gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Doğumdan sonra aile düzeni

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Doğumdan sonra ister istemez aile içerisinde bir takım düzensizlikler ve sorunlar yaşanabilir bunlar hakkında ve ne yapmanız gerektiği konusunda sizlere gerekli bilgileri sunuyorum Doğumdan sonraki alışma sürecinde en büyük ilgiyi anne ve bebek gördüğü için, babalar genellikle ikinci planda kalmaktadır. Ama eşiniz de büyük ihtimalle kendini fiziksel olarak yorgun hissediyordur, ondan size anlayışlı davranması, destek olması, hayatınıza yeni bir bebek gelmesiyle gerçekleşen değişikliklerden memnun olması bekleniyordur. Buradaki kilit nokta, ikinizin de bireysel ihtiyaçlarını açık bir şekilde konuşmanız olacaktır. [​IMG]
    Yaşadığınız zorluklan anlayabilmesini sağlamak ve kendini dışlanmış hissetmemesi için, eşinizin bebek bakımında aktif rol almasına izin verin. Bu durumda biraz geri çekilip işleri kendi yöntemleriyle halletmesine izin vermeniz gerekmektedir; onun yöntemleri sizinkinden çok farklı olsa bile. Bebeğin altını değiştirme veya bebeği giydirme yöntemini sürekli eleştirmekten kaçının. Bebekler çabuk adapte olabilir ve yapmak isteyeceğiniz en son şey eşinizin çocuk bakım tekniklerini küçümsemek olacaktır. ilk haftalarda özellikle emziriyorsanız, eşiniz kendisini sizden biraz uzak hissedebilir. Bu da bir gücenme şeklidir. Bebeğinizle çok yakın bir ilişki içerisinde olup bebeğinizi öpücüklere ve sevgiye boğarken başkasına enerjiniz kalmayacaktır. Bu durum zamanla değişir ama eşinize sizden ilelebet bu kadar uzak kalmayacağına dair bir güvence vermeniz çok önemlidir.

Doğumdan sonra aile düzeni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. DoĞumdan Sonra

DoĞumdan Sonra

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. doğum sonrası adetim ne zaman düzene girer

doğum sonrası adetim ne zaman düzene girer

adet ne zaman düzene girer doğumdan sonra adet ne zaman düzene girer nasıl doğum sonrası doğum yapan kadın görür Adetlerin Yeniden Başlaması Adetin yeniden başlaması ve düzenli hale gelmesi emzirme süresi ve sıklığına bağlıdır.İlk adet kanaması ortalama 3. aydan sonra başlar. Bu dönemde yumurtalarınız da çalışmaya başlar. Yani...
  3. Doğumdan sonra doğum kontrol hapı

Doğumdan sonra doğum kontrol hapı

Meleklerim hamilelik döneminiz sonlanıp bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra şimdi sıra korunmakta.Bebeğiniz büyüyünceye kadar ve vücudunuz doğumun etkisini atana kadar yeni bir gebelik oluşmaması için. DOĞUMDAN SONRA DOĞUM KONTROL HAPI Doğum kontrol hapları bebeklerini emziren kadınların sütlerinin gelmesini başlangıçta miktar ve kalite yönünden olumsuz etkiler. Günümüzde kullanılan düşük...
  4. Sahurdan Sonra Uyku Düzeni Nasıl Olmalı?

Sahurdan Sonra Uyku Düzeni Nasıl Olmalı?

ramazan hakkında sahur iftar Sevgili melekler, ramazan ayında uyku düzeninin en az bslenme düzeni kadar önemli olduğunu belirten Prof Dr.Murat Aksu, sahurdan sonra uyunmayacaksa gece yatış saatinin erkene çekilmesi ya da sahurdan sonra en az iki saat uyunması gerektiğini belirtti. Türk Uyku Tıbbı Derneği (TUTD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Aksu'nun uyarıları şöyle... Prof....
  5. Doğum yaptım ikinci gebelik istemiyorum nasıl korunucam?

Doğum yaptım ikinci gebelik istemiyorum nasıl korunucam?

Doğum sonrası dünyaya gelen her bebek ebeveynlere büyük bir mutluluk yaşatacaktır. Ancak bu mutluluğun yanısıra gelen maddi ve manevi sorumluluklar da bir takım endişelere sebebiyet verebilecektir. Ailelerin bu endişeleri ile birlikte loğusa dönemindeki kadınların vücutlarının yeniden eski fizyolojik konumlarını kazanabilmesi ve çok kısa bir dönemde istenmeden yeni bir gebeliğin oluşmaması...

Sayfayı Paylaş