gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Doğumdan ne kadar sonra çalışmaya başlayabilirim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhabalar benim su an 6 aylik kizim var hamilelik surecimde calisiyordum su anda kizimi buyutuyorum ve tekrar is hayatina geri donmek istiyorum sizce ne zaman ise baslamaliyim bu arada kizimi k.valideme birakacagim bu konuda bana oneri ve fikirlerinizi paylasirmisiniz simdiden tesekkurler.

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Sevgili ziyaretçimiz, bebeğinizin ilk 6 ay anne sütüne gereksinimi düşünüldüğünde 6 aydan sonra sizin kendinizi hazır hissettiğiniz anda işinize geri dönebilirsiniz ancak psikolojiniz rahat değilse ve kaygılarınız varsa bunu biraz daha ertelemenizde fayda vardır.

Doğumdan ne kadar sonra çalışmaya başlayabilirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. doğumdan ne kadar sonra regl oldunuz?

doğumdan ne kadar sonra regl oldunuz?

3 aylık bir bebeğim var ve sezaryenle doğum yaptım ama hala regl olmadım.Dr normal diyor ama ben yine de tedirgini oluyorum bazen. Sizler ne zaman regl olmaya başladınız doğumdan sorna ?
  2. Sezeryan ameliyatından sonra cönsellik ne zaman başlayabilir?

Sezeryan ameliyatından sonra cönsellik ne zaman başlayabilir?

sezeryan sonrası eşimle nezaman birlikte olurum,sezeryan sonrası birliktelik,sezeryan sonrası ilişki,sezeryan sonrası cinsel yaşam hakkında bilgiler Sezaryenden sonra lohusalıkta cinsel ilişki başlaması için ideal süre 4-6 hafta kadardır. Bu süre lohusalık dönemidir ve bu dönemde annenin bütün vücudu toparlanarak doğum öncesi formunu almaya çalışır. Doğu sonrası kanama ve akıntı bu sürenin...
  3. İşçinin yasal çalışma süresi ne kadardır?

İşçinin yasal çalışma süresi ne kadardır?

işçinin yasal çalışma süresi,işçinin yasal çalışma süresi ne kadardır,işçinin çalışılmış sayılan günleri hangileridir,işçinin yasal çalışılmış günleri hangileridir,işçinin yasal çalışılmış sayılan günlerinin ücreti,işçinin hafta tatili yasal çalışılmış günündenmi sayılır,işçinin yasal çalışma süresi ücreti izin günleri hakkında bilgiler Çalışma süresi İş Yasasının 63. maddesinde...
  4. Normal doğum sonrası c**nsellik ne zaman başlayabilir?

Normal doğum sonrası c**nsellik ne zaman başlayabilir?

Normal doğumdan sonra lohusalıkta dikiş (epizyotomi) olsa da olmasa da cinsel ilişkiye başlamak için ortalama 4-6 hafta geçmesi gerekir. Çiftler istedikleri takdirde bu süreden daha önce de ilişkiye girebilirler, bunun anneye veya babaya bir zararı olmaz ancak anne vücudu ve vajina tam olarak normal haline dönmediği için çiftler ilişkide rahatsızlık hissedebilirler. Normal doğum sonrasında...
  5. Normal doğum sonrası ilişki ne zaman başlayabilir?

Normal doğum sonrası ilişki ne zaman başlayabilir?

Doğum normala da olsa sezaryenle de olsa bebeğiniz dünyaya geldikten sonra lohusalık döneme girersiniz. Bu dönem yaklaşık olarak 40 hafta sürer. Bu dönemde vajinadan bir akıntı gelir. Bu akıntı da ”löşi” ismi ile tabir edilir. Rengi ilk başlarda açık kırmızıdır. Ardından git gide açılır ve sarıya döner. Rahim kendini toplarken ve iyileşirken bu akıntıda vajina içinden gelir. Normal doğum...

Sayfayı Paylaş