeyeceğiniz bazı ayrıntıları gösterebilmek. Yazdıklarım...
  4. Doğum Sonrası Yaptırılan Estetik Operasyonlar Hakkında Bilgiler

Doğum Sonrası Yaptırılan Estetik Operasyonlar Hakkında Bilgiler

Bu konu; doğum sonrası estetik operasyonlar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, doğum yaptıktan sonra minik bebeğinizi kucağınıza almanızdan daha öte mutluluk herhalde dünya üzerinde yoktur. Artık tüm ömrünüzü adayacağınız, hayatınızı onun isteklerine göre belirleyeceğiniz evladınızla geçireceğiniz anların heyecanını yaşarken, zaman geçtikçe bir yandan da gebelik ve sonrasının...
  5. İzmir de  estetik cerrah

İzmir de estetik cerrah

Arkadaşlar merhaba ben izmir de gögüs estetiği yaptırmak istiyorum doktor öneriniz var mı acaba ?

Sayfayı Paylaş