gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

doğum sonrasında kanama

Konu, 'Gebelik' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

doğum sonrası kanama doğum sonrası kanamalar dogum kanamalar uzun süren kanama sonu Doğum sonrası kanamaları ne demektir? Plasentanın gelmesinden veya alınmasından sonra aşırı derecede kan kaybı.
    Doğum sonrası kanamaları neden meydana gelir?
    a. Uzun süren doğum halinden sonra rahmin kasılmaması, büyük bir bebekten dolayı rahmin fazla gerilme ve yayılması, boşluğunda fazla su bulunmasından dolayı rahmin fazla gerilip yayılması.
    b. Plasenta dokularının geride kalması, bu hal plasentanın arkasından kanamaya neden olur.
    c. Doğum halinde dölyolunda, servikste ya da rahimde bir yırtılma veya yaralanmanın meydana gelmiş olması.

Doğum sonrası kanamaları tehlikeli midir?
    Esas tehlike bunun varlığını ve ciddiyetini anlayamamak ve teşhis edememektir. Modern metotlarla bu halin tespiti ile birçok tehlike atlatılmış olmaktadır. Tedavi kan nakilleri ile yapılmaktadır ve doğum yapan hastanelerde bu kan daima her an mevcut bulur maktadır.

Doğum sonrası kanamaları çoğunlukla ne zaman meydana gelir?
    Ya doğumdan birkaç saat sonra veya geciken kanama hallerinde doğumdan birkaç gün sonra.

Doğum sonrası kanamalarının belirtileri nelerdir?
    Ciddî denebilecek kan kaybı ile birlikte gelen anî tansiyon (kan basıncı) düşmesi ve şok.

Doğum sonrası kanamaların tedavi metotları nedir?
    a. Hasta evinde ise derhal hastaneye kaldırılmalıdır.
    b. Eğer hastanede ise kaybedilen kanı telâfi etmek için derhal kan verilmelidir.
    c. Nedeni tespit edilmeli ve tedavisi için gereken tedbirler acele olarak alınmalıdır.

Doğum sonrası kanamaların sebebinin ortadan kaldırılması için n gibi özel tedbirler alınmaktadır?
    a. Eğer rahmin kaşıtmamasından ileri gelmişse bu kasılmayı oluşturacak ilâçların verilmesi.
    b. Eğer dölyolunda, servikste veya rahimdeki bir yırtıktan meydana gelmişse, bu yırtık derhal cerrahi müdahale yapılarak diki] melidir

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: doğum sonrasında kanama
    emegine saglik,guzel paylasim

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: doğum sonrasında kanama

yararlı bilgiler için emeğine sağlık canım

doğum sonrasında kanama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. DoĞumdan Sonra

DoĞumdan Sonra

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. norlevo kullanımından sonra kanama olması normal mi

norlevo kullanımından sonra kanama olması normal mi

Selam kızlar, ben norlevo ertesi gün hapı kullandım ama iki gün sonra bende kanama meydana geldi bu normal im daha önce kullanan ve kanama ile karşılaşan oldumu acaba?
  3. Doğum sonrası kanama nekadar sürer

Doğum sonrası kanama nekadar sürer

Kızlar ben 20.03.2012 de sezeryanla doğum yaptım bugün 45. gün hala kanamam devam ediyor, son 2-3 gündür bitti gibiydi, ama bugün yine 2 parça pıhtılı, koyu renkli biraz kanamam oldu, merak ediyorum sizlerin ne kadar sürdü ve şekli, rengi, yoğunluğu nasıldı ?
  4. Kürtaj Olduktan Sonra Kanama Kaç Gün Sürer?

Kürtaj Olduktan Sonra Kanama Kaç Gün Sürer?

bu konu kürtaj sonraki kanama süresi hakkında bilgilere yer vermektedir. Bazı gebelikler sonuna kadar gitmez ve farklı nedenlerden dolayı kürtaj olarak sonuçlanabilir. Birçok kürtaj olan bayanın en çok merak etitği sorulardan biri olan kürtajdan sonra kanama süresi hakkın da sizlere gerekli bilgileri sunuyoruz. Kürtaj rahim içinden doku çıkarmak anlamına gelir. Kürtajdan sonra başlayan ve...
  5. Kanama doğum belirtisimi?

Kanama doğum belirtisimi?

doğum belirtileri,doğum belirtileri,doğumun başladığını gösteren belirtiler,doğum belirtisi kanama,erken doğum,doğum belirtileri hakkında bilgiler Doğumun başladığını anne adayına haber veren başlıca belirtiler sancı, kanama (lekelenme) ve su gelmesidir. Gebeliğin son aylarında anne adayı ara sıra karnının sertleştiğini ve ağrı olduğunu farkeder. Bunlara yalancı doğum sancıları (Braxton...

Sayfayı Paylaş