gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Doğumdan sonra adetim gecikti bu normalm,?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

doğum sonrası adet kanaması,doğumdan sonra ne zaman adet olunur,doğumdan sonra adet gecikmesi normalmi,doğumdan sonra ne zaman adet olunur,doğum sonrası adet kanaması hakkında bilgiler

do.jpg

Uzun bir hamilelik dönemi yani 9 ay hamilelik döneminden sonra vücudunuzda da birçok değişiklik olmuştur. Doğum yaptıktan sonra lohusalık döneminizde başlamış olur. Adetinizin yeniden başlaması da emzirmenizin ne kadar düzenli ve sıklığına göre değişir.
    Kesinlikle doğumdan sonraki kanamanız adet kanaması değildir. Lohusa kanaması, adet kanamasından çok fazla olur ve 6 hafta kadar da sürer. Lohusa kanaması kırmızı renkle başlayıp pembe renge, kahverengiye sonra da beyaz renge döner.

Doğumdan sonra genellikle annelerde adetler 45-60 gün civarında başlamaktadır. Ama kişiye göre bu adet düzeni 6 aya kadar da sürebilir. Normalde emziren anneler 4 ila 6 ay arasında adet görmez.

Dikkat etmeniz gereken adet görmediğiniz için gebe kalamayacağınızı düşünmenizdir. Doğumdan sonra adetiniz başlamamış olsa da yumurtlama olabileceği için gebe kalınabilmektedir.
    Eğer ki bebeğinizi düzenli ve sık emzirmiyorsanız doğum olduktan sonra 3-4 hafta için korunma yöntemlerinizi doktorunuzla görüşerek başlamalısınız. Ama emzirme döneminde aldığınız doğum kontrol haplarını kesinlikle kullanmayınız. Bu şekilde anne sütünün azalmasını da sağlar.
    Adet kanamasının 18 aya kadar gelmediği de görülmüştür. Kanama da daha çok gecikme olursa ya da annenin emzirmediği zamandaki halinde adetleri düzensizleşiyorsa o zaman da doktora başvurmanız gerekmektedir.

Doğumdan sonra adetim gecikti bu normalm,? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gecikmiş doğum

Gecikmiş doğum

geciken doğum plasenta yaşlanması dismatürite plasenta yaşlanması neden olur geciken dogum 42 Haftadan uzun süren gebeliklere GÜN AŞIMI adı verilir. Sürmatürite, postterm, postmatürite olarak da adlandırılabilir. Ortalama gebelik süresi insanoğlunda son menstrüel periodun ilk gününden itibaren 280 gündür. Ovulasyon (yumurtlama) tarihinden itibaren de 266 günlük bir süreyi kapsar. Tahmini doğum...
  2. doğumdan sonra ne zaman adet görülür

doğumdan sonra ne zaman adet görülür

Merhabalar kızlar ben 12 gün oldu doğum yapalı. Doğumdan sonra ilk alet ne zaman olunuyor ? Bilgi verir misiniz lütfen.
  3. Doğumdan sonra ne zaman adet olunur?

Doğumdan sonra ne zaman adet olunur?

doğumdan sonra ilk adet kanaması,doğumdan sonra ne zaman adet olucam,doğumdan sonra ne zaman kanama başlar,doğumdan sonra adetin gelmemesi,doğum sonrası adet kanaması hakkında bilgiler Hem normal doğum hem sezaryen doğumdan hemen sonra başlayan kanama gideren azalır ve 30-40 gün kadar sürer, bu adet kanaması değildir, loşi adı verilen rahim içerisindeki kan ve doğumdan kalan kalıntıların...
  4. Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği ve Adet Görememe

Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği ve Adet Görememe

doğumdan yaptım adet düzensizliğim var ne yapmalıyım,doğum yaptım adet olmadım nedeni nedir,doğumdan sonra adet düzensizliği neden olur,doğumdan sonra adet düzenliği ve tedavisi hakkında bilgiler Uzun bir gebelik süreci, birçok değişiklikler yaşandıktan sonra artık lohusa dönemi gelmiştir. Bu dönemde de annelerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de adet düzeni ve doğumdan sonra...
  5. Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği Neden Olur?

Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği Neden Olur?

Doğum, kadınların hayatındaki en önemli olaylardan bir tanesidir. Her ne kadar tüm aileyi etkilese de en sıkıntılı durumlarla kadınlar yüzleşmekte ve belki de bu olayın en keyifli yanını da kadınlar yaşamaktadır. Dünyaya bir bebek getirmek hem anne hem de baba adayları için büyük bir mutluluk kaynağı olsa da annelerin yaşadıkları ve alışıl olmadıkları yeni değişiklikler doğum ile birlikte...

Sayfayı Paylaş