Doğum sonrası evde zayıflama

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Doğum sonrası evde zayıflama
4149e376d4519c6.jpg

Doğum yapan birçok kadının sorunudur kilolar hatta bazılarımız bu sebebden dolayı dep resyona bile girmekteyiz peki bu doğum kiloları nasıl gidecek işte size öneriler

Hamilelik sırasında vücudunuz değişir, kilo alırsınız. Neyse ki bebek sahibi olduktan sonra eski halinize dönebilme şansınız var.

Leyleklerin bebeğinizi bohça içinde getirmesi, belinizin ince kalması açısından oldukça iyi olurdu. Ancak gerçekler bildiğiniz gibi bu kadar masalsı değil.. Hamilelik sırasında vücudunuz değişir, kilo alırsınız. Neyse ki bebek sahibi olduktan sonra eski halinize dönebilme şansınız var. Sadece kararlılıkla evinizde doğumdan sonraki kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

İşte pratik öneriler..
Gündelik işlerinizde ortalama ne kadar kalori yaktığınızı belirleyin. Örneğin evi süpürmek bir saatte yaklaşık 175 kalori yakar. Markete gidip alışveriş yapmak ve eve taşımak da sizin için iyi bir egzersiz olabilir. Her aktivitede bir saatte 395 kalori harcarsınız.

Evinizde gizli potansiyel egzersiz olanaklarını farkedin. Evinizin diğer zor işlerini planlayarak yapmak kilolarınızdan kurtulmanızı sağlar. İş yaparak zayıflamak ödülünüz olabilir.

Üst katlara merdivenle çıkın. Merdivenlerin ortasından tutunmadan çıkmanız, rahat kilo vermenizi sağlar. Basenlerinizi de merdivenlerde şekillendirebilirsiniz. Bacağınızı merdivenin basamağına dayayarak açın ve hareket ettirin. Bu hareketi günde birkaç kez tekrarlamanız kaslarınızın sıkılaşmasını sağlar.

Bir sandalye alın. Yukarı kadırın. Daha sonra sandalyenin önünde durun ve bir ayağınız yerde bir ayağınız üzerinde olacak şekilde sırayla üzerine çıkıp inin. Bu hareketi tekrar etmek bacaklarınızı sıkılaştırır. Bu hareketi bir kaç kez yapın, kısa sürede sonuçlarını alacaksınız.

Bacağınızı kapı kolunuza kadar veya daha yükseğe kadar kaldırmaya çalışın. Kapı eşiğinde durun ve kollarınızı ve bacaklarınızı kapının yanlarına dayayın. Bu şekilde kapıyı genişletmek ister gibi kol ve bacaklarınızı daha da açmaya çalışın. Bu şekilde 5 saniye bekleyin. Bu hareketi 8 kez tekrarlayın.

Doğum sonrası kilo vermek için evinizdeki araçlarla yaratıcı çözümler geliştirebilirsiniz. Örneğin tabure kullanarak step yapmanız bunlardan biri olabilir. Ufak bir mutfak merdiveni de işinize yarayabilir.

şekerim 50kiloyla hamile kaldım 75 kiloyla doğum yaptım 1sene sonra 53 kiloya düştüm kendiliğinden hiç birşey yapmadan

Geri