gebe
  1. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

doğum sonrasında korku yaşayanlarrrrrrrrr yardımcı olun!!!!!

Konu, 'Gebelik' kısmında gullu_23 tarafından paylaşıldı.

arkadaşlar böceğim isismli üyemiz sizinle bişeyler paylaşmak istiyor ve ben de bunun için ona yardımcı olmak istedim ve bu konuyu açtım lütfen doğum sonrasında yaşadığınız korkuları bizimle paylaşın yeni üye olan arkadaşımıza yardımcı olalım

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Mayıs 2011
    CeMoŞ ve GREY bunu beğendi.
  2. bocegim

bocegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben doğmdan sonra hıç olmayan duygular yasıyorum sürekli ölcekmiş gibi oglumu goremicekmişim gıbı gelıyo emzırıyorum ilçta kullanamıyorum napcamı sasırdım işim geregi dikkatlıyım ama dinlenmeye geçtığimde sureklı çarpntılarım oluyo evham yapıyorum oğlum ilk önce emmemiştı inanırmısınız kırk gun uğrastım sonra tuttu benı cok zor emzrdım o yuzden şimdi onu memeden kesmek istemıyorum ama ilaçta kullanmam lazım napçamı sasrdım benı anlayanlar fıkrını paylaşsın lütfen.

3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    böceğim yaşadığın duygular normal çünkü sen artık bir annesin:) o yüzden bu korkuları yaşıyorsun benim 2 tane çocuğum varbende halen aynı duygularıyaşıyorum ya ölürsem ya bana bişe olursa çocuklarınneolur diyee çok takma kafana ben takıyorum boğulacak gibi oluyorum sonra şöyle düşünüyorum bişe olacaksa olurr eldne bişe gelmez. Sende kasma kendini çocuğunla anı yaşamaya bak dünya kısa zaten bunu hepimiz biliyoruzz o yüzden anı yaşa kötü şeyler düşünme geleceği düşün oğlun büyyüyecek sevgilisi olacak birgün evlenecek iyişeyler düşün canım:D

hurish bunu beğendi.
  4. bocegim

bocegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar beni anlayan birileri varmı.tavsiyelerinize ihtiyacım varrr

5. bocegim

bocegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    saol arkadasım elimden gelenı yapıyorum baska tavsıyesı olanlar varmı lütfen kurtulmak ıstiyorum bu duygulardan

6. Tatlıcadı 26

Tatlıcadı 26 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba sevgili böceğim. 5 yaşında bir oğlum var. Senin yaşadığın tedirginlikleri oğlum bebekken fazlasıyla yaşadım.Rüyalarımda bir lokantaya ait mutfakta ellerinde satır olan insanlar minik oğlumu yatırmışlar keseceklermiş.Bu şekilde korkunç rüyalar gördüm. Ağlayarak uyandım. Ama inanın bir süre sonra hiç bir şey kamıyor. Çocuğunuz büyüdükten sonra onunla çok keyifli vakit geçiriyorsunuz.Onun büyümesi her çağda sizi çok mutlu ediyor.Bunun adı gebelik depresyonu. En iyi ilacı da duadır.Yüce Allaha(c.c.) bol bol dua edin.Ayetel kürsi, felak ve nas surelerini çok okuyun.Bebeğinizle bir ömür boyu mutluluklar dilerim.

CeMoŞ ve hurish bunu beğendi.
  7. bocegim

bocegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cevap yazdıgınız için saolun.gebelık depresyonumu şimdi acaba her doğum yapan bu duyguları yasıyomu.ya siz tam nasıl kurtuldunuz benı o zaman iyi anlarsınız bazen dua etmeye bıle korkuyorum aha sımdı ölecem dıye oğlumu goremıcem dıye.panık atakmı acaba sureklı kötu şeyler geciyo kafamdan.acaba sadece benmı yasıyorum dıye sanıyodum mesajınız ıyı geldı.inşallah geçer

8. bocegim

bocegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada siz tam olarak ne hıssedıyodunuz o dönemlerde kurtulmuş olmanıza sevındım.yavrunuzla kocaman bı ömür gecırmenız dılegıyle

9. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Canım merhaba :)öncelikle Allah yavrunu sana bağışlasın inşallah..Şunu belirtmek isterimki Anne değilim ama inşallah bir gün bende çok istediğim yavruma kavuşucam.Senin evladın için duyduğun endişeyi ben kardeşlerim için yaşıyorum.Bazı kadınlar aşırı duygusaldır ve sevdiklerini tutkuyla severler.Benim Ailem için duyduğum kaybetme korkusu inan bana anormal derecede.Evladın senden bir parça canım endişe duyman normaldir.Ama lütfen kendine sıkıntı yapma evladınla her anın tadını çıkar.Anneliğinin tadını çıkar ve evladın için her gün şu duayı oku ve Allaha emanet et ozaman için rahat olur
    Eûzü bi kelimatillahit-tammati min şerri ma haleka Anlamı:'Allah'ın yaratmış olduğu bütün mahlükâtın şerrinden,onun tam kelimelerine(kitaplarına veya sıfatlarına)sığınırım.'

CeMoŞ ve hurish bunu beğendi.
  10. sevgı1990

sevgı1990 Forum Okuru

canım benim bence haline şükür et yavrun yanında kucağına alınca onun kokusunu alabiliyosun korkma sana bişey olurmu diye rabbim herşeyi kendi ayarlıyo ben bebeğimi 12 günlükken kaybettim :( sadece 12 gün yaşadı 2gece kokusunu duyabildim 10 gün hastanede yattı haftada 3 gün 5 dk gördüm o on günde. eger yaşasaydı 2 aylık olacaktı sen allaha sığın bol bol dua et vaktinin tadını çıkar:)

bocegim bunu beğendi.
  11. bocegim

bocegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sevgı suan mesajına aglamamak için kendımı zor tutuyorum çok üzüldüğümü belirtmek isterim.ne desem de yasadığın acıyı hafıfltsem.ALLAHIM sana ve eşine sabır versın.ne zaman dertleşmek istersen bende burdayım.benım yasadığımduygular hafıf bılıyorum oğlum annesız kalcak ndüşüncesıde benı bıtırıyo.ALLAHIM lütfen yardım et benımle paylştığın için saol. çok üzüldum sabır dılıyorum.

12. bocegim

bocegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çitoş evet ınsanı sevdıklerını kaybetme korkusu bıtırıyo.allahım sevdıklerımızı bıze bağışlasın onların yokluğunu göstermesın.cevap için saolun.en azından tek degılmişim umarım herkez mutlu olur.

13. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Ruyamda kiyamet kopuyomus ve ben cocuklarimi sakliyacak yer bulamadigim icin aglaya aglaya uyaniyorum:( yasadigin gayet normal ama uzun sureli olursa mutlaka tedavi ol... eger ufak tefek bebegi koruma duygusundan kaynaklaniysa onlar gecmez omur boyu:)

14. EBOZTURK

EBOZTURK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    korkularınız ne durumda geçti mi bu ara bende aynı şeyleri yaşıyorumDA merak ettimm

15. yez

yez Forum Okuru

2.5 ay önce doğum yaptım 2. kızım doğdu hala bu illet depresyonla cebelleşiyorum 2 kjez dr gittim ilaç yazmadı süte geçer diye aşırı derecede kilo verdim kaygılarım endişelerim var gece 2 3 4 5 farketmez o gün hangisini taktıysam uyanıyorum dahada uyuyamıyorum işe başlamama az kaldı günler uzun evde zaman geçmiyor kendimi dinliyorum ben bu halde iken savaşıyorum her günün nasıl geçtiğini yalnız ben biliyorum ama geçiyor işe başlayacağım 38 gün kaldı sabrediyorum sabrediyorum sende sabret psikiyatrım bana psikolog terapisi önerdi yada sütten kes ilaç başlayalım dedi atlatamazsam 6 ay olunca sütten kesmeyi düşünüyorum çünkü hergün bu kabusu yaşayan benim bol bol gez ben intihar derecesine gelmiştim eşim gezdiriyor sürekli akrabalarına gidiyoruz ben kendi memeleketimde değilim kimsem yok buralarda bana destek olacak ama geçecek geçmek zorunda bu şekilde çocuk yetiştiremeyiz evde durma kendini dinleme gez eve birilerini çağır bağıra bağıra türkü söyle geçer inşallah

doğum sonrasında korku yaşayanlarrrrrrrrr yardımcı olun!!!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğunuzun Doktor Korkusunu Yenmesine Yardımcı Olun

Çocuğunuzun Doktor Korkusunu Yenmesine Yardımcı Olun

İşte yine o gün geldi. Çocuğunuzu doktora götürmeniz gerekiyor ama o bu konuda hiç de istekli değil. Değil istek duymak, doktor kelimesini duymaya bile dayanamıyor. Ağlıyor, hırçınlaşıyor. Evden çıkmamak için türlü bahaneler üretiyor. Ama siz onu doktora götürmekte kararlısınız... Sonunda muayene bitip evinize vardığınızda, çocuğunuzda siz de gerginlikten, üzüntüden yorgun düşmüş...
  2. doğumdan sonra yeterli sütüm olsun diye nasıl beslenmeliyim

doğumdan sonra yeterli sütüm olsun diye nasıl beslenmeliyim

dogumdan sonra nasil kilo verilir doğum kiloları nasıl verilir doğumda kaç kilo doğumdan sonra kaç doğumda kaybedilir Doğum sonrası iyi ve doğru bir beslenme hem annenin vücudunun korunmasını, kilo kontrolünün sağlanmasını hem de bebek için daha fazla ve kaliteli süt üretimine yardımcı oluyor.Gebelik sırasında...
  3. Doğumda yardımcı egzersizler

Doğumda yardımcı egzersizler

Hamile meleklerim bu konuya bir göz gezdirin..Size doğum sırasında çok yardımcı olcagına eminim :) Sancı başlarsa Her sancıda burnunuzdan derin nefes alın ve ağzınızdan bırakın. Hızını sancı süresine göre ayarlayın . Oksijen dengesi sağlamak için aldığınız kadar hava çıkarın. Ağrı sıklaşınca Ağrı sıklaşınca burundan derin derin soluk alın ve ağızdan verin. , En şiddetli...
  4. doğumdan ne kadar sonra regl oldunuz?

doğumdan ne kadar sonra regl oldunuz?

3 aylık bir bebeğim var ve sezaryenle doğum yaptım ama hala regl olmadım.Dr normal diyor ama ben yine de tedirgini oluyorum bazen. Sizler ne zaman regl olmaya başladınız doğumdan sorna ?
  5. Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler paylaşım alanı olsun

Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler paylaşım alanı olsun

Erken doğumdan sonra bebeğimi kaybettim. Yaklaşık olarak 32 gün hayata tutunmaya çalıştı ama acı haber geçen hafta geldi. Ben kendime gelemedim arkadaşlarım iki çocuğum sağlıklı ve yaşıyorlar ama anne olarak bebeğini kaybetmek ne kadar zormuş sizlere bu satırları yazarken bile ağlıyorum. Allah kimseye evlat acısı vermesin, Doyamadım yavruma doyuncaya koklayamadım erken doğum yaptım ve işte...

Sayfayı Paylaş