gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Doğum yaptım sütüm ne zaman gelir?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

doğum sonrası süt ne zaman gelir,doğum yaptım sütüm gelmiyor,doğumdan sonra sütü gelmeyenler,doğum ve lohusalık,doğum sonrası emzirme hakkında bilgiler
    em.jpg

Loğusa akıntısı
    Çocuk doğduktan sonra plasenta dışarıya atılır. Rahimde yaralı bir bölge bırakır. Tamamen iyileşinceye kadar bu yaralardan akan salgı vajinadaki bakterilerle birleşir ve iltihaplanır: Loğusa akıntısı oluşur. Yaklaşık ala hafta süren ve yoğun kanamadan hafif akıntıya dönüşen loğusa akıntısı boyunca, hijyen bakımından şunlara dikkat etmelisiniz:

Duş yapabilirsiniz, ama banyo yapmaktan kaçınmalısınız.
    Vücudunuz, memeleriniz ve üreme organlarınız için farklı tuvalet bezleri ve havlular kullanın.
    Enfeksiyon tehlikesi nedeniyle cinsel ilişkiden kaçınmalısınız.
    Tampon yerine âdet bezi kullanın. Çünkü tampon enfeksiyonu kolaylaştırır.
    Bebeğinizin, özellikle göz, burun ve ağzının (mukosa zarlı bölgelerinin) loğusa akıntısıyla temas etmemesine özen gösterin.

Sütün gelmesi
    Doğumdan sonra doğru dürüst süt gelinceye kadar beş gün kadar bir zaman geçebilir. Sütünüz olsun ya da olmasın, çocuğunuza sık sık meme vererek, süt oluşmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, doğumdan hemen sonra loğusa şerbeti için. Loğusalık boyunca bol sıvı içmek de sütün gelmesini teşvik eder. Meme başlan yara olduysa, ebe ya da hemşirenizden iltihaplanmayı önleyecek özel yağlı krem rica edin. Kızıl ışık da işe yarar: Göğüslerinizi açarak ışığın karşısına, yeterli bir mesafede oturunuz. Işık yakmamalı.

Doğum yaptım sütüm ne zaman gelir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ne zaman doğum olur?

Ne zaman doğum olur?

25 haftalık gebelik kaç aylıktır 27 haftalık bebek kaç aylıktır haftalıkken doğum olur 25 gebelik aylık oluyor 27 aylık olur Gebelik oluştuktan sonraki aşama bebeğin ne zaman dünyaya geleceğidir.Bebeğin doğum tarihi ve doğum zamanı neye göre hesaplanıyor ne zaman doğum yapacaksınız işte cevabı arkadaşlarım Gebelik iki adet ortasında oluşur. Siklüs dönemi (periyot) 28 gün olanlar için...
  2. Ebru gündeş doğum yaptı mı ne zaman yapıyor

Ebru gündeş doğum yaptı mı ne zaman yapıyor

Kızlar az önce televizyonda gördüm Ebru Gündeş'i doğum yaptımı yapacak mı ? Ne zaman hangi tarihte yapacak bilginz varmı ? Sezeryanla doğum yapacakmış, bu hani eskiden bi beyin kanaması geçirmişti ya doğuma beyin cerrahı girecek diyorlar. Riski ney ki anlamadım. Bilgi verirseniz sevinirim.
  3. bebeğimi ne zaman sütten kesmeliyim.

bebeğimi ne zaman sütten kesmeliyim.

4-5 aylık bir kızım var ben bebeğimi halen emziriyorum. Çalıştığım için geceden sağıyorum sütümü ve bebeğime içirtiyorum. Acab kızlar kaç ay daha devam etmeliyim. Ne zaman kesmeliyim sütten kızımı ?
  4. Eşşek sütünün faydaları saymakla bitmiyor

Eşşek sütünün faydaları saymakla bitmiyor

Bilinen sütler içinde inek sütü, koyun sütü, keçi sütü var. Eşek sütü; içerisindeki protein, kalsiyum ve şeker oranı açısından anne sütüne en yakın süttür. İçerdiği protein ve şeker oranı anne sütünden daha fazladır ama insan bebeği için en faydalı süt yine insan sütüdür. Sütü gelmeyen annelerin en büyük tercihinin eşek sütü olduğunu, inek sütü ile beslenen küçük çocuklarda protein alerjisi...
  5. Gebelikte memeden süt gelmesi normali?

Gebelikte memeden süt gelmesi normali?

Hamilelikte özellikle son aylarda memelerden süt gelemsi normal bir durumdur. Her hamilelikte olmaz ancak sık rastlanır. Gebelikte süt hormonunun (prolaktin) artması ile memeler doğacak bebeğe süt hazırlamaya başlar. Bu süt bazen bebek henüz doğmadan memelerden gelmeye başlar, bu gelen ilk süte kolostrum denir, halk arasında ağız sütü diye adlandırılır. Hamilelikte memlerden süt gelmesi...

Sayfayı Paylaş