gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Doğumdan Sonra Eski Formuma Nasıl Kavuşurum Diyen Melekler Buraya!

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

formda kalmak,formda kalmak için, Tüm bebek bekleyen annelerin korkulu rüyası ben doğumdan sonra nasıl eski formuma geri dönebilirim dir?
    işte sizlere doğum sonrasında yapabileceğiniz öneriler umarım sizlerinde işine yarar bu bilgiler işte öneriler işte yapılacaklar;

Doğum sonu yapacağınız hafif hareketlerle en erken üç ay sonra eski formunuza dönebilirsiniz, ama karın kaslarının eski halini alması daha uzun süre alır. Sezaryen doğum yapanlar karın hareketlerine iki hafta sonra başlamalıdırlar.

Aşağıdaki hareketleri her gün giderek artan sayıda tekrarlarsanız bedeniniz belirli bir forma ulaşacaktır. Ama hiçbir hareket için kendinizi zorlamayın. Yeterince istirahat ettikten ve bedeniniz gerekli güce eriştikten sonra daha önce rahatlıkla yapamadığınız beden hareketlerini yeniden deneyebilirsiniz.

İlk günlerde: Her saat başı ayak bileğini öne ve arkaya doğru bükerek kan dolaşımınızı kolaylaştırın.
    Yine ilk günlerde: Dizleriniz bükük halde sırtüstü yere yatarak nefes alırken bütün gücünüzle karnınızı içeri çekin ve 10'a kadar sayın. Rahatlayın. Tekrar yapın.
    İlk haftanın sonunda: Sırtüstü uzanın, dizlerinizi bükün ve ayak tabanlarınızı yere basın. İdrara tutar gibi kaslarınızı sıkın ve içinize doğru çekin. Bu halde kalın ve 10'a kadar sayın. Rahatlayın. Tekrar yapın.

İkinci haftanın sonunda: Sırtüstü yatıp dizlerinizi bükün. Ayaklarınız yerdeyken kollarınızı karnınızda kavuşturun ve ellerinizle karnınızı itin. Başınız ve omuzlarınızla vücudunuzu kaldırmaya çalışın. 10'a kadar sayın. Rahatlayın. Tekrar yapın.

Üçüncü haftanın sonunda: Sırtüstü yatarken dizlerinizi bükün. Bacaklarınızı hafifçe ayırın. Kollarınızı öne uzatarak dik olarak oturun. Dengeyi bozmadan bacaklarınızı hafifçe uzatın. Sırtınızı geriye doğru kaydırın ve 10'a kadar sayın. Kollarınız öne doğru gergin dururken, rahatlayın ve hareketi tekrar yapın. Harekete alıştıktan sonra kollarınızı dizlerinize doğru uzatarak sırtınızı yere daha çok yaklaştırabilirsiniz

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Temmuz 2012
  2. mrs m.

mrs m. Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    63
    Ah o hareketleri yapmaya bir zaman bulabilsek ya da yorgunluktan biraz zor bence...
    ben de doğuma 1 ay kala internetten buna benzer spor hareketleri bulup çıktısını almıştım yaparım diye. ama nerdeeeee
    çocuk uyusa da ben de uyusam diye dört gözle bakıyorum. bebek hem annenin tam zamanını alıyor hem de çok yoruyor. neyse allah sağlık versin de ne yapalım :)

umarım yapabilenler vardır...

Doğumdan Sonra Eski Formuma Nasıl Kavuşurum Diyen Melekler Buraya! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğum Yapmama  Az Kaldı Doğum Belirtileri Nelerdir Diyen Hamiş Melekler Buraya

Doğum Yapmama Az Kaldı Doğum Belirtileri Nelerdir Diyen Hamiş Melekler Buraya

doğum belirtileri,doğum belirtileri neler, Doğum yapmayı bekleyen anne adayları gününüz azaldıkça biliyorum heyecanınız da artmakta ve bunla birlikte belki birazcıkta korkuyorsunuz ama doğum sonrasında her şey normale dönecek ve minik yavrunuza kavuşacaksınız. Sizlerde doğum belirtileri başladı mı yoksa bu konu hakkında bir bilginiz yok mu doğum başlangıcı şu belirtilerden anlayabiliriz...
  2. Doğuma Az Kaldı Hastane Çantamda Neler Olmalı dır Diyen Melekler Buraya

Doğuma Az Kaldı Hastane Çantamda Neler Olmalı dır Diyen Melekler Buraya

doğum valizi,doğum valizinde neler olmalı, Sevgili melekler doğumdan önce doğum yapacağınız hastanenin sizin için ne gibi imkanlar sağladığı hakkında bilgi almanız faydalı olacaktır.Çünkü bazı hastaneler doğum ve doğum sonrası için gerekli bazı eşyalar hem anne hem bebek için sağlamaktadır.Bu bilgiyi edinirseniz sadece gerekli olabilecek bazı eşyaları yanınızda getirmeniz yeterli olacaktır...
  3. Doğum Sancısı Nasıl Bir Şey Arkadaşlar Doğum Yapan Melekler Buraya

Doğum Sancısı Nasıl Bir Şey Arkadaşlar Doğum Yapan Melekler Buraya

doğum,doğum sancısı, Doğum yapmış anneler ben bir şeyi çok merak ediyorum Hamilelikte sıra doğuma geldiğinde neler hissettiniz korkularınız var mıydı?Ben doğum yapan bazı kişilerden duydum çok kötü büyük sancı diyorlar kimiside öle korkulacak bir şey yok diyor sizler neler yaşadınız çok sancı çektiniz mi bunu doğumu yaklaşmış hamile melekler adına soruyorum size sonuçta aramızda ilk kez...
  4. Doğumum Yaklaştı Diyen Melekler Kolay Doğum için Okunacak Dua Burada

Doğumum Yaklaştı Diyen Melekler Kolay Doğum için Okunacak Dua Burada

doğumda okunacak dua,doğumda okunacak dualar, Sevgili melekler eğer doğum yapmanıza az kaldıysa işte size doğumu kolaylaştıran kolay bir doğum için okunacak güzel bir dua.Rabbim herkese kolay ve rahat bir doğum nasip etsin İnş'Allah. Doğum, yerine göre hayatî tehlike arz eden bir ameliyat olabilir. Böylesine ciddî bir olay, elbette sadece mânevi dua ile geçiştiritlemez. Önce maddi...
  5. Doğumdan sonra diyete ne zaman başlamalıyım?

Doğumdan sonra diyete ne zaman başlamalıyım?

doğum kilolarını hızla verme,doğum kiloları nasıl verilir,doğum sonrası fazla kiloları verme,doğum sonrası fazla kilolardan kurtulma,doğum sonrası diyet hakkında bilgiler hamilelik sonrası hem yeni yaşama alışmak hemde alınan kiloları vermek anne için zorlu bir süreçtir. Ancak, doğum sonrası kilo verme hızı ve zamanı hamilelik süresince alınan kilo ile ilgilidir. hamilelik döneminde 9 -...

Sayfayı Paylaş