gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Doğuma Giderken Bikini Bölgemi temizlemelimiyim?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

doğuma giderken genital bölge temizliği nasıl olmalı,doğuma giderken genital bölgedeki tüyleri almalımıyım,doğuma giderken vajinal bölgesi temizliği hakkında bilgiler
    do.Jpeg
    Merhaba hocam.Doğumum yaklaştı bikini bölgemi jiletle alıyorum bu yüzden çok çabuk çıkıyor tüyler.Bu yüzden açıkçası utanıyorum ya doğuma gireken tüylerim olursa doktorlar kızarmı yada bebek açısından zararı olurmu?

Doktorlar için doğum sırasında genital bölgenizin tüylü olup olmaması pekte önemli değildir. Aslına bakılırsa doktorlarında tavsiyesi hamilelik süresince ağda ve jilet kullanımından kaçmak gerektiğidir. Bunun yerine o bölgede bulunan tüylerin makas ile kısaltılması gerekir. Kısaca özetlemek gerekirse genital bölgenizin tüylü olup olmamasının doğuma etkisi 0'dır.Jinekolojik muayenlerde ve doğumda tüylü olmanız doktorları hiç ilgilendirmiyor. Ve özellikle tüm doktorların ortak fikri normal süreçte de hamilelikte de ağda ve jilet uygulanmaması makasla kısaltılması yönünde. Açıkça söylemek gerekirse genital bölgenizin bebeğinizin doğumu üzerinde sıfır etkisi var. Göbek tüylerinizin olmasıysa sadece sezaryende önem taşır. Bunu da hemşireniz hızlıca traş ederek sorunu halleder.

Doğuma Giderken Bikini Bölgemi temizlemelimiyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğu Karadeniz Bölgesinde Türk Yerleşiminin Tarihi

Doğu Karadeniz Bölgesinde Türk Yerleşiminin Tarihi

karadeniz türkmenleri gümüşhaneliler laz mı Orta Asya'dan batıya doğru göçlerin tarihi çok eskidir. M.Ö. 2000'lerde atlı-göçebe hayat süren, at eti yiyen, kısrak sütü içen KIMMERLER göç ederek Kafkas sıradağları ile Karadeniz'in kuzeyine yerleşmişlerdir. Soydaşları Kımmerler gibi yaşayan ve sonraki Oğuzlar (Türkmenler)'ın ataları olan SAKALAR, M.Ö. 720 yıllarında Hazar Denizi kuzeyinden...
  2. gidersen

gidersen

Bu can bu hayat düser gözümden Ben sana deli divane asigim bu deli hasretin Ben sensiz sevgisiz söyle yar nasil edeyim Gidersen bu gün bu evden Bu can bu hayat düser gözümden Üzersem birgün kiyarsam Verdigim sözden cayarsam Alsin bu cani Allahim raziyim Askim sensiz yasayamam tasiyamam bu cani
  3. doğuma giderken yanıma neler almalıyım?

doğuma giderken yanıma neler almalıyım?

2 ay sonra doğumum olcak ve bebeğim ve kendim için ne almam gerektiğini bilmiyorum ve hiç bir şey almadım daha... yardımlarınız için teşekkürler alacağım şelerin isimlerini ve adedlerini yazarsanız sevinirim teşekkürler.
  4. Doğuma giderken yanıma neler almalıyım?

Doğuma giderken yanıma neler almalıyım?

doğum çantası,doğuma giderken yanınıza almanız gerekenler,doğuma gidiyorum çantamda neler olmalı,doğum için bebek çantası hazırlama,doğum çantasında olması gerekenler hakkında bilgiler Doğumunuz yaklaşıyor.Sizinle birlikte yakınlarınızı bir heyecan sardı bile Bu tatlı telaş içerisindeyken hastanede pek çok şeye ihtiyacınız olacak. Bunun için gecikmeden doğum çantanızı hazırlamalısınız....
  5. Bikini bölgesini beyazlatan kür

Bikini bölgesini beyazlatan kür

bikini bölgesi koyuluğu nasıl geçer,bikini bölgesi renk açma,bikini bölgesi kararanlar,bikini bölgesi renk açıcı kürler hakkında bilgiler Bayanların en büyük problemlerinden biri haline gelen bikini bölgesi kararması, bitkisel kürlerle vajinanın rengini 1-2 ton açmak mümkün. Özellikle ağdadan kaynaklı olarak oluşan bu kararlamalar sadece vajina etrafında değil, koltuk altı gibi...

Sayfayı Paylaş