gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Doğum sonrası hamilelikten korunma

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

doğumdan sonra gebelikten nasıl korunmalıyım,doğum yaptım hamilelikten nasıl korunum,doğum sınrası gebelikten korunma hakkında bilgiler
    k.jpg
    Doğum sonrasında üreme organlarının eski fonksiyonlarını kazanmasıyla birlikte yeni anne yeniden hamile kalabilir. Bebeklerini ek gıda vermeden yalnız anne sütüyle besleyen ve aynı zamanda hiç adet görmeyen annelerin 6 ay süreyle gebe olma şansı azdır.

Ancak emzirmek kadının hamile kalmayacağı anlamına gelmez. Emzirme döneminde fizyolojik olarak doğurganlık bir süre gecikmektedir. Aileler bu sürenin ne zaman sonlandığını bilmediklerinden, emziren anneler çoğunlukla doğurganlıklarının başladığını beklemedikleri bir gebelikle karşılaşınca anlamaktadırlar. İlk 2 aydan sonra adet görmek ya da bebeği başka besinlerle doyurmak yeniden gebe kalınabileceğinin habercisidir. Yeni bir gebelik istemeyen çiftler doğum sonrasında en kısa zamanda korunmaya başlamalıdırlar.

Doğum sonrasında hemen çocuk istense bile bir süre ara vermek gerekir ve ailenin gebelik olmaması için etkili şekilde korunması gerekir. İki doğum arasında iki yıldan az bir süre olursa hem iki çocuğun hem de annenin sağlığı olumsuz etkilenecek, yaşam kalitesi düşecektir.

-İki yıldan daha sık aralarla doğan çocuklarda ölüm olasılığı ve sağlık sorunları, daha uzun aralarla doğan çocuklardan daha fazladır.
    -Sık doğum, bir önceki çocuğun sağlığını da etkiler. Anne yenidoğan kardeşle daha çok ilgileneceği için bir önceki çocuğun beslenmesi, sağlıklı büyüme ve gelişmenin desteklenmesi, çevredeki zararlardan korunması

Doğum sonrası hamilelikten korunma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğum Sonrası Korunma Yolları ve Yöntemleri

Doğum Sonrası Korunma Yolları ve Yöntemleri

tüplerin bağlanmasının sakıncaları tüpleri bağlatmanın zararları tüplerin bağlanmasının zararları emziren annelerde adet gecikmesi olurmu tüp bağlatmanın Doğum sonrası kadınların ilk 40 günlük dönemi lohusalık (loğusalık) olarak adlandırılmakta olup bu dönemde vücut ve rahim eski halini almaya çalışmakta ve gebelikte oluşan fizyolojik değişimler artık yavaş yavaş gerilemeye başlamaktadır....
  2. Hamilelikte Doğum Sonrası Psikoloji

Hamilelikte Doğum Sonrası Psikoloji

hamilelikte psikoloji hamilelikte asabiyet duygusallık yeni anne psikolojisi yeni doğum yapan annenin psikolojisi Doğum öncesi hamilelik döneminde anne fiziksel ve ruhsal bir çok değişim yaşadığı gibi, doğum sonrası da daha farklı değişimler yaşar. Bu değişimler kendini; hormonal, duygusal, fiziksel ve psikolojik olarak kendini gösterir. Anne artık bebeği ile başbaşadır ve ikisi de alışık...
  3. Doğum sonrası hamilelikten nasıl korunuruz?

Doğum sonrası hamilelikten nasıl korunuruz?

doğumdan sonra gebelikten korunma,doğum sonrası gebelikten nasıl korunulur,doğum sonrası hamilelikten korunma yöntemleri,doğum yaptım gebelikten nasıl korunurum,doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgiler Lohusalık Dönemi ndeki kadınların vücutlarının yeniden eski konumlarını kazanabilmesi ve çok kısa bir dönemde istenmeden yeni bir gebeliğin oluşmaması için gebelikten...
  4. Doğum yaptım ikinci gebelik istemiyorum nasıl korunucam?

Doğum yaptım ikinci gebelik istemiyorum nasıl korunucam?

Doğum sonrası dünyaya gelen her bebek ebeveynlere büyük bir mutluluk yaşatacaktır. Ancak bu mutluluğun yanısıra gelen maddi ve manevi sorumluluklar da bir takım endişelere sebebiyet verebilecektir. Ailelerin bu endişeleri ile birlikte loğusa dönemindeki kadınların vücutlarının yeniden eski fizyolojik konumlarını kazanabilmesi ve çok kısa bir dönemde istenmeden yeni bir gebeliğin oluşmaması...
  5. doğum sonrası hamilelik olasılığı

doğum sonrası hamilelik olasılığı

Merhaba beyza hanım 6 ay önce doğum yapmıştım. doğum sonrası adetimi oldum ama bu ay olmadım bebeğimi 15 gün emzirebildim hamile olasılığım nedir?

Sayfayı Paylaş