gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Doğum yapanların paylaşım alanı

Konu, 'Gebelik' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

kız dediler erkek doğdu kolay doğum yapanlar kolay dogum yapanlar doğum hatıraları dogum hatiralari
    sevgili melekler...
    Biliyorsunuz ki hamile arkadaşlarımızın bir paylaşım alanı var.Hamile kalmak isteyenlerinde bir paylaşım alanı var.Ama biz doğum yapanların yok...
    Ve bende dedim ki güzel evlatlarımıza sahip olduğumuz o mucizevi günleri birbirimizle paylaşalım ve doğum yapacak arkadaşlarımıza da belki destek oluruz.Ne dersiniz sizce olmaz mı.??

Bana sorarsanız olur.Hadi melekler nasıl bir doğum yaptığımızı paylaşalım.Sezeryan mı? Normal mi? Yoksa suda doğum mu?Hangisini yaptınız nasıl yaptınız?hastane demi evde mi? İşte ortak noktamız bu diyorum ve doğum yapmış annelerimizi buraya paylaşıma davet ediyorum:):):)

Hadi ben başlayayım:):)

Son düzenleme: 11 Mayıs 2009
  2. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Doğum yapanların paylaşım alanı
    Sevgili melekler;
    Hiç kilo almıyordum 8.ci ayımda 20 kiloya yakın bir kilo aldım ve bebişim karnımda sıkıştığı için dönemiyordu.Bu nedenle de sezaryen doğum yapmak zorunda kaldım.Doğumu mu eşim işi nedeniyle askeri hastanede yaptım ve 3kilo 500 gr nur topu gibi bir oğlum oldu.Çok rahat bir doğum du.Ağrı sızı hiç duymadım ve doğum yaptığım ertesi günü ayağa kalktım.İşte böyle.

Peki sizin nasıl oldu???:):):)

3. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler canım benim

ben 47 kiloyla başladım 60 kilo ile doğum yaptım epidural sezeryan oldum ve oğlum
    2,700 kiloydu çok rahat bi doğum yatım ve memnun kaldım ağrım sızım olmadı sadece binde bi kişide baş ağrısı oluyomuş o da ben de oldu geri hersey güzeldi o anı canlı yasamak güzeldi

Ahugozlu bunu beğendi.
  4. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Rica ederim tatlım.Çok güzel bir doğum muş!!!.Beni de epidural sezeryan yaptılar ama tansiyonum ve nabzım yükselince doktorlar narkoz verme gereği duydular.İlk önce vermemişlerdi çünkü yaşım küçük ve ilkkez bir operasyon geçirecektim narkozu kaldıramam die vermemişlerdi ama sonradan benim heyecanım buna el vermedi.Çok teşekkür ederim canım paylaştığın için:):)

ayrıca bilmeyen arkadaşlarımızın için söyleyelim:
    Epidural Anestezi il sezaryen doğum:Belden aşağı uyuşturulup yapılan doğumdur.

5. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    demekki sen benden daha çok heyecanlısın bende sabırsızlık vardır bebeğim dünyaya geldikten sonra ne zaman bitecek diye sordum durdum ve nihayet bitmişti son anlarda ellerimi bile çözmüştüm o kadar yani

6. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

canim meechulum bu konuyu acman cok iyi olmus tesekkürler canim benim benim hamileligim cok iyi ve rahat gecmisti yaklasik 12 kilo almistim normal bir dogum oldu ve 3 kilo 430kg da bir oglum oldu dogum esnasinda bagirsakta yirtilma oldu ve o gün den beri daha sorun yasiyorum kac ameliyat gecirdim iyilesme yerine daha cok problemlerim cikti

7. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

ya evet ya feci heyecanlandım...Hayatımda yaşadığım en büyük ve en güzel heyecanım oydu herhalde.Ya aslında herşey iyiydi de taki ben neşteri görene kadar o an nabız hızla yükselince tansiyon kendini aştı...:D:Dsen rahatmışsın ya bende heyecan olmasaydı iyiydi ama ne yapalım kader:D:D

8. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

ay canım benim ben teşekkür ederim.Hoşunuza gittiyse ne mutlu bana.Bak mesela seninki de normal doğum olmuş.Ne güzel ya bunun için şanslısın bence..Keşke bende normal yapsaydım ama işte şans.Bebğininde maşşallah:nazar:kilosu iyiymiş benim velette 3.500 doğdu ama tabi narkozdan baya şişmişti.Rabbim evlatlarımızı bağışlasın hepimize...Ya kilonda gayet te normalmiş herşeyin normalmiş ne güzel.Ama doğum sırasında ki bağırsak yırtılmasını ilkkez duyuyorum çok büyük geçmiş olsun.Nasıl oldu peki??şimdi nasıl durumun??

9. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

.Rabbim evlatlarımızı bağışlasın hepimize ne kadar güzel yazmissin canim benim amin hepimizinkini bagislasin bende bilmiyorum mechulum nasil oldugunu.
    oglum onbes yasinda ama ben bile anlayamadim kac ameliyat gecirdim bir düzelme olmadi ve bundan sonrada birdaha hamile kalamadim Allah her isteyene nasip etsin insallah evlet sevgisini

10. magical

magical Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Vayyyy çok güzel bir paylaşım konusuuu... ben iki çocuğumuda normal doğumla yaptım... doğumun bana göre en kötü yanı sancı geldiği zamandır.. ne acı nede başka bişey hissetmedim ben kesip dikmelerine rağmen::)) asıl süpriz oğlumun kız olacağını bekliyordum erkek olunca şaşırdık bi... kızımında erkek olacağı nı söylemişti doktorlar oda kız olunca hepten şaşırdık.. bekleyenler benim şaka felan yaptırdığımı sanıp inanmamışlardı .. bu hep konuşulur ve hala güleriz... bakacak imkanım olsa 5 tane çocuğum olsun isterdim... dünyada bana bundan daha fazla hiç bişey güzel gelemez...allah olmayanlarada sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah...

11. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

ah ablam ya bilmiyordum profilinde görmüştüm bir tatlı çocuk resmi bende dedim küçük daha.Ama maşallah 15 yaşındaymış koca delikanlı olmuştur.Yanlış hatırlamıyorsam erkekti:):)Ablam bir doktora gitsen kontorl için imale gelmez böyle şeyler.Rabbim korusun kötü bişe olur ilerde.Aman diyeyim git lütfen doktora.Ayrıca ondan sonra hamile kalmadım demişsin.Olsun be ablam buna da çok şükür.Rabbim acıların göstermesin.Sağlıklı,başarılı,mutlu ve bereketli hayatları olsun...İnşallah herkese nasip olur evlat sevgisi senin dediğin gibi...

12. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Sağol canım.Sen de benim şanslı doğum dediklerimdensin.Bana göre normal doğum yapanlar çok şanslı.Ama sezeryanın güzel yanı da bence; sancı çekmemektir:Dİnanır mısın?Bana da ultrason doktorum ''bebiğin kız'' demişti.Ama bizim beklentimiz farklı çıktı ve benim bebişte erkekmiş!!!:):):)
    Şans işte oluyor bazen öle karışıklıklar.Ama benim doktorum özel muayenesine gittiğimiz zaman; ultrasonda bakardı erkek derdi.Ama işte ultrason da ki doktor da kız deyince bizim aklımız karışmıştı.Pek fazşa hazırlık yapmadım desem yalan olur:D:DBiz de tıpkı sizin gibi gülüyoruz oğlumuza baktıkça.Sebebi de her gören oğlumuzu kız sanıyor:D:D

Seninde deiğin gibi bakacak olsam 3tane daha isterim ama artık bu zaman da sadece istemek yetmiyor başka şeylerde gerekli hem maddi hem manevi yönden.

Rabbim olmayanlara da bizim gibi bu güzel duyguyu tattırmayı nasip etsin sağlıkla...

Teşekkür ediyorum hepinize paylaşımlarınız için:):)

13. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

:):):) kızlar paylaşım alanınız hayırlı olsun inşallah 4 ay sonra bende aranıza katılacağım.... :D:D:D:D

meçhulüm aklım karıştı benimde aynı seninkisi gibi ulrason dr. %80 erkek dedi
    kendi kadın doğum dr. muaynehanesinde çıkıntı göremedim kız olabilir dedi :S:S:S
    bakalım ayın 20sinden sonra kontrolüm var inşallah göreceğiz kız mııııı :D erkek mi :D ... ne olursa olsun fark etmez ama işte insan yinede meraklanıyor

Rabbim evlatlarımızı bize , bizi analarımıza bağışlasın

14. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Sağol canım inşallah en kısa sürede sağlıklı bir şekilde olursunuz aramızda.Canım valla ne diyim bilmiyorum ama ultrsaonlara da inancım kalmadı artık herkesin başına geliyor:D:DRabbim hayırlısını nasip etsin.Biliyorum merak ediyorsun ama inan ki en güzeli doğum anında ki süpriz:D:DBence sabret:ehi:rabbim bir sancıda kurtarsın seni ve tüm hamişleri..:nazar:

15. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

canim ya burayida dert kösesi yapmis gibi oldum kusura bakma dogum yapanlarin paylasim alani olacakti ben ise neler yazdim canim benim ihmal etmemistim gitmedigim doktor kalmamisti malesef düzelme olmadi devamli ilac kullandigim icinde cölyak hastaligina yakalandim .Allah baska büyük dert yasatmasin bunada sükürler olsun diyelim sagol canim benim

Doğum yapanların paylaşım alanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelerin paylaşım alanı!!

Hamilelerin paylaşım alanı!!

hamilelikte majezik kullanımı ikili testte cinsiyet belli olurmu ikili tarama testinde cinsiyet belli olurmu 12 haftalık bebeğin cinsiyeti 15 haftalık bebeğin cinsiyeti :esra:Evet arkadaşlar burda hamile kalmak isteyen arkadaşlarımızın bir paylaşım alanı vardı şimdi bizlerinde olsun ben 9 haftalık hamileyim ve zor bir hamilelik geçiriyorum ve diğer arkadaşlarımında bilgilerinden faydalanmak...
  2. Doğum Kontrol hapı Kullananların Paylaşım Alanı ...

Doğum Kontrol hapı Kullananların Paylaşım Alanı ...

doğum kontrol hapı kullananlar yasmin doğum kontrol hapı kullananların paylaşım alanı yasmin kullananlar Meleklerim bu gün doğum kontrol hapı kullanmaya başlıyorum.Siz de kullanıyorsanız burdan doğum konrol haplarıyla ilgili her şeyi öğrenebilir ayrıca kendi bildiklerinizi ,kullandığınız markaları yazıp diğer hanımlara yol gösterebilirsiniz. Doğum Kontrol Hapı Nedir? Kadın vücudunda doğal...
  3. aşılama yapanların paylaşım alanı

aşılama yapanların paylaşım alanı

aşılama yapan arkadaşlar aşılama da hangi ilaçları kullandınız . kaç ayda hamile kaldınız paylaşalım
  4. Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler paylaşım alanı olsun

Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler paylaşım alanı olsun

Erken doğumdan sonra bebeğimi kaybettim. Yaklaşık olarak 32 gün hayata tutunmaya çalıştı ama acı haber geçen hafta geldi. Ben kendime gelemedim arkadaşlarım iki çocuğum sağlıklı ve yaşıyorlar ama anne olarak bebeğini kaybetmek ne kadar zormuş sizlere bu satırları yazarken bile ağlıyorum. Allah kimseye evlat acısı vermesin, Doyamadım yavruma doyuncaya koklayamadım erken doğum yaptım ve işte...
  5. pilates yapanların paylaşım alanı

pilates yapanların paylaşım alanı

pilates yaparak kilo veren varmı varsa ne zamandır pilates yapıyorsunuz pilates yaparak gerçekten kilo vermek mümkünmü paylaşımlarınızı ve deneyimlerinizi bekliyorum ve burasıda pilates yapanların paylaşım alanı olsun diyorum:)

Sayfayı Paylaş