gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Doğum Sonrası Psikolojisini Ne Zaman Nasıl Atacağım?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

35 yaşındayım ve 3.5 aylık bir kızım var. Ondan öncesinde yoğum çalışıyordum.Şimdi evdeyim ve onunla vakit geçirmek harika ama bazen öyle bir hale geliyorum ki, kafayı sıyıracak kadar. Büyüklerimiz burda yok. Çocuğu bırakamam yani.Sosyallik sıfıra düştü.Her dakika arkadaş ta olmuyor. Kendimi dışarı atasım geliyor ama bebekle nereye? Bu psikolojide olup atlatan varmı bana yardım edip fikir verebilecek ?

Doğum Sonrası Psikolojisini Ne Zaman Nasıl Atacağım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğum Sonrası Adet Kanaması Ne Zaman?

Doğum Sonrası Adet Kanaması Ne Zaman?

doğumdan sonra ilk adet doğum sonrası adet doğumdan sonra görme doğum sonrası düzensizliği düzensizliği Doğumdan sonraki kanamayla adet kanamasını karıştırmayın. Loşia adı verilen bu kanama, adet kanamasından biraz daha fazladır ve 6 hafta sürebilir. Lohusalığın ilk günlerinde rengi kırmızı olan bu akıntı, sonraki günlerde pembeye, kahverengiye ve sonra sarımsı beyaza döner. Doğum kontrol...
  2. doğum sonrası adetim ne zaman düzene girer

doğum sonrası adetim ne zaman düzene girer

adet ne zaman düzene girer doğumdan sonra adet ne zaman düzene girer nasıl doğum sonrası doğum yapan kadın görür Adetlerin Yeniden Başlaması Adetin yeniden başlaması ve düzenli hale gelmesi emzirme süresi ve sıklığına bağlıdır.İlk adet kanaması ortalama 3. aydan sonra başlar. Bu dönemde yumurtalarınız da çalışmaya başlar. Yani...
  3. Doğum Sonrası Birliktelik Ne Zaman Başlar?

Doğum Sonrası Birliktelik Ne Zaman Başlar?

doğumdan sonra ne zaman birliktelik olmalı,doğumdan sonra eşler ne zaman birlikte olmalı,doğum sonrası ilişki ne zaman başlar,doğum yaptım eşimle ne zaman birlikte olmalıyım,doğum sonrası birliktelik hakkında bilgiler Doğum sonrası kadınların cinsel hayatı; kültürel ve dini etkenler, fiziksel ve psikolojik durumları ve hamilelik öncesi cinsel hayatlarıyla çok ilişkilidir. Bu dönemde kadın...
  4. Normal doğum sonrası ilişki ne zaman başlayabilir?

Normal doğum sonrası ilişki ne zaman başlayabilir?

Doğum normala da olsa sezaryenle de olsa bebeğiniz dünyaya geldikten sonra lohusalık döneme girersiniz. Bu dönem yaklaşık olarak 40 hafta sürer. Bu dönemde vajinadan bir akıntı gelir. Bu akıntı da ”löşi” ismi ile tabir edilir. Rengi ilk başlarda açık kırmızıdır. Ardından git gide açılır ve sarıya döner. Rahim kendini toplarken ve iyileşirken bu akıntıda vajina içinden gelir. Normal doğum...
  5. Doğum sonrası kanamalar

Doğum sonrası kanamalar

Rahminizden gelen kan, mukus ve dokudan oluşan akıntı loşia olarak bilinir ve loğusalığın ilk üç günü adet kanaması kadar veya daha fazla bir miktarda kanama olur. Loşianın miktarı genellikle fazladır; azalmaya başlayana dek miktarı toplam olarak yaklaşık iki bardaktır. İlk günler yataktan ani kalkmaktan dolayı birdenbire yoğun bir şekilde akar. Ancak bu kaygılanacak bir durum değildir....

Sayfayı Paylaş