gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği ve Adet Görememe

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

doğumdan yaptım adet düzensizliğim var ne yapmalıyım,doğum yaptım adet olmadım nedeni nedir,doğumdan sonra adet düzensizliği neden olur,doğumdan sonra adet düzenliği ve tedavisi hakkında bilgiler

Uzun bir gebelik süreci, birçok değişiklikler yaşandıktan sonra artık lohusa dönemi gelmiştir. Bu dönemde de annelerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de adet düzeni ve doğumdan sonra yaşanan kanamalardır.
    Kadınların gebelikle beraber adeti kesilmektedir. Bunun da nedeni gebelik sırasında plasentanın salgıladığı gebelik hormonlarının yumurtalıklardaki hormon artışının baskısı sonucu adet olamamasıdır.

Adetinizin yeniden başlaması ve de normal düzenine gelmesi annenin emzirme süresi ve sıklığına bağlı olarak değişmektedir. Doğum sonrası görülen kanama loşia olarak adlandırılmıştır. Bunun adet kanaması ile ilgisi yoktur. Bu kanamalar lohusa döneminde olan ve de normal adete göre çok uzun süren kanamalardır.Lohusa döneminde başlayan kanama, başta kırmızı renkle başlar sonrada pembe, kahverengi ve daha sonrada sarımsı tona dönmektedir. Loşia denilen kanama biterse ama emzirme devam ediyorsa adet kanamanız geç başlayabilir. Bunun nedeni ise emzirme esnasında salgılanmış olan hormonlardandır.
    Adet kanamasının özellikle doğum olduktan sonra 8.ve 16.hafta civarında yeniden başlamaktadır. Emzirme devam ettiği sürece kanamanın gelişi her kadında göre değişmektedir. 6 aya kadar kanama devam edebilmektedir. Bazen de kanama gelse bile düzensiz olur.
    Anne emzirmiyorsa o zaman adet kanaması 4. ve 8.haftalar arasında gelebilmektedir. Bu dönem içindeki adet düzensizlikleri ise emzirme sıklığına, süresine ve bebeğin başlayacağı ek gıdaya göre değişmektedir.
    Lohusalık dönemi bitmiş ve halen adet kanaması gelmemişse o zaman adet düzensizliği yaşanıyordur. Bu durumda hemen doktor ile görüşülüp tedavi olunması gereklidir.

Son düzenleme: 9 Ağustos 2016
Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği ve Adet Görememe konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adet düzensizliğim var ve adetin bitiminden 1 gün sonra eşimle ilişkiye girdik hamile kalabilirmiyim

adet düzensizliğim var ve adetin bitiminden 1 gün sonra eşimle ilişkiye girdik hamile kalabilirmiyim

Adet düzensizliğim var ve adetin bitiminden 1 gün sonra eşimle ilişkiye girdik hamile kalabilirmiyim ??? Çok istiyoruz ve yumurtlamam her ay olmuyormuş ne zaman olacağı belli değil :( böyle durumda olupta hamile kalabilen var mı ???
  2. Adet Düzensizliği ve Kanama Bozukluğu

Adet Düzensizliği ve Kanama Bozukluğu

adet kanaması regl nasıl oluşur,adet kanaması regl nedir,adet kanamaları hakkında bilgiler, adet öncesi sıkıntı nedir,adet kanaması nasıl düzenlenir,adet kanaması bozuklukları kanama hakkında bilgiler Basit olarak adet kanamasının tanımı seks hormonları olan östrojen ve progesteronun (gebelik oluşmamasına bağlı) Yumurtalıklardan üretiminin duraksamaya uğraması ve böylece rahim içindeki...
  3. Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği Neden Olur?

Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği Neden Olur?

Doğum, kadınların hayatındaki en önemli olaylardan bir tanesidir. Her ne kadar tüm aileyi etkilese de en sıkıntılı durumlarla kadınlar yüzleşmekte ve belki de bu olayın en keyifli yanını da kadınlar yaşamaktadır. Dünyaya bir bebek getirmek hem anne hem de baba adayları için büyük bir mutluluk kaynağı olsa da annelerin yaşadıkları ve alışıl olmadıkları yeni değişiklikler doğum ile birlikte...
  4. Doğum sonrası adet düzensizliği neden olur?

Doğum sonrası adet düzensizliği neden olur?

Hem normal doğum hem sezaryen doğumdan hemen sonra başlayan kanama gideren azalır ve 30-40 gün kadar sürer, bu adet kanaması değildir, loşi adı verilen rahim içerisindeki kan ve doğumdan kalan kalıntıların atılması için gerekli bir kanamadır. Gerçek adet kanaması ise doğumdan sonra bebeğini düzenli emzirenlerde genellikle 6 ay sonra başlar ancak çok düzenli ve sık emzirenlerde bu süre...
  5. Adet düzensizliği

Adet düzensizliği

Lütfen yardım edin banada... Temmuz 20 de adet oldum (normal adet günümde yani). 26sında temizlendim. Temizleneli dün 8 gün olmuştu. Akşam leke geldi . Neden böyle olmuş olabilir. Hamile olma olasılığı varmıdır?

Sayfayı Paylaş