gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

doğum sonrası rahim ağrısı çekiyorum tedavisi

Konu, 'Doğum ve Doğum Çeşitleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

doğum sonrası ağrılar doğum sonrası rahim rahim ağrısı kemik ağrıları doğumdan sonra rahimde ağrı Özellikle bebeği emzirirken oluşan kramp benzeri ağrılar muhtemelen doğumdan sonra rahmin, leğen kemiği bölgesindeki yerine inmesini sağlayan kasılmalardan kaynaklanmaktadır. Daha önceki doğumlara veya karın duvarının aşırı esnemesine (ikiz bebelerde olduğu gibi ) bağlı olarak rahim kasları gevşemiş olan kadınlarda bu kasılmalar daha yoğun olarak hissedilir. Doğumdan sonra yaşanan bu ağrılar emzirme sırasında oksitosin hormonu salgılanmasına bağlı olarak daha da belirginleşir. Hafif ağrıkesiciler kullanılabilir, ancak bu ağrı doğal yoldan 4-7 gün arasında geçecektir. Eğer ağrıkesici ilaç ağrıyı hafifletmiyorsa ya da ağrı bir haftadan uzun sürüyorsa başka bir loğusalık sorunu olasılığına karşı hekiminize danışın.

doğum sonrası rahim ağrısı çekiyorum tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. doğum sonrası rahimin toparlanması

doğum sonrası rahimin toparlanması

rahim toparlanması doğum sonrası rahim doğum sonrası toparlanması meterjin doğumdan sonra rahmin Doğum ve sezaryen sonrası erken dönemden itibaren içeride biriken kanın atılması ve kanama miktarının azaltılması açısından doktorunuz ve hemşirelerin size öğreteceği şekilde rahim masajı yapmanız gerekmektedir. Rahminizin eski boyutlarına gelmesi 6 haftayı bulacaktır. Taburcu olurken gerekirse...
  2. doğum sonrası bel ağrısı çekiyorum sebebi

doğum sonrası bel ağrısı çekiyorum sebebi

doğum sonrası bel ağrısı doğum sonrası sırt ağrıları doğumdan sonra bel ağrısı ayak doğumdan sonra sırt Doğum sonrası anneler özellikle, iç karın, iç rahim, bel, sırt, kol, omuz, boyun ve bacak güçlenmesine ihtiyaç duyuyor. Vücudun güçsüz bölgelerine binen aşırı yük bu bölgelerde ağrılara sebep oluyor. Anneler doğum sonrası...
  3. doğum sonrası eklem ağrısı yaşayanlar

doğum sonrası eklem ağrısı yaşayanlar

Kılar doğumdan sonra bende acayip eklem ağrıları başladı. sancılarını ilk önce kış diye ona bağladım ama hayır ondan değil heralde. Doğumdan hemen sonra klem ağrısı yaşayanlar bu husus hakkında bana yardımcı olabilir mi ne yapmam lazım. Doktoruma bunu söyleyim mi? Bu arada daha 16 gün oldu doğum yapalı. Teşekkürler.
  4. Doğum  Sonrası Gögüs çatlaklarının tedavisi

Doğum Sonrası Gögüs çatlaklarının tedavisi

doğumdan sonra meme çatlağı neden olur,doğumdan sonra meme başının çatlaması,doğum sonrası meme çatlağına ne iyi gelir,gögüs ucu çatlağı nasıl geçer,gögüs çatlağına ne iyi gelir,doğum sonrası gögüs çatlaması ve tedavisi hakkında bilgiler Genellikle emzirmenin ilk evrelerinde yada doğuma 1 hafta kalan sürelerde belirgin olarak karşımıza çıkan göğüs çatlakları bir çok anneyi rahatsız...
  5. Doğum sonrası rahim enfeksiyonu kapma

Doğum sonrası rahim enfeksiyonu kapma

Endometrit rahmin iç tabakasının (endometrium tabakasının) enfeksiyomudur. Gebelik sırasında rahmin en iç tabakası değişikliğe uğrar ve desidua adını alır, gebelik sonrasında çeşitli nedenlerle bu tabakanın enfeksiyonu gelişebilir, buna postpartum endometrit denir. Endometritte enfeksiyon myometriuma kadar ilerlemişse endomiyometrit adı verilir, parametriuma kadar ilerlemişse parametrit adı...

Sayfayı Paylaş