gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

doğum sonrası misafirlere neler ikram edeceksiniz?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Doğumuma çok az kaldı ve çok heyecanlıyım.İlk çocuğum.Herşey tam olsun istiyorum.Bebek çikolatası falan yaptırıyorum ama misafirlere hastanedemi evdemi ne ikram etsem nasıl yapsam bilemedim.Siz neler yaptınız, nasıl ikramladınız geleni gideni?

2. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Benim en kızdığım halimdi bu konu nedenmi doğum yaptım görümcemle eltim mutfağa gecip cay demleyip içtiler ne bana nede evdeki başka kişilere ikram ettiler bende sinir krızı sormayın birde kapıdan cıkarken bişeye ihtiyacın olursa söyle biz yaparız dediler tu ne diyeyim ben kalkıpta hizmet etseydim ancak utanmazlar kız

3. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Bence doğum yaptınmı eve bir baklavan hazır olsun yemekleride etraftakiler halleder pecetenden diğer mevzulara kadar evde hazır ne olabiliyorsa bakabilirsin

4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ben doguma yakin yaprak sardim , pogaca , kurabiye , börek yaptim ve buzlugu agzina kadar doldurdum. O kadar rahat olmustum ki ayyy. Bu bebiste de aynisini yapcam ins :)

TİTAN bunu beğendi.
  5. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Aahh aysem ahh insanin kendisinden baska kimsenin faydasi yardimi olmuyoki ztn. Kimse anlamiyo oyle bi zamanda. En onemlisi moral. Keyfin yerinde olursa oiiohhh hersey viz gelir. :)

6. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    ben bir ay var diye doğum cantamı hazırladım ütümü yaptık kız kardeşimle ertesi günü erken doğum yaptım nerdeeee hazırlık yapmak ay bide işten gelip evde calışıyordum temizlik vs nerdeeeeeeeeeeeeeeee

7. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Kiz ben dogum cantami sancim baslayipta ambulansi aradiktan sonrA kalkip oyle hazirladim.ikramliklarin hepsini birden degil ztn parca parca az az yani. Valla 1.de cok yardim bekledim ihtiyacim da vardi yani. Bi basima kaldimda aldim agzimin payini simdi de ben kendimi oyle bihazirladimki kimseyi ve yardimini istemiyorum.o yuzden bundada yavas yavas yapip buzluga koyarim.

8. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    doğum sonrası ikramların olmassa olması kesinlikle lohusa şerbetidir,gerisi teferruattır bence

9. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    hastanede bildiğim kadarıyla bebek şekeri veriliyor nikah şekeri gibi ama evde börek ve pasta ikram edilebilir bence çokta güzel olur.

doğum sonrası misafirlere neler ikram edeceksiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. misafire hamsi tavanın yanında neler ikram edilir kalabalık gelecekler acil yardım is

misafire hamsi tavanın yanında neler ikram edilir kalabalık gelecekler acil yardım is

misafire hamsinin yanında ne yapılır menü oluşturmama yardım
  2. çocuk misafirlere ne ikram edebilirim

çocuk misafirlere ne ikram edebilirim

hanımlar hadi beni bu dertten kurtarın çocuğumun doğum gününde tabiki hamur işleri olacak ama ben sadece çocuklara hitap edebilecek bir şeyler istiyorum bu konuda yardım eder misiniz bir de tabi tarif olursa yemede yanında yat :P
  3. Doğum Sonrası Kiloları Neden Veremiyoruz?

Doğum Sonrası Kiloları Neden Veremiyoruz?

doğum sonrası kilolar, doğumdan sonra kilo vermek, doğum kiloları nasıl verilir Sevgili melekler, kadınların ortak sorunlarından biri olan doğum sonrası kilolar, ne yazıkki kolay kolay geri verilmiyor. Özellikle sezeryan başta olmak üzere çeşitli faktörler doğum sonrasında kilo vermeyi zorlaştırıyor. Doğum sürecinde alınan fazla kilolar ve yaşanan fiziksel değişimlerle ilgili konuşan Turk...
  4. Doğum sonrası kanamalar

Doğum sonrası kanamalar

Rahminizden gelen kan, mukus ve dokudan oluşan akıntı loşia olarak bilinir ve loğusalığın ilk üç günü adet kanaması kadar veya daha fazla bir miktarda kanama olur. Loşianın miktarı genellikle fazladır; azalmaya başlayana dek miktarı toplam olarak yaklaşık iki bardaktır. İlk günler yataktan ani kalkmaktan dolayı birdenbire yoğun bir şekilde akar. Ancak bu kaygılanacak bir durum değildir....
  5. Doğum sonrası göbek neden olur ?

Doğum sonrası göbek neden olur ?

9 Aylık gebelik süresince , anne adayını vücudu ile değişimler kaygılandırıyor. Hamilelikte değişen vücut yapısı ile demoralize olabiliyor . Özellikle fazla kilolar , doğum sonrası kalacak göbek endişe sebebi . Doğum sonrası bir çok kadın , eski formuna kavuşmanın yollarını arıyor. Yazımızın devamın da doğum sonrası göbek neden olur , doğum sonrası göbek nasıl geçer sorularının...

Sayfayı Paylaş