gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113

Doğum sonrası kilolar nasıl verilir?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

demet şener nasıl kilo verdi demet sener nasil zayifladi sener diyeti şener nasıl zayıfladı diyeti Doğum sonrası kilolar genelde her bayanın ortak sorunudur.Çok zayıf olan bir kişi bile hamilelik ve doğum sonrası çok fazla kiloya sahip olabilir ve buda çoğu kez depresyona kadar götürür kişiyi.Doğum sonrası kilo vermek istiyorsanız işte size uzmanların önerileri Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez, manken Demet Kutluay’ın fonksiyonel diyetle doğum sonrası rahatça kilo verdiğini, üstelik bunu kurabiye, kek ve makarna gibi besinleri bolca yiyerek başardığını söylüyor. İşte bu işin püf noktaları…
    “Mart 2009′da ikinci kez anne olan ünlü model Demet Kutluay, lohusalık ve emzirme dönemini ideal şekilde atlattıktan sonra, yaşam tarzına uygun ve kişiye özgü olan ‘Fark Etmeden Diyet Doğum Sonrası Beslenme Programı’ ile hamilelik döneminde aldığı 20 kiloyu verme ve koruma kararı aldı. İşin püf noktası, Demet Hanım’ın metabolizma, vücut yapısı, kan bulguları ve sosyal hayatı temel alınarak, sevdiği besinlerle ve kendisi için hazırlanan fonksiyonel diyet programına uyması ve yüzde 100 etkinlik sağlamasıdır.

Demet Kutluay, bu diyet programı ve düzenli fiziksel aktivite ile hem de istediği yemekleri yiyerek kolayca kilo verdi ve bunu korumaya devam ediyor. Kutluay, kızı ve oğlu için hazırladığı ev yapımı kurabiyelerden böreklere, peynirli tostlardan, pilav ve makarnalara kadar birçok besini bolca yiyerek formunu koruyor.”

Demet Kutluay’ın zencefilli zayıflama çayı

Selahattin Dönmez, son olarak Demet Kutluay’ın kilo vermesine yardımcı olan Fark Etmeden Diyet’in Zencefilli İçeceği tarifini de paylaştı.

Demet Kutluay’ın zayıflama çayı

Malzemeler:

3 parça taze veya kuru zencefil, 1 yemek kaşığı bal, 1 dal veya rulo tarçın, 2 litre su, iri doğranmış 1 adet limonun kabuğu

Yapılışı:

Taze veya kuru zencefil parçaları ve limon kabuğu 2 litre suda kaynatılır. İçerisine rulo tarçın atılarak yaklaşık 10 dakika demlenmeye bırakılır. Su ılımaya yakın 1 yemek kaşığı bal ilave edilir ve karıştırılır. Süzüldükten sonra içime hazırdır. Ara öğünlerin ardından 1’er su bardağı tüketilmesi önerilir.

Etki Mekanizması:

Artirit ağrıları. Menstural kramplar, soğuk algınlığı, grip, boğaz ve baş ağrısında etkilidir. Yağ yakımını hızlandırır, sindirimi kolaylaştırır, mide bulantısı, gaz ve hazımsızlık şikâyetlerini azaltır.

Uyarı: Kan sulandırıcı ilaç kullananların zencefil tüketmemesi önerilir

2. renesme

renesme Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    ben kilolarımdan şikayetçiyim yaşım genç ve doğum sonrası kilolarımı veremedim

3. bebsm

bebsm Forum Okuru

ben 21 yaşındayım hamileliğimde 25 kilo birden aldım 6 ay oldu sadece 4 kilo verdim yediklerime dikkat ediyorum ama veremiyorum sizce bu normalmi ve bacaklarımda kilodan dolayı varis oluştu birde bende nefes darlığı var çok zorlanıyorum yardımcı olun lütfen

Doğum sonrası kilolar nasıl verilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ünlü Anneler Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verdi

Ünlü Anneler Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verdi

ünlüler nasıl zayıfladı esra ceyhan nasıl zayıfladı ünlü anneler ve bebekleri kilo veren ünlüler esra ceyhan doğum yaptı Hamilelik sonrası kilo vermek için bir de ünlülere kulak verin... Kadınlar bebek sahibi olduktan sonra kilo vermekte zorlanır. Anneler ünlü olunca kiloları daha çok dikkat çekiyor. Ama Hollywood yıldızları ne doğurmaktan ne kilodan korkuyor. Onların sırrı, diyet ve...
  2. Nasıl Kolay Kilo Verilir

Nasıl Kolay Kilo Verilir

nasıl hızlı kilo verilir yüzden nasıl kilo verilir kolay yüzdeki kilolar yüz kiloları Sevgili melekitoşlarım yaz geliyor hepimiz fazlalıklarımızı vermek istiyoruz...Diyet yapamıyor olabilirsiniz onun için aldığınız kalorileri azaltmak ve daha çok yağ yakabilmek için uygulanması çok kolay bazı öneriler vericem size...Eğer bu önerileri diyetle birlikte uygularsanız çok daha hızlı ve kolay kilo...
  3. Doğumdan Sonra Kilo Nasıl Verilir Tüm Bilgiler Burada

Doğumdan Sonra Kilo Nasıl Verilir Tüm Bilgiler Burada

doğumdan sonra kilo verme doğumdan sonra kilo nasıl verilir Büyük bir heyecan duyarak gebelik döneminizi bitirdiniz ve sonunda bebeğinize kavuştunuz diyelim melekler :) Zaten gebelik döneminde çektiğiniz sıkıntılar, bebeğinizi gördüğünüz anda unutuldu gitti. Evinize geldiniz ve artık bebeğinizle yaşamaya alışma dönemindesiniz. İşte tam da o sıralarda giydiğiniz kıyafetlerin haftalar geçtiği...
  4. Doğum sonrası nasıl kilo vereceğiz ?

Doğum sonrası nasıl kilo vereceğiz ?

Doğuma az kaldı ve ben 30 kgya yakın aldım ne yapacağım bilmiyorum. Bebeğime kavuşmak için herşeye değer ama bu kilolar nasıl gidecek ?
  5. Doğum sonrası fazla kilolardan nasıl kurtulabilirim?

Doğum sonrası fazla kilolardan nasıl kurtulabilirim?

Gebelik boyunca her anne adayı muhakkak az veya çok kilo alır. Alınan bu kiloların annenin gebelikten önceki kilosuna ve vücut yapısına bağlı olarak düzenli ve orantılı bir şekilde alınması önemlidir. Bu nedenle anne adayları gebelik boyunca dengeli beslenme kurallarına dikkat etmelidirler, doktorlarının tavsiye ettiği şekilde beslenmeye ve uygun miktarda kilo almaya özen göstermeliler....

Sayfayı Paylaş