gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

doğuma giderken yanıma neler almalıyım?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

2 ay sonra doğumum olcak ve bebeğim ve kendim için ne almam gerektiğini bilmiyorum ve hiç bir şey almadım daha... yardımlarınız için teşekkürler alacağım şelerin isimlerini ve adedlerini yazarsanız sevinirim teşekkürler.

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Sağlıklı doğumlar diliyoruz sayın ziyaretçimiz, doğum listesi böyle uzun oluyor :tik: En az iki adet pijama takımı
    En az bir tane boydan gecelik
    En az 3 adet üst iç çamaşır
    En az 3 adet alt iç çamaşır
    Bir tane havlu
    2-3 tane çorap
    1 paket ıslak mendil
    1 paket peçete
    1 paket kağıt havlu
    1 çift terlik
    Diş fırçası
    Diş macunu
    Göğüs pompası ( bebeğin ilk emmeme durumunda sütü sağabilmek için )
    Göğüs pedi
    Bir paket pet
    Bir paket uygun boyutta hasta bezi
    Üşüyebilme durumuna karşı yün bir yelek veya hırka
    El sabunu
    Bebek için çantaya konulacaklar:
    En az 2 takım hastahane çıkışı
    En az 2 tane iç zıbın
    En az 2 tane dış zıbın
    En az 2 tane çorap
    En az 2 tane alltan çıtçıtlı tulum
    Şapka
    Battaniye ( hastahane çıkışını içinde mevcut ancak bi tane de kalın battaniye konulmalı)
    Bir paket yenidoğan bebek bezi
    Bir paket yenidoğan ıslak mendil
    Pişik kremi
    Emzik ve biberon ( önceden evde kaynatılmış)
    Evde hazırlanmış mendillerden 4-5 tane
    Yünlü veya kalın yelek

3. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    valla ben çok gereksiz şeyler koymuşum valize meğer.kendine iki takım pijama.bebeğede aynı.bebek için üstünü örtebileceğin normal kalınlıkta battaniye.bebek bezi ve sana ped.2 tane iç çamaşırı ve üşürsen diye hırka.sütün o an gelmezse diye küçük cam biberon.emzik.diş fırçası.hasta bezi zaten özel hastanede oluyor.bu kadar yetiyor inan.gerisi ağırlıktan baska birşey değil.

doğuma giderken yanıma neler almalıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kamp Kurmaya Giderken Yanınıza Almanız Gereken Malzemeler Nelerdir?

Kamp Kurmaya Giderken Yanınıza Almanız Gereken Malzemeler Nelerdir?

kampa giderken alınması gerekenler kamp için gerekli malzemeler kamp malzemeleri nelerdir çadır kampı için gerekli malzemeler kamp kurmak için, gerekli malzemeler, liste, neler alınmalı, eşya listesi, ile ilgili bilgiler burada melekler Kimisi için tatil demek,gayet doğal bir ortamda ,istediğin yerde ve saatte hiçbir şeye bağlı kalmaksızın yemek,içmek,yatıp kalkmaktır melekler.Bu...
  2. Kızlaaaar doğuma gidiyorumm yanıma ne almalıyım acemiyim.

Kızlaaaar doğuma gidiyorumm yanıma ne almalıyım acemiyim.

Merhaba sevgili tecrübeli anneler.Nasip olursa yarın doğuma gidiyorum.Yanıma neler almalıyım,hem kendim hemde bebek için.İlk tecrübem olucak yardımcı olurmusunuz
  3. Sizce Çayın Yanında En İyi Ne Gider?

Sizce Çayın Yanında En İyi Ne Gider?

çayın yanında ne yenir çayın yanında ne gider Sevgili melekler, çaysız bir hayat çoğumuz düşünemeyiz. Şu ülkede doğup büyüyüp de çay sevmeyen çok azdır. Bir misafirimiz gelse hemen çay yaparız. Bir yere gitsek çay ikram edilir. Yorulunca çay içeriz. Yazın bile çaydan vazgeçmeyiz. Hanımlar günlerinde hep çay ikram ederler. Velhasıl çaysız bir hayat düşünemeyiz. Peki bu meret tek başına gider...
  4. Tatile Giderken Yanıma Neler Almalıyım?

Tatile Giderken Yanıma Neler Almalıyım?

tatile giderken yanımıza ne almalıyız tatile giderken bavulda olması gerekenler tatile çıkarken yanımıza almamız gerekenler Sevgili melekler, şu an yaz mevsimindeyiz ama pek çoğumuz tatil için ramazan bayramını bekliyor. Bu yıl 8 Ağustos Perşembe gününe denk gelen tatil Pazar günüyle birlikte 4 gün olacak. Eğer yıllık izninizi ekleme imkanınız da olursa 1 hafta daha ekleyip 2 hafta tatil...
  5. Doğuma giderken yanıma neler almalıyım?

Doğuma giderken yanıma neler almalıyım?

doğum çantası,doğuma giderken yanınıza almanız gerekenler,doğuma gidiyorum çantamda neler olmalı,doğum için bebek çantası hazırlama,doğum çantasında olması gerekenler hakkında bilgiler Doğumunuz yaklaşıyor.Sizinle birlikte yakınlarınızı bir heyecan sardı bile Bu tatlı telaş içerisindeyken hastanede pek çok şeye ihtiyacınız olacak. Bunun için gecikmeden doğum çantanızı hazırlamalısınız....

Sayfayı Paylaş